MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
16bars forum collab - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: 16bars forum collab (/temat-16bars-forum-collab)

Strony: 1 2 3


16bars forum collab - Royal Cartel - 3.10.2016

Witam :)
Zainspirowany wczoraj tematem Wasp'a, wpadłem na pomysł stworzenia czegoś razem. Nie dwie, nie trzy osoby, lecz więcej.

Idea polega na tym, że wybieramy razem tempo i każdy, kto się zgłosi będzie kolejno tworzył kolejne 8/16 barów (taktów). Osoby chętne będą pojawiać się na liście i będą odpowiedzialne za kolejne takty. Gatunek nieistotny, tworzymy wedle uznania. Ważne, żeby było "słuchable" :D Myślę, że warto coś takiego stworzyć.

Po skończeniu swojej pracy renderujemy ścieżki do "stemów" (każda ścieżka osobno) i przekazujemy dalej.

Zapraszam do dyskusji :)

Jeśli pomysł się przyjmie, zachowajmy formę zgłaszania: Proponowane Bpm + ilość taktów, które chcesz stworzyć (max 16, ewentualnie 32).


RE: 16bars forum collab - Sajga - 3.10.2016

Super pomysł, im down. Bpm jakiekolwiek, niech będzie symboliczne 69. Ode mnie 16 taktów. Metrum 4/4 jak mniemam?


RE: 16bars forum collab - Wasp - 3.10.2016

tylko że każdy ma swoje brzmienia. będzie dziwnie brzmiało jak co 16 taktów będzie się zmieniało wszystko
a może lepiej niech każdy zrobi po 3 instrumenty w formie 3 zapętlonych patternów
a na końcu ktoś ułoży z tych patternów aranżację? jak na e-jayu?
może tak być?
a jeśli chodzi o ten sountrack to już trochę zrobiłem.


RE: 16bars forum collab - piral - 3.10.2016

128BPM subkicki i big roomowe staby AUUUUUU


RE: 16bars forum collab - Sajga - 3.10.2016

Ja proponuje oryginalną formę 16 taktów. Mam nadzieję, że każdy się postara, żeby jeko fragment brzmiał jqk najbardziej naturalnie. Poza tym to będzie super ćwiczenie na aranżację. Ja bym był jeszcze za tym, żeby dla dodatkowego wyzwania w którymś momencie zmienić metrum i skalę, ale pewnie Wam się ten pomysł nie spodoba :P


RE: 16bars forum collab - In-Tegral - 3.10.2016

Chętnie usłyszę efekt końcowy, ja w to nie wchodzę bo i tak mam za dużo na głowie, no ale czekam na efekty ;)


RE: 16bars forum collab - Foortic - 3.10.2016

(3.10.2016, 13:04)Sajga napisał(a): Ja proponuje oryginalną formę 16 taktów. Mam nadzieję, że każdy się postara, żeby jeko fragment brzmiał jqk najbardziej naturalnie. Poza tym to będzie super ćwiczenie na aranżację. Ja bym był jeszcze za tym, żeby dla dodatkowego wyzwania w którymś momencie zmienić metrum i skalę, ale pewnie Wam się ten pomysł nie spodoba :P

W Wildstyleza to Ty sie nie baw.
Na początku niech ten pomysł wypali... Później dopiero można komninować. :)

Mi ogólny zamysł sie podoba... Moge dorzucic cos od siebie :D


RE: 16bars forum collab - Royal Cartel - 3.10.2016

(3.10.2016, 12:29)Sajga napisał(a): Super pomysł, im down. Bpm jakiekolwiek, niech będzie symboliczne 69. Ode mnie 16 taktów. Metrum 4/4 jak mniemam?
Tak, 4/4.

(3.10.2016, 12:48)WaspXT napisał(a): tylko że każdy ma swoje brzmienia. będzie dziwnie brzmiało jak co 16 taktów będzie się zmieniało wszystko
a może lepiej niech każdy zrobi po 3 instrumenty w formie 3 zapętlonych patternów
a na końcu ktoś ułoży z tych patternów aranżację? jak na e-jayu?
może tak być?
a jeśli chodzi o ten sountrack to już trochę zrobiłem.
Ważne, żeby nie wychodzić poza skalę i trzymać się głównego motywu, który ktoś (najprawdopodobniej ja będę zaczynał) wymyśli. Jednakże jak ktoś zrobi ładne przejście z jednego motywu do drugiego, to nie ma problemu.

(3.10.2016, 13:04)Sajga napisał(a): Ja proponuje oryginalną formę 16 taktów. Mam nadzieję, że każdy się postara, żeby jeko fragment brzmiał jqk najbardziej naturalnie. Poza tym to będzie super ćwiczenie na aranżację. Ja bym był jeszcze za tym, żeby dla dodatkowego wyzwania w którymś momencie zmienić metrum i skalę, ale pewnie Wam się ten pomysł nie spodoba :P
Raczej proponuję na początek trzymać się jednego tempa i skali.
Średnia z 69 i 128 bpm, to 90 coś, 95 mi odpowiada :D

Do tej pory zadeklarowali się kolejno:
- Sajga
- WaspXT (?)
- piral
- Foortic.

Jeśli coś się nie zgadza, pisać. Czekamy jeszcze na kogoś :P


RE: 16bars forum collab - barthus - 3.10.2016

Fajny pomysł. Generalnie jeżeli wyjdzie Wam coś fajnego to może wezmę udział w drugiej edycji, jeżeli takowa powstanie :D


RE: 16bars forum collab - Sajga - 4.10.2016

Dobra, jestem pierwszy na liście więc nie wiem czy mam rozpocząć czy nie, ale miałem dzisiaj chwilkę wolnego czasu więc sklepałem coś takiego:
[zs]http://www80.zippyshare.com/v/FiqpEAn4/file.html[/zs]

I stemy:
http://www49.zippyshare.com/v/YBQtdDQB/file.html

Jak chujowe to mówcie, najwyżej ktoś inny rozpocznie. Pozderki! :)

Wrzucilem to tez zeby podbic temat, moze ktos nowy jeszcze dołączy


RE: 16bars forum collab - Royal Cartel - 4.10.2016

Nie ustaliliśmy kto pierwszy robi :D to jest lista osób zadeklarowanych, oczywiście ja do nich należę. No ale skoro zacząłeś, to od tego zaczniemy. Może damy w środek, nie wiem, w domu odsłucham dopiero.


RE: 16bars forum collab - Zirds - 4.10.2016

Tworzysz zapętloną perkusję i do niej niech każdy się dogrywa.


RE: 16bars forum collab - Sajga - 4.10.2016

O rany, w żaden sposób nie chce nalegać, miałem chwile czasu to coś zrobiłem. Wrzuciłem to bo bałem się, że inaczej inicjatywa umrze. Możemy zacząć od czegoś innego jak ktoś będzie miał pomysł


RE: 16bars forum collab - hudson462 - 4.10.2016

Również chętnie wezmę udział.


RE: 16bars forum collab - Royal Cartel - 4.10.2016

Nie ma problemu Sajga ;) Nie naciskasz. Nie ma jakichś wielkich zasad, których się trzeba trzymać.
Co do pomysłu, to mi się bardzo podoba. Możemy zdecydowanie od tego zacząć.
Aktualizuję listę:
1. Sajga
2. Royal Cartel
3. WaspXT (?)
4. piral
5. Foortic
6. RaNi/Works
7. hudson462

Za jakiś czas wrzucę tutaj kontynuację (dzień, dwa, a może dziś; może ktoś jeszcze będzie chętny).


RE: 16bars forum collab - dejfdj - 4.10.2016

Bardzo chętnie sterroryzuje swoimi ". wściekłymi smerfami tą kompilację :D

https://soundcloud.com/dejfdj/wstrzymaj-oddech-92bpm
takie nie gryzą chyba skarpetek :P
sample z muzodajnii, po 30gr za prawa do publicznego odtwarzania :(

edit. 8/16 barów czy taktów ?
edit2. Postać - jedna ścieżka na osobę, czy fragment na artystĘ ? ;-)


RE: 16bars forum collab - Wasp - 4.10.2016

Przyłączyłbym się gdyby to wyglądało tak
jeżeli każdy robi swoje ścieżki to
niech Royal Cartel ułoży 8 lub 16 taktową melodię
i każdy zroby do tego całkowicie swoją aranżację
pewnie zasady się przydadzą ale tylko 3
- nie można zmieniać tempa - wszyscy robimy w tym samym tempie
- podkład trwa równo 16 taktów
- nie można w żaden sposób modyfikować melodii Royal Cartel'a - czyli używamy melodii/loopu Royal Cartel'a nie zmieniać go, tylko dotwarzamy całą resztę.

i jak robimy, osobne mp3 czy te wszystkie 16 taktowe podkłady zmienimy w długi mix?
ja jestem z tym drugim.

Nie wiem tylko czy nie będzie dużej różnicy w brzmieniu mixu miedzy naszymi kawałkami.


RE: 16bars forum collab - Royal Cartel - 4.10.2016

(4.10.2016, 18:35)WaspXT napisał(a): Przyłączyłbym się gdyby to wyglądało tak
jeżeli każdy robi swoje ścieżki to
niech Royal Cartel ułoży 8 lub 16 taktową melodię
i każdy zroby do tego całkowicie swoją aranżację
pewnie zasady się przydadzą ale tylko 3
- nie można zmieniać tempa - wszyscy robimy w tym samym tempie
- podkład trwa równo 16 taktów
- nie można w żaden sposób modyfikować melodii Royal Cartel'a - czyli używamy melodii/loopu Royal Cartel'a nie zmieniać go, tylko dotwarzamy całą resztę.

i jak robimy, osobne mp3 czy te wszystkie 16 taktowe podkłady zmienimy w długi mix?
ja jestem z tym drugim.

Nie wiem tylko czy nie będzie dużej różnicy w brzmieniu mixu miedzy naszymi kawałkami.

Zabawa nie ma polegać na stworzeniu podkładów, tylko na stworzeniu jednego kawałka, z intrem, build-upem, dropem itd. Trzymanie się jednej melodii też nie jest konieczne. Urozmaicenia możliwe, a nawet wskazane.


RE: 16bars forum collab - Royal Cartel - 5.10.2016

Aktualizuję :D
Oto efekt moich 16-bars:
[zs]http://www18.zippyshare.com/v/kSaDzjFP/file.html[/zs]

Proszę o zgłoszenie się następnej osoby prywatnie po stemy, no chyba, że twórca nie będzie ich wymagał. Ewentualnie sam w wolnej chwili wyślę wiadomość. Piral, chyba your turn :D

Lista:
1. Sajga
2. Royal Cartel
3. piral
4. Foortic
5. RaNi/Works
6. hudson462

P.S. Zamierzam niedługo kontynuować moje 16-bars i stworzyć pełen kawałek.


RE: 16bars forum collab - piral - 5.10.2016

Nieporozumienie: nigdzie nie pisałem, że się zgłaszam. Swoją drogą kompletnie nie moja stylistyka i nie wiem co mógłbym dodać.