MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq (Rozwiązany) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq (Rozwiązany) (/temat-brak-odciecia-czestotliwosci-mimo-filtra-i-eq-rozwiazany)



Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq (Rozwiązany) - ldvk - 19.09.2016

Cześć, chciałem was zapytać, jak to się dzieje, że pomimo zastosowania filtra w simplerze, dodatkowo eq i odcięcie x4 częstotliwości powyżej około 600Hz, co któreś uderzenie w tym samplu (składowa stopy z której chciałem tylko dół) pojawiają się częstotliwości powyżej odcięcia, co zmienia znacząco wydźwięk. Nie są one o stałej amplitudzie i pojawiają się od razu wraz z odegraniem dźwięku. Jak to usunąć żeby stale było odcinane bo jestem nieco skonfundowany. Piona

[Obrazek: 590f8949c0af.jpg]


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - piral - 19.09.2016

Zastosowałeś overdrive po EQ, który może generować wyższe częstotliwości


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - ldvk - 19.09.2016

ale na spectrum wbudowanym w eq8 który jest w łańcuchu przed overdrivem pokazuje dodatkowe częstotliwości, przy overdrivie wyłączonym też to występuje, dodatkowo to nie może być overdrive bo tylko co któreś uderzenie jest zmienione


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - Royal Cartel - 20.09.2016

Najlepiej jakbyś wrzucił projekt. Chętnie bym coś pokminił.
Nie mówię, że cały, tylko ścieżka, możesz podmienić na jakiś randomowy sampel.


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - Amer - 20.09.2016

ciężkie zagadnienie z tym ale jest wiele możliwości jedna to taka jeżeli dźwięk jest w stereo a filter nie ma odpowiedniego algorytmu może przepuszczać ślad poniżej lub powyżej zakresu ustalonego istotne jest też, zbocze nie wszystkie filtry są robione rzetelnie więc niektóre filtry przy ostrych zboczach mogą generować własny impuls od zakresu odcięcia nachylenia zbocza moja rada jest za pewnie w formie eksperymentu ,byś wypróbował inne filtry stosując inne nachylenia zbocza powiedzmy 2 lub 3 pierwszy delikatny 6db drugi 12db trzeci 24db itd...
do uzyskania efektu.


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - ldvk - 20.09.2016

zastosowałem FabFilter pro q, i problem zniknął, czyli tak jak Amer mówił, problem tkwił w samym Eq stockowym z Abletona. A szkoda bo myślałem że jest niezawodny. Wrzucam tę ścieżkę kick'a

http://www.wyslij-plik.pl/pokaz/907181---nt16.html


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - Shutara - 20.09.2016

(19.09.2016, 22:47)ldvk napisał(a): ale na spectrum wbudowanym w eq8 który jest w łańcuchu przed overdrivem pokazuje dodatkowe częstotliwości, przy overdrivie wyłączonym też to występuje, dodatkowo to nie może być overdrive bo tylko co któreś uderzenie jest zmienione

EQ8 nie pokazuje w swoim 'spektrum' czystego sygnału, a skala ±12dB po lewej stronie odnosi się jedynie do regulacji wzmocnienia danych częstotliwości, a nie do poziomu głośności samego w sobie. Przynajmniej tak to rozumiem, a czytałem o tym gdzieś na forum Abletona, bo ktoś zadawał tam pytanie o "dokładność spektrum w eq8" i mnie naszło żeby o tym wspomnieć ;)
Correct me if I'm wrong.


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - ldvk - 20.09.2016

hmm. Czyli idąc Twoim tokiem to powinno być zawszę 0dB żeby poziom częstotliwości był niezmieniony? nie bardzo rozumiem, bo od regulacji wzmocnienia/tłumienia jest pokrętło gain po lewej. Chyba że po prawej ale to jest regulacja na wyjściu z audio effect'u. Nawiasem mówiąc nie pamiętam żebym kiedykolwiek używał tego volume przy eq8 gdy jest on domyślnie na -12dB :P


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - Shutara - 20.09.2016

Chodzi mi o to, że wrzucając EQ8 na daną ścieżkę masz linię poziomą, co oznacza że póki co żadnych pasm nie "podbiłeś" i wtedy poziom jest niezmieniony (no bo nic nie zmieniałeś jeszcze). No ale po to jest EQ żeby kombinować z częstotliwościami i dobrze rozumiesz, bo od regulacji jest pokrętło gain (to po prawej - również dobrze mówisz).
Chciałem jedynie sprostować to, że graficzny obraz EQ nie jest czystym spektrum (z tego, co przeczytałem chociażby tutaj). Nie do końca rozumiem, co masz na myśli mówiąc "używania" volume :P


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - Royal Cartel - 20.09.2016

Po lewej jest regulacja wzmocnienia/tłumienia określonych częstotliwości, tak jak napisałeś. Bez tego EQ by nie funkcjonował :D
Po prawo masz gain na wyjściu.
O jakim -12 mowa? Widzę jedynie tylko przy samplerze, a to z kolei po prostu głośność sampla.


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - ldvk - 20.09.2016

Mam wrażenie że mówimy o tym samym używając odmiennie kluczowych słów 'na prawo'/'na lewo' :D


RE: Brak odcięcia częstotliwości mimo filtra i eq - Shutara - 20.09.2016

Jak zwykle wprowadziłem zamieszanie, no ale swój wywód już zakończyłem :D
Najważniejsze, że problem w międzyczasie został rozwiązany.