MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Serum bass tutorial - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Serum bass tutorial (/temat-serum-bass-tutorial)



Serum bass tutorial - Royal Cartel - 16.09.2016

Witam :)
Postanowiłem rozkręcić biznes i wpadłem na pomysł serii filmików, w których będę od zera tworzył bassy w Serum. Zanim cokolwiek oficjalnie opublikuję chciałbym usłyszeć opinie kogoś z zewnątrz.



Tak, mój angielski (i mikrofon) trochę kuleje :D
P.S. Już wiem dlaczego czasem ucina głos. To noise gate w Sony Vegas. A ja myślałem, że to ja się tak zacinam..


RE: Serum bass tutorial - OProject - 16.09.2016

Głos spoko, ew. jakaś korekcja lepsza, wysokie mozesz podbic to lepiej bedzie slychac xd
Może wolniej to rób i więcej gadaj, na takich basach sie nie znam xd
Ale najlepiej by było jakbyś dodał po polsku napisy czy coś, bo polskich tutoriali brakuje, a po ang jest mnóstwo :P


RE: Serum bass tutorial - Royal Cartel - 16.09.2016

Poczatkowo objaśniałem wszystko przez całe wideo, ale postanowiłem dograć głos dzisiaj rano, więc głos jest wysoki i dosyć cichy/przytłumiony (domownicy spali :D). Bo, kiedy wypowiadam się głośno, to ton jest niższy, a barwa nieco inna.
Materiał miał około 10 minut, a to wg mnie za dużo.

Wolę po angielsku, bo w Polsce są zbyt tanie reklamy xD Kappa


RE: Serum bass tutorial - Shabboo Harper - 17.09.2016

Piotrze, trzy sugestie ode mnie: prowadź swój głos wolniej; nie głośniej, lecz... wyraźniej (artykulacja; intonacja); więcej komentuj odnośnie tego co tworzysz. Good luck. Beer

PS. Myślę, iż podkład muzyczny (w tle; pod Twoim głosem) jest niepotrzebny.


RE: Serum bass tutorial - Royal Cartel - 17.09.2016

Anno, bardzo słuszne uwagi. Dziękuję :)
Artykulację, intonację starałem się poprawić. Uważam, że punkty póki co, to lepsze rozwiązanie niż nieudolny komentarz :D
Podkład muzyczny ściszyłem, wg mnie pasuje, ładnie wypełnia tło.

Profesjonalizm przyjdzie z czasem :)


RE: Serum bass tutorial - hudson462 - 18.09.2016

Usunąłeś filmik? Chętnie bym oglądnął.


RE: Serum bass tutorial - Royal Cartel - 18.09.2016

Dograłem głos na nowo i robiłem reupload.
O, proszę:



RE: Serum bass tutorial - Shabboo Harper - 25.09.2016

Cytat:"Anno, bardzo słuszne uwagi. Dziękuję."

Ależ proszę; służę... :)

Cytat:"Artykulację, intonację starałem się poprawić."

Rzeczywiście brzmi korzystniej.

Cytat:"Profesjonalizm przyjdzie z czasem."

Z pewnością... Piotrze, jeśli wolno mi (coś jeszcze) podpowiedzieć to:

* mikrofon ustaw max. w odległości 15 cm od ust. W celu uniknięcia odbioru niepożądanych odbić dźwięków, mikrofon musisz trzymać blisko ust, jednakże nie zbyt blisko (!). Tzw. "efekt zbliżeniowy" (wzrost obecności niskich częstotliwości) doprowadzi, do tego że głos będzie „przymulony” lub "basowy".
* w czasie nagrywania radzę byś skierował mikrofon nieco poniżej lub powyżej ust i koniecznie przesunął trochę w bok. Minimalizuje to efekt „poppingu” (wymowa spółgłosek np. „p”, "d" czy „t”). Przy każdej wypowiedzi winieneś właściwie wzmocnić wydech, podnieść ton danej sylaby.
* użycie filtra jest niezbędne by usunąć "wpadki" typu przełykanie śliny, zbyt głęboki oddech, szelest...
* jeśli zaś chodzi o zgranie głosu w zaciszu domowym to: mikrofon trzymaj zawsze z dala od powierzchni odbijających dźwięki, a także w trakcie nagrania wyłącz monitory (jeśli takowe posiadasz).
W Twoim, powyższym tutorial'u, proszę zwróć uwagę na fragment: 0:49-1:03. Słyszalny jest szereg "pyków"; zaś w 0:59 (w tle) przejeżdżający samochód... Ooops! ^^ To tyle.

PS. "Pretty cool"... ;)


RE: Serum bass tutorial - Amer - 25.09.2016

Moja rada nie objasniaj tylko prowadz rozmowe tak jakbys do kogos sie zwracal bo twoje tlumaczenie brzmi przedmiotowo popracuj nad dykcja bo twoje wymowa przypomina dziecko proszace o czwarty deser no i srednia kometarza tez musi byc taka wielka cisza nie utzryma widza dlugo w ekscytacji co do basu to moze jakis alien tylko bejbik (moze sam po ogladaj tuty o resse i rise jak budowac w dzwieku harmonie w spektrum), a z drugiej strony prowadzenie kilkunastu odcinkow o jednej progresji brzmienia jest nudne zrob jeden a konkretny usredniajacy palete ,jak masz pojecie to sub modularnych dzwiekow jest miliony-rdy harmonia basowa jest wazna takich oszolomow nie brakuje co ucinaja dol na pozniej suba podkladaja porstego jak slup tyle.