MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Damis - Caedos (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Damis - Caedos (Original Mix) (/temat-trance-damis-caedos-original-mix)



Damis - Caedos (Original Mix) - Castiel - 23.09.2016

O to nowy projekt ode mnie w Trance.
życzę miłego odsłuchu ;)



https://instaud.io/ye7


RE: Damis-Caedos(Original Mix) - MLB - 23.09.2016

właściwe sample bitu do trance nie pasują mi te hitu jak np w 1;37 i trochę długa wkrętka na drugą sekcje. I za delikatny bas. Obiektywnie? Dobry stary trance! mocne 4 kolego


RE: Damis-Caedos(Original Mix) - In-Tegral - 24.09.2016

Chyba w poprzednim wcieleniu byłeś murzynem, bo zawsze masz takie ciemne mixy -_-, dobra heheszki na bok.
Track klimatem podchodzi mi i to bardzo, ale wciąż jest dla mnie za ciemno, a jeżeli już zostawiać taką ilość góry to trzeba podciąć tam kolo 300 hz i trochę niżej bo za bardzo się kotłuje to wszystko. Dobór sampli dla mnie spoko, subba troszkę mało ale do przebolenia. Lead ma zaje**stą barwę. No i to chyba tyle. Zostało jeszcze ocenić więc : Beata Tyszkiewicz - "Cztery punkty..." :D


RE: Damis - Caedos (Original Mix) - lovetrance01 - 30.09.2016

Lead brzmi całkiem fajnie. Wszystko rzeczywiście jest mroczne i ma klimat. Jak dla mnie aranżacja zbyt uboga, a mix wyjątkowo prosty, za prosty. Trance to taki gatunek gdzie dużo się dzieje, a tu niestety tego brakuje. Jeśli chodzi o barwy, to wszystko brzmi dość ładnie, z tym, że stopa jest trochę za głośna, a bass'u prawie nie słychać.

Na tle innych kawałków w tym dziale daję Ci 3/5.

Jeśli chcesz robić deep trance/progressive posłuchaj koniecznie takich producentów jak John 00 Fleming, Simon Templar czy Oliver Prime.


RE: Damis - Caedos (Original Mix) - Shabboo Harper - 15.10.2016

Klimat zacny; "coś" a'la Oriental Trance. Jest surowo, "herodowo" w brzmieniu nielicznych (?!) acz dobitnych instrumentów. Jednakże, według mnie, prócz technicznych kilku "niedociągnięć" [np. brak wyrazistej "góry", spore "skupienie w dole"; zbyt wycofany Kick (przedziwny Beat w Intro 0:30-0:35); mocne zawężenie miksu do mono...]; utwór Twój cechuje ogromnie ascetycznie potraktowany aranż. Osobiście nie czuję "mroku", o którym pisze Dawid czy Marek, szanując Ich odczucia i Twą wizję (ukrytą w tytule?), pozwolę sobie "rzec", iż w mej interpretacji owej melodii jest bliżej (mi) do poczucia swobody/wolności... Castiel, "Caedos" bezsprzecznie jest godne upiększenia, finezyjnego "sztafażu"... :)


RE: Damis - Caedos (Original Mix) - In-Tegral - 15.10.2016

(15.10.2016, 2:26)Shabboo Harper napisał(a): Klimat zacny; "coś" a'la Oriental Trance. Jest surowo, "herodowo" w brzmieniu nielicznych (?!) acz dobitnych instrumentów. Jednakże, według mnie, prócz technicznych kilku "niedociągnięć" [np. brak wyrazistej "góry", spore "skupienie w dole"; zbyt wycofany Kick (przedziwny Beat w Intro 0:30-0:35); mocne zawężenie miksu do mono...]; utwór Twój cechuje ogromnie ascetycznie potraktowany aranż. Osobiście nie czuję "mroku", o którym pisze Dawid czy Marek, szanując Ich odczucia i Twą wizję (ukrytą w tytule?), pozwolę sobie "rzec", iż w mej interpretacji owej melodii jest bliżej (mi) do poczucia swobody/wolności... Castiel, "Caedos" bezsprzecznie jest godne upiększenia, finezyjnego "sztafażu"... :)

Tak tylko dla sprostowania... ;)

Ciemność, o której pisałem jest związana z brakiem wysokich częstotliwości w miksie, nie ma nic wspólnego z klimatem utworu ^^


RE: Damis - Caedos (Original Mix) - prometeusz - 19.10.2016

Bardzo fajny transik - taki klimatyczny z dobrym pogłosem głównego leada , i takim etniczym samplem wokalowym (super klimat wprowadza) . Warto byłoby go jednak bardziej rozwinąć , np doprowadzić do takiego katharsis żeby wszedł pad , melodia . Poza tym miks jakiś taki mega mocno skompresowany i wszystko w środku - słaba panorama dźwięków. Pobaw się panoramą . Daję 4/5 . Naprawdę chciałbym usłyszeć wersję z melodią i padami


RE: Damis - Caedos (Original Mix) - Druii - 30.11.2016

0:21 - nie kończ tak sweepa! musi w jakiś sposób wybrzmieć, wytrąca to całkowicie jeśli jakiś narastający dźwięk na białym szumie tak nagle się urywa.

Od początku - bardzo ciekawa atmosfera. Przed breakiem znowu jakiś pojedynczy crash. Nie rób tak. Trochę za dużo kluczowania masz zapiętego, nawet jak nie ma kicka.

Muzycznie jest BARDZO ciekawie (w porównaniu do nudów tu na forum). Masz słuch i wyobraźnię brzmieniową. Trzeba popracować nad jakością poszczególnych brzmień i miksu.

Forma też czasem się gdzieś traci, jakby było przerywane w połowie frazy. To duużo psuje.

Podsumowując: bardzo ciekawy utwór z dużym potencjałem, ale... bardzo niedopracowany. Nie wiem jak mogłeś tego nie słyszeć w trakcie.
Ode mnie 3/5.