MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
złożenie studia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: złożenie studia (/temat-zlozenie-studia)



złożenie studia - piotrass89 - 17.09.2016

Witam wszytskich forumowiczow

Mam taka sprawe, chce zlozyc kompa pod produkcje i zrobic caly set up pod produkcje muzy

Mam kompa( chce go odswiezyc na co zwrocic uwage?)
Moj daw to FL studio
Pady mpd

Pytanie czy potrzebuje kupic interfejs audio jakis?

Dodam ze mam mikser behringera gdzie mialem podlaczone mpc kiedys i wychodzilo mi na monitory krk

Potrzebuje rad jak zlozyc setup pod pady teraz


RE: złożenie studia - Recoil83 - 17.09.2016

Witam, zabawa z audio nie ma praktycznie górnej granicy podaj budżet jakim dysponujesz.


RE: złożenie studia - piotrass89 - 18.09.2016

mam na to 1000-2000zł


RE: złożenie studia - Recoil83 - 18.09.2016

2000 zł to za mało, samo kupno procesora pochłonie połowy tej kwoty, lepiej podaj jaką konfigurację komputera posiadasz w detalach może da się coś zmodernizować.


RE: złożenie studia - piotrass89 - 18.09.2016

to nie ma byc profesjonalne studio, gdzie beda nagrywki itd, komp potrzebny do produkcji muzyki. zapytam inaczej bo widze, ze tu filozofów mam hehe:P

Czy działajac na mpd potrzebowac bede interfejsu audio?
do czego jest interfejs potrzebny i kiedy rozwazac jago zakup?


RE: złożenie studia - Recoil83 - 18.09.2016

(18.09.2016, 9:39)piotrass89 napisał(a): to nie ma byc profesjonalne studio, gdzie beda nagrywki itd, komp potrzebny do produkcji muzyki. zapytam inaczej bo widze, ze tu filozofów mam hehe:P

Czy działajac na mpd potrzebowac bede interfejsu audio?
do czego jest interfejs potrzebny i kiedy rozwazac jago zakup?

Zakładając temat podajesz przynajmniej podstawowe dane na temat swojego sprzętu, wróżyć z fusów nikt tu nie potrafi.
Akai mpd to kontroler midi znów nie podałeś modelu.
Interfejs będzie ci potrzebny jeśli zamierzasz tworzyć DAW na sterownikach ASIO które minimalizują latencję i poprawiają jakość dźwięku.
Najpierw składasz komputer do audio, kupujesz soft, później zajmujesz się detalami takimi jak kontrolery midi, interfejs audio, słuchawki studyjne\monitory.


RE: złożenie studia - hudson462 - 18.09.2016

Jedni piszą, że interfejs odciąża procesor przy produkcji, drudzy, że go obciąża. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to napiszę tak: nie mam interfejsu, za to mam kartę dźwiękową Sound Blaster Audacity- podobno karta dźwiękowa to praktycznie to samo co interfejs- i jak przełącze monitory z komputera ( właśnie w tym komputerze jest wsadzona karta dźwiękowa) do laptopa to wydaje mi się, że dźwięk trochę traci na jakości. Co do komputera to tak jak Recoil pisał, podaj jakieś konkretne informacje o podzespołach bo może się okazać, że na przykład będzie trzeba go wymienić w całości jak masz za starą płytę główną/ za słaby zasilacz na nowsze podzespoły.