MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! (/temat-route-to-this-track-fl-studio-pomocy)



Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - Dav3m - 29.09.2016

Siemanko, mam taki problem. Kiedy biorę np. route to this track w mixerze w fl'u żeby nałożyć 1 efekt do paru instrumentów to niby routuje je do jednego kanału, ale potem słychać to samo jeszcze w tym pierwotnym kanale.. Jak zrobić żeby parę instrumentów było na jednym kanale dodatkowym i żeby nie było słychać 2 tych samych "ścieżek" ale żeby były efekty z tamtego kanału na tym dodatkowym?


RE: Route to this track (FL Studio) pomocy - In-Tegral - 29.09.2016

Musisz odpiąć "strzałkę" z kanału master, wtedy nie będzie "podwójnego" dźwięku i efekty będą działać normalnie.


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - piral - 29.09.2016

Na drugi raz używaj "route to this track only", wtedy zlinkuje tylko do jednego insertu. ;)


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - Dav3m - 29.09.2016


(29.09.2016, 17:12)In-Tegral napisał(a): Musisz odpiąć "strzałkę" z kanału master, wtedy nie będzie "podwójnego" dźwięku i efekty będą działać normalnie.

Ale wtedy nie mogę zmasterować tego dźwięku bezpośrednio w tym samym projekcie chyba, tak?


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - In-Tegral - 29.09.2016

Nic się w tej kwestii nie zmieni, możesz normalnie masterować na tym projekcie, chyba, że coś źle zrobiłeś.


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - Dav3m - 29.09.2016

(29.09.2016, 17:56)In-Tegral napisał(a): Nic się w tej kwestii nie zmieni, możesz normalnie masterować na tym projekcie, chyba, że coś źle zrobiłeś.

No ale własnie jak odłączam te strzałkę z mastera to ścisza mi sie ten dźwięk trochę.

(29.09.2016, 17:56)In-Tegral napisał(a): Nic się w tej kwestii nie zmieni, możesz normalnie masterować na tym projekcie, chyba, że coś źle zrobiłeś.

No ale własnie jak odłączam te strzałkę z mastera to ścisza mi sie ten dźwięk trochę.


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - In-Tegral - 29.09.2016

No bo już nie gra podwójnie?


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - Dav3m - 29.09.2016

(29.09.2016, 18:29)In-Tegral napisał(a): No bo już nie gra podwójnie?

Nie, nie bo wtedy normalnie puszczałem bez dodatkowego kanału i było tak czy siak głośniej.
Albo może i coś źle kliknąłem i rzeczywiście porównywałem z tym podwójnie. Sorki :D
(teraz sprawdziłem i jest jak mówisz)


RE: Route to this track (FL Studio)? Pomocy! - hudson462 - 29.09.2016

Nie wiem jaki masz efekt na kanale, do którego wysyłasz te instrumenty, ale przeważnie we wtyczkach jest pokrętło dry/wet. Jak zapinasz wtyczkę na kanale "wysyłkowym" to ustawiasz pokrętło na 100% wet, dzięki czemu oryginalny instrument słyszysz na kanale master ( nawet jak dasz "route to this track only") a z kanału wysyłkowego wychodzi tylko efekt, np. reverb.