MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO LDVK - La Fin Heureuse - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO LDVK - La Fin Heureuse (/temat-techno-ldvk-la-fin-heureuse)



LDVK - La Fin Heureuse - ldvk - 2.10.2016

EDITED:
Dzięki za rady, zmieniłem bass, wobble poszedł do kosza, te melodie też wyrzuciłem i dałem finalnie pad+ melodia i mały wokal w języku żabojadów, brzmi to teraz imo lepiej, nie mniej jednak proszę o opinie rzecz jasna :) Pozdro




RE: LDVK - Historia z happy endem - barthus - 2.10.2016

0:30 wchodzi wobble bass który jak dla mnie kompletnie nie pasuje do reszty. Na Twoim miejscu bym go po prostu wywalił i wykręcił coś nowego (i raczej nie wobble) ;) 1:31 ten pluck też mi jakoś nie siada :/ tu z kolei zmieniłbym jego kompozycję (na pewno) i może barwę. Twój utwór "The Beginning" bardziej mi przypadł do gustu :P


RE: LDVK - Historia z happy endem - PROTONE - 2.10.2016

Mi się wydaje że można by zejść kickiem trochę w dół nie był by tak szpiczasty, trochę zbyt dudniący wobble.
Popracował bym nad głośnością ścieżek by uzyskać większą spójność.
Dalej wchodzą stringi? horny? (2:32) trza by się jasno zdecydować :) i dać na nie może głębszego reverba.
Generalnie utwór całkiem fajny - jak wchodzi wobble zaczyna to fajnie płynąć, jednak im dalej tym bardziej coś ten utwór traci. Popracować nad aranżacją i powinno wyjść bardzo solidnie.
Ogólnie coś w tym wszystkim drzemie ale trza wyzwolić tę siłę :D


RE: LDVK - Historia z happy endem - GY4 - 2.10.2016

Drzemie tu potencjal w tym utworze generalnie.Jesli chodzi o bass to ten troche zbyt agresywnie wydaje mi sie.Moze pokombinuj z innym.Jakbys bass ukryl bardziej z tylu,a te elementy perkusji i melodii na przod wywalil,i poprawil im jakosc wydzwieku byloby git mysle.Podzialaj jeszcze ze sprawami zwiazanymi z mixem a chetnie uslysze odswiezona wersje.Pozdroo


RE: LDVK - La Fin Heureuse - ldvk - 3.10.2016

dzięki, pokombinowałem, nowa wersja już wrzucona ;)


RE: LDVK - La Fin Heureuse - Sajga - 3.10.2016

Po pierwszej sekundzie pomyślałem sobie "cholera, dobre". Podobają mi sie percsy, pady są super wykręcone i mają ładne, jazzowe brzmienie. Bas mi się nie podoba. Jego harmoniczne przypominają mi jakiegoś boobassa albo jakiś cienki preset z sytrusa. Jesteś kreatywny, dałbyś radę zrobić jakiś fajniejszy basik. Propsuje sound design, perke i miniaturkę na soundcloudzie.


RE: LDVK - La Fin Heureuse - GY4 - 5.10.2016

Mi osobiscie,ten bassik sie bardziej podoba od poprzedniego.Wstawki wokalne spoko.Przyjemny track.Czego mi brakuje, to tego odpicowania w mixie.Dzialaj dalej.Pozdro


RE: LDVK - La Fin Heureuse - Mocade - 5.10.2016

Hmm. Fajne. Rytmika wprowadza w stan przyjemnego zamulenia. Można by go puścić po cichu i czymś się zająć. Dla mnie spoko, Kradnę. :-)

Pozdrawiam.


RE: LDVK - La Fin Heureuse - tomaszp - 6.10.2016

Klimat na początku jak w starym dobrym Mr. Oizo. Ogólnie ciekawy utwór. Fajny dobór dźwięków, perkusja poprawna, miks w miarę poprawny (ściszyłbym tylko tego leada). Sam lead zajebiście zrobiony :) Gratuluję pomysłu.

Takie lekkie ale jednocześnie mocne techno.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: LDVK - La Fin Heureuse - CaffeineMC - 7.10.2016

ten motyw wchodzi w głowę, przyjemne granie, takie niewymuszone, wg mnie te perkusjonalnia trochę brzmią, jakby zbyt sucho w porównaniu do całej kompozycji, która jest taka płynąca na reverbie, tam jakiś deliktny efekt możnaby dorzucić, ale to aż tak nie przeszkadza, natomiast w momentach 1:30 i 3:05, gdy schodzi stopa, haty są za głosno to dobry moment by je mocno wyciszyć i by powrócały z pełną parą, zbuduje to większe napięcie, ale ogólnie 4/5


RE: LDVK - La Fin Heureuse - Shabboo Harper - 8.10.2016

Generalnie podoba mi się :). Z polotem, z "mięsistym nerwem" odnośnie perki, gdzie Hi Hat'y faktycznie niepotrzebnie tak ekspresyjnie wyrażają się w miksie. Jednakże Sound Design (wciąż w delikatnym odcieniu Tribal) jest nader trafiony; barwy wszystkich instrumentów głęboko "matowe"; ciepłe. Efekty WhiteNoise zgrabnie "wplecione"; Sample wokalu, pomimo swej nieczytelności, prima. Technicznie "dół" ładnie jest "odcięty od góry"; niektóre dźwięki godne większej "pieszczoty" Kick kreuje przy wybrzmieniu "piki" (zbyt przeciągłe); bębny pewniej oddzieliłabym w przestrzeni Beat'u od reszty zbliżonych tonów. Minimalne "artefakty"/"nieczystości pogłosu" (?) od 1:38, według mnie, do "wyrzucenia"; acz to subiektywne odczucie... ^^ Ludwiku, to przyjemne, subtelne Techno, z rysem melodyjnej "tajemnicy". Bien à vous... :)


RE: LDVK - La Fin Heureuse - ldvk - 15.10.2016

Dzięki wszystkim za opinie, faktycznie po waszych uwagach widzę niedociągnięcia. Wrócę do tego jak oczyszczę ucho czymś innym co będę katował teraz. piona!