MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Alex fat - irys - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Alex fat - irys (/temat-techno-alex-fat-irys)



Alex fat - irys - Alex fat - 2.10.2016

Zapraszam do odsluchu i wpisow , przepraszam za blipy. :) pozdrawiam




RE: Alex fat - irys - GY4 - 2.10.2016

Bardzo fajne brzmienie.Dobrze dopracowana pod tym katem petla.Szkoda ze tego nie rozwinales,bo pompuje ladnie i az sie czekalo co tam dalej wyniknie.Mysle ze wyciagniesz z tego duzo duzo wiecej,i troche rozwiniesz,bo jest mega potencjal...poki co odbieram jako demo.Pozdroo


RE: Alex fat - irys - Shabboo Harper - 2.10.2016

Hey Alex. Intro intrygujące, choć... Hi Hat'y, według mnie, winny „wchodzić” później. Ot tak... ;) Trochę uciążliwy jest tenże powtarzalny dźwięk a'la Bell (już od początku tematu). Przewodni motyw trafiony; Kick zmyślnie „rezonuje” ze świetnym Bass'em. Jest „duszno”, „ciężko”; „atmosferycznie”. „Irys” zdecydowanie jest godne wzbogacenia (np. o Breakdown; niewykluczone, iż w sporej sprzeczności melodyjnej względem narzuconego „pulsu”). Taaak, jest potencjał. :)


RE: Alex fat - irys - ldvk - 3.10.2016

nieźle, klimatyczne. Gdy stopa wchodzi z resztą to wszystko zaczyna się fajnie kleić. Energiczne, ładnie sklejona stopa ze snarem i basem, aranż fajny. Podoba mi się zajebiście intro z wokalem, gdy wszystko się rozkręca, całkiem wciągające. Miks wg mnie ok, jedynie jedno co mnie kłuje w uszy to jakiś blip który pojawił się z 4-5x w utworze, wiem że na pewno przy 2:16. Jest on kompletnie z dupy, oderwany od reszty, wyrzuciłbym go. Poza tym, ładnie! 4/5


RE: Alex fat - irys - Sajga - 3.10.2016

Intro kokosik. Ambientowe elementy utworu są mega. Perkusja i bas również. No nie ma co tu dużo mówić, wszystko świetnie współgra i płynie. Ja bym później trochę zmodyfikował harmonię, dodał jakąś progresję akordów dla urozmaicenia. Jakaś modalna progresja z minorowymi, siódemkowymi akordami, ewentualnie coś w stylu "so what?" Davisa.


RE: Alex fat - irys - Mocade - 5.10.2016

Jednostajnie ale barwnie. Nie jestem fanem jarania się bassem, ale od 2:28 słychać miłą różnicę gdy on się pojawia. Jeśli kawałek będzie przebudowany to z pewnością przesłucham go jeszcze raz. Pozdrawiam.


RE: Alex fat - irys - CaffeineMC - 6.10.2016

mi słuchawki strasznie buczą, w prawym uchu dramat, za bardzo podbiłeś niskie częstotliwości


RE: Alex fat - irys - libra_makowski - 9.10.2016

(6.10.2016, 20:08)CaffeineMC napisał(a): mi słuchawki strasznie buczą, w prawym uchu dramat, za bardzo podbiłeś niskie częstotliwości

Zgadzam się rzeczywiście za dużo basu w prawym kanale.

Początek moim zdaniem za długi o jakieś 30 sekund. Jak już wchodzi beat to utwór się świetnie rozkręca. Później niestety brakuje jakiś dodatkowych melodii i trochę zaczyna nużyć. Bardzo fajne wejście w 2.28 :) Poza tym utwór bardzo ciekawy z dużym potencjałem.


RE: Alex fat - irys - Abigail Noises - 12.10.2016

Intro wkręca bardzo ładnie. Bas według mnie jest ok, tylko trzeba mu ''coś'' tam podciąć bo rezonuje za bardzo... Wsłuchując się, myślę że to kwestia kolizji pomiędzy ''grubym'' basem a potężną stopą. W momencie prezencji stopy mamy zdwojenie częstotliwości – EQ plus kluczowanie rozwiąże problem. Pomysł świetny ale nie wykorzystany niestety, bo mamy dobre intro, ciekawe główne melo (loop) i po breaku, w którym następuje automatyzacja częstotliwości, powrót do znanego motywu – jak dla mnie za mało.


RE: Alex fat - irys - Alex fat - 13.10.2016

Dzieki za wpisy wszystkim , jesli chodzi o sprawy studyjne to robie na 9 letnich sluchawkach gryzionych przez kota kablach , puzniej lutowanych , glosniki terz nie pierwszych lotow , wiec wychodzi jak wychodzi. Mysle ze wroce do tego utworu jak bedzie wiecej czasu i tp. , jeszcze raz dzieki za odwiedziny. :) pozdrawiam


RE: Alex fat - irys - Ixipe - 21.10.2016

W końcu przesłuchałem ten kawałek.. :) ogólnie uważam że dobre, ale ten motyw co od początku jest mnie denerwuje :D słychać też ledwo ledwo ciekawy pad który mógłby być głośniej, albo mi się wydaje.. poza tym zdecydowanie za krótkie jeszcze 2 3 minutki by się przydały


RE: Alex fat - irys - kangadesc - 1.11.2016

He, pare tam niedociagniec, ale jak sie wczuje w kawalek to zapominam, Dobra robota