MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) (/temat-hardstyle-bryy-hardstyle-dubstep-trap)



Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - Foortic - 20.09.2016

Siema :D
Jakieś porady, sugestie?
Co zmienic ? Co wywalić, co dodać... Co cokolwiek?
Zdaje sobie sprawę że w kwestii miksu jest łooohoho do poprawienia ale mam pustke w głowie co do aranżu... xD

Linkacz


RE: Bryy :D - qnebra - 20.09.2016

Dopiero pod koniec można powiedzieć że to hardstyle.


RE: Bryy :D - In-Tegral - 20.09.2016

Snare z dubu do wymiany, takie pukanko to jest dobre jak chcesz szpaki postraszyć, zlayeruj coś z prawdziwym przyj*****. Snare który Ci rozpędza track do HS ma inną rytmikę niż cały track - snare sobie trzepie 4/4 a track 3/4 mówiąc łopatologicznie: melodia jest Ty tyty tyty tyty tyty a Twój snare tytytytytytyty, jak już to wyjaśnione to lecimy dalej. Lead wciąż jest za słaby, nie ma w nim mocy, wincyj layerów, sawu mu trzeba. Głębi też bo brzmi za płasko jak na hs ( nie mowa o korektorze a o reverb/delay). Na punch w kicku dalej przydałoby się coś z dołu podłozyć żeby bardziej wgniatał bo teraz jest trochę zbyt (wybaczcie) pizdowaty. Momenty Dub - na miłość Boską xD... masz tyle pokręteł w massive, czego się boisz je zaumatyzować i bawić się tymi dźwiękami by robić oryginalne chwilowe fxowe brzmienia z tego wobbla... Użyj fantazji maaan :E. Separacje można jeszcze lekko poprawić coś bardziej zmonofonizować, coś bardziej rozciągnąć, żeby to powietrza nabrało. Poprawisz to to zobaczymy co dalej, na razie masz co robić. Wybacz, za chaos w komentarzu ale film na mnie czeka i się spieszę :E.


RE: Bryy :D - Foortic - 20.09.2016

(20.09.2016, 19:58)In-Tegral napisał(a): Snare z dubu do wymiany, takie pukanko to jest dobre jak chcesz szpaki postraszyć, zlayeruj coś z prawdziwym przyj*****. Snare który Ci rozpędza track do HS ma inną rytmikę niż cały track - snare sobie trzepie 4/4 a track 3/4 mówiąc łopatologicznie: melodia jest Ty tyty tyty tyty tyty a Twój snare tytytytytytyty, jak już to wyjaśnione to lecimy dalej. Lead wciąż jest za słaby, nie ma w nim mocy, wincyj layerów, sawu mu trzeba. Głębi też bo brzmi za płasko jak na hs ( nie mowa o korektorze a o reverb/delay). Na punch w kicku dalej przydałoby się coś z dołu podłozyć żeby bardziej wgniatał bo teraz jest trochę zbyt (wybaczcie) pizdowaty. Momenty Dub - na miłość Boską xD... masz tyle pokręteł w massive, czego się boisz je zaumatyzować i bawić się tymi dźwiękami by robić oryginalne chwilowe fxowe brzmienia z tego wobbla... Użyj fantazji maaan :E. Separacje można jeszcze lekko poprawić coś bardziej zmonofonizować, coś bardziej rozciągnąć, żeby to powietrza nabrało. Poprawisz to to zobaczymy co dalej, na razie masz co robić. Wybacz, za chaos w komentarzu ale film na mnie czeka i się spieszę :E.

Dobiłeś mnie kompletnie... XD Ale masz racje
W sumie sam ogarnalem dopiero ze snare kuleje


RE: Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - Amer - 20.09.2016

że tak powiem kawałek jest w standardzie ciągu ale na te melo w intro śmiało możesz coś na łożyć miesjcami lub trwale bitcrusher itp co dubstep lubi deformacje degradacje pitching formating itp melo to mocna strona tego wałku jeżeli stawiasz na melo to radze je rozbudować o inne dźwięki instrumenty do drop to jeszcze nie to jakby gigant miotał ludźmi po arenie a raczej krzykacz dopingujący potwora na arenie ładnie mu podrywając melodią , bo mówię melo jest potencjał samo w sobie git jeżeli mogę ci doradzić że w dubstepie nie tylko są charkacze ale róznwież porgresywne dźwięki basowo synthowo modulacyjne, ja lubie często oglądać ukf playliste 2009/2010 i 2011/2012 jest wiele kawałków opartych na progresji dźwięku w tracku tylem wiem.


RE: Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - KBK - 21.09.2016

Jest potencjal. Ja bym odszedl z tym koncoeym motywem hs, zaczales w fajnym stylu i to moim zdaniem brzmi dobrze. Ja bym fodal moze wiecej padow zeby wyprlnic troche przestrzen i zrobic z tego cos nieco spokojnego.


RE: Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - Shabboo Harper - 30.09.2016

Hey Foortic. To co bezsprzecznie uderza w "klimacie" Twego Demo to eklektyczność melodii; takowy aliaż gatunków (trochę Hard Style'u, szczególnie w wersji "Festival"; gdzieś Beat właściwy Reggae; po trosze Dubstep; quasi Melbourne... ). Tak potraktowany temat przy jednolitym motywie przewodnim jest frapujący. Pewna nostalgia, która "przebija" przez Lead brzmi właśnie tak jakbyś "dążył do odpowiedzi" o czym/jaki winien być ten utwór? Owe niezdecydowanie jest wyczuwalne... Technicznie właściwie In-Tegral słusznie podkreślił brak "power'a" ("snare sobie trzepie"; Davidzie, ochhh... ^^). Takowy "impuls" "wciągnąłby" lub też zaintrygował swym natężeniem przez pełną długość projektu. Ten, de facto godnym byłoby wzbogacić o osobliwe, "niepokorne" tony. Jest zbyt skromnie w Sound Design'ie. Keep goin'... :)


RE: Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - In-Tegral - 1.10.2016

(30.09.2016, 22:08)Shabboo Harper napisał(a): ("snare sobie trzepie"; Davidzie, ochhh... ^^).

Może zostawmy w spokoju życie erotyczne tego snare'a... ^D


RE: Bryy (Hardstyle + Dubstep + Trap?) - Deonite - 16.10.2016

Dla mnie ciekawe rozwiązanie, kawałek ma potencjał i jest niekonwencjonalny. I to mi się własnie podoba.

Od 1:35 buja trochę reggae xD