MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Zirds - Streets - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Zirds - Streets (/temat-hip-hop-zirds-streets)



Zirds - Streets - Zirds - 2.10.2016

Takie o:




RE: Zirds - Streets - Maciek - 2.10.2016

Widzę że kolega debiutuje tutaj ;)
Fajna, spokojna i spójna produkcja. Bardzo dobre brzmienie całości, ten niższy fortepian świetny! Jedyny mankament to zbyt długie intro. Naciągane 5 ;)


RE: Zirds - Streets - Zirds - 2.10.2016

Dzięki. Właśnie też się zastanawiam jednak czy intro nie jest za długie... Chociaż już nie będę poprawiać ;)


RE: Zirds - Streets - Rust - 2.10.2016

Fakt intro trochu przedłużone, ale to aż tak nie przeszkadza. Proste, bez kombinowania, spokojnie i bardzo przyjemnie się słucha. 5/5 Propsy Beer


RE: Zirds - Streets - Shabboo Harper - 2.10.2016

Skoro

Cytat:"... już nie będę poprawiać".

To "powiem" li tylko o moich odczuciach: Intro rzeczywiście niepotrzebnie jest tak przeciągłe i "surowe"; "dół" trochę powściągliwie ułożony przy nader sugestywnej perce. Błyskotliwe połączenie Clap'ów z tamburynem (?). Tło melodyjne (Pad'y) acz względem przeważającej wariacji piano zbyt ciche. Odnoszę wrażenie, iż owe piano czasem "urokliwie" gubi się w tej nader "ciepłej" kompozycji. Jacku, jest... alright. ;)


RE: Zirds - Streets - KBK - 3.10.2016

Intro faktycznie trochę zanudza. Jak zwykle czuć wirtuozję brzmień:) Nie będę wnikał w aranż, bowiem to nie moje klimaty, ale czuć jak zwykle ten oryginalny klimat by Zirds, którego nie da się z nikim pomylić :)


RE: Zirds - Streets - Dragon_Studio - 4.10.2016

Od 1:57 podoba mi sie bardzo te "cymbals?", troche dziwnie zaaranżowane bo piano w 1 czesci, zwrotce, robi jako motyw główny chodź miesza sie z innymi dźwiękami, w 2 giej części jest juz zupełnie tłem. Postawiłbym na twoim miejscy bardziej na jednoznaczny motyw albo A albo B. Drums nie pasuje do całej kompozycji, werbel jest taki rozlazły i chyba ciut za wysoki, bębny brzmieniowa na ile brzmią to jeszcze sa ok, ale ich ułożenie samo.. [ułożyłbym całkiem inaczej pod ta melodie]mam wrażenie ze melodia gra swoje a perkusja gra swoje i chodź idą obok siebie to się nie znaja.

Brak Bassline.

Cwicz cwicz bedzie tylko lepiej:)


RE: Zirds - Streets - Zirds - 4.10.2016

Jak brak bassline? Włącz głośniczki, a nie słuchaj na pierdziawkach z laptopa.. Bez obrazy, ale pier.dolisz...


RE: Zirds - Streets - Dragon_Studio - 4.10.2016

(4.10.2016, 13:22)Zirds napisał(a): Jak brak bassline? Włącz głośniczki, a nie słuchaj na pierdziawkach z laptopa.. Bez obrazy, ale pier.dolisz...

Nie słucham nigdy muzyki na laptopie. ALE SIE OBURZYŁ HAHA
A no jest Bass [sluchalem rano, pozatym przez ten mix wgl nie zwrocilem a to uwagi, co sie kluci z ideą hh beatow, BASS ma mnie wgniatać w fotel a nie ja mam go szukać czy on jest czy nie] słychać 1 hit [ten najwyzszy] reszta umiera w tle sopranów, dolne partie piano maja podobna mięsistość dołu do twojego 'basu'.

Wiec albo mix jest skopany, albo brzmienie basu za wysokie bo umiera gdzieś 5m pod ziemią.


RE: Zirds - Streets - dejfdj - 4.10.2016

brzmienie trochę jak tanich/darmowych wtyczek, Nie zajmujesz się rapem, a szkoda bo ten numer zmiótł by pół sceny (te nad ziemią). Więcej "szklistych" dźwięków i Panowie, Panie .. majsterpis :D


RE: Zirds - Streets - Zirds - 4.10.2016

(4.10.2016, 15:37)Dragon_Studio napisał(a):
(4.10.2016, 13:22)Zirds napisał(a): Jak brak bassline? Włącz głośniczki, a nie słuchaj na pierdziawkach z laptopa.. Bez obrazy, ale pier.dolisz...

Nie słucham nigdy muzyki na laptopie. ALE SIE OBURZYŁ HAHA
A no jest Bass [sluchalem rano, pozatym przez ten mix wgl nie zwrocilem a to uwagi, co sie kluci z ideą hh beatow, BASS ma mnie wgniatać w fotel a nie ja mam go szukać czy on jest czy nie] słychać 1 hit [ten najwyzszy] reszta umiera w tle sopranów, dolne partie piano maja podobna mięsistość dołu do twojego 'basu'.

Wiec albo mix jest skopany, albo brzmienie basu za wysokie bo umiera gdzieś 5m pod ziemią.

Możliwe, że miks jest skopany, ale nie dbam w sumie o brzmienie basu, bo są utwory z gatunku intstrumentali gdzie to nie bas gra główną rolę, a współgranie elementów, porządny swing, dający dobry groove i przekaz...
Może źle to otagowałem, bo nie powinno to być nazwane Hip-Hopem. Wtedy byś przyszedł, że to ma sens bo to nie HH...
U mnie na monitorach dobrze gra, nie powiem, że najlepiej, bo nie gra najlepiej, bo mi się nie chciało więcej z tym bawić. Dałem utwór jedynie do wglądu na aranż, a nie na miks..


RE: Zirds - Streets - Hola Flavio - 5.10.2016

ale burza XD

w skrócie
>tak, to hip-hop
>tak, bass marny i gra ciągle to samo
>1:30 nudy
>2:19 zaczyna się dziać
>perka brzmieniowo nie pasuje do reszty

Pomysł był. Odsyłam do produkcji Szopsa.


RE: Zirds - Streets - tks21 - 5.10.2016

Dla mnie bit jest dobry i bardzo oryginalny. Nie wiem co chcecie od Zirdsa. To kawał dobrej roboty. Może mix nie za czysty ale to dodaje uroku. Ode mnie 5/5 :)


RE: Zirds - Streets - Zirds - 5.10.2016

Odsyłam do wersji House tego utworu :)
http://musicproducers.pl/temat-deep-house-zirds-wet-streets


RE: Zirds - Streets - Dragon_Studio - 5.10.2016

(5.10.2016, 10:43)Zirds napisał(a): Odsyłam do wersji House tego utworu :)
http://musicproducers.pl/temat-deep-house-zirds-wet-streets

A no własnie może za bardzo zamknąłem sie ze to HH i na tym skupiłem. Jakby spojrzeć bardziej od strony muzyki klasycznej no to bas nie powinien tez wyłazić przed inne dźwięki.

SPRAWDZIŁEM wcześniej już wersje house i w sumie bardziej i sie podoba niz oryginał mimo ze to zupełnie nie moje klimaty.