MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP RobbieN - 56 Bars - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP RobbieN - 56 Bars (/temat-hip-hop-robbien-56-bars)



RobbieN - 56 Bars - RobbieN - 22.09.2016

Witam. Nie zaliczyłbym tego jako swojego pierwszego "kawałka" - z racji tego że dopiero co zaczynam wiem ile tu jest błędów i nie próbuję promować siebie i swojego kunsztu producenckiego :P tylko chciałbym od bardziej doświadczonych kolegów usłyszeć na czym najbardziej skupić się przy dalszych ćwiczeniach.




RE: RobbieN - 56 Bars - Rust - 22.09.2016

Klimacik wciąga, fajnie to ze sobą funkcjonuje. Jak na początki myśle, że jest całkiem fajnie :) Co do konkretów, zastosowałbym tutaj mniej clapowo/trapową perkę bo ta mi średnio działa w tym kawałku, ew. poszukał jakiś mniej domyślnych brzmień tego podkładu. Przydałoby się też jakieś urozmaicenie, czy to w postaci jakiś fx, zmiany motywu, czy aranżacji tracka. I zrobiłbym też coś z tym dzwonem, który gryzie się z resztą, może po prostu jest za głośno, ciszej wkomponowałby się w tło. Mimo wszystko to moje subiektywne zdanie, do kwestii technicznej nie mam zastrzeżeń. Również jestem nowicjuszem w tej dziedzinie, więc koledzy/koleżanki z forum może napiszą coś więcej od strony technicznej. ^D 5/5 na zachęte i propsy Beer


RE: RobbieN - 56 Bars - tks21 - 23.09.2016

Rust co do dzwona ma rację jest on troszeńke za głośny jak dla mnie :) aczkolwiek beat ma potencjał na 5. Dobra robota i bardzo mi się podoba. Wszystko powiedział Rust: Fx-y, jakieś urozmaiciłyby kawałek ale i tak masz ode mnie 5. Pozdro :)


RE: RobbieN - 56 Bars - Dymek - 23.09.2016

Dzwona bym też dał ciszej i coś z nim nie tak chyba inna tonacja może spróbuj go spitchować trochę wyżej. Dzwięk który wchodzi w 1:31 bym zmienił na bardziej pluckowaty XD i bass bym dał na 8 taktów z czego 5 zszedłby niżej. Daje 4. Motyw dobry kawałek ma potencjał ale przydałoby się go dopracować jeszcze.


RE: RobbieN - 56 Bars - dejfdj - 23.09.2016

Niczego tu nie brakuje, przestrzenny beat czekający na agresywnego mc.. Wrzuć Eminem zobacz jak będzie siękleić to zaraz będziesz wiedział czego brakuje. Pozdrawiam moderatorów ;d


RE: RobbieN - 56 Bars - Pigu - 25.09.2016

Brzmi to całkiem fajnie, jest klimat. Zarzucić jakiś tekst i będzie śmigać :)


RE: RobbieN - 56 Bars - Maciek - 28.09.2016

Bardziej to w stylistyce trapowej utrzymane. Szereg ciekawych brzmień, jednak niektóre z nich rozjeżdżają się lekko - gdyby nie to uchybienie, to nawet bym był skłonny dać 5... a tak to jest 4


RE: RobbieN - 56 Bars - Shabboo Harper - 12.10.2016

Podoba mi się aura Twego tematu. To zgrabnie "skreślony" Trap. Sound Design, w kontekście (mimo wszystko) ascetycznego w swej treści gatunku, jest nader celny. Jest tajemnie, mrocznie, onirycznie... Aranż niezbyt zachwyca. Bass krztynę "zduszony"; Pad'y/Synth'y nostalgiczne, trochę donośne (szczególnie ten od 1:30 plus owy Bell); perka klasycznie kreuje spokojny, powłóczysty Beat. Fx'y oszczędnie przyzwoite. Godnym byłoby wprowadzić do "56 Bars" więcej "oddechu" w tle; esencjonalnych "smaczków", tak by ograniczyć monotonię całości. Technicznie jest poprawnie, ładnie (melodia w Background'zie brzmi specyficznie wobec rytmu). Utwór krótszy nie kojarzyłby się z... "przesytem". Robercie, keep goin'...