MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. (/temat-monitory-studyjne-do-produkcji-i-sluchania-muzyki)



Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - MarcelloT - 5.10.2016

Witam!
Otóż chciałbym poznać wasze zdanie, które monitory studyjne(ewentualnie głośniki) nadawałyby się do tego co w temacie, a więc zarówno produkcji jak i słuchania muzyki.

Wiem, że odpowiedź będzie następująca - idź do lepszego sklepu ze sprzętem i odsłuchaj co Ci się podoba... :V
Co nie zmienia faktu, że poprosiłbym o jakieś sugestie, żeby wiedzieć na co zwrócić uwagę :)

Najbardziej preferowałbym aktywne monitory studyjne z dodatkową opcją podkolorowania barwy dźwięków.

Jeżeli chodzi o przedział cenowy, to myślę tak do 2 000 PLN za parę, ale w grę wchodzą też tańsze rozwiązania, o ile dużo na tym nie stracę jakościowo.


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - Wizzardius - 5.10.2016

Ja od siebie bardzo polecam Yamaha HS8.
Produkuję się na nich świetnie, a i osobiście lubie też muzyki na nich słuchać, tak po prostu ;d


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - hudson462 - 5.10.2016

Ja polecam KRK RP6 G3. Mam i grają bardzo dobrze. Niektórzy mówią, że mają podbity bass, ale nie zauważyłem tego sprawdzając na innych odsłuchach. Para kosztuje około 1600zł i prawdopodobnie w zestawie są jeszcze stojaki i kable. Stojaków nie polecam bo jak za bardzo wybijesz 200Hz to zaczynają wydawać metaliczny odgłos.


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - Zirds - 5.10.2016

Na większości for internetowych, na których przesiaduje dużo nie amatorskich producentów to większość jednak odradza monitory firmy KRK za zakłamania w dole i środku pasma.
Najlepiej jest się wybrać do sklepu muzycznego i na własne ucho się przekonać "co mi jest potrzebne", bo możesz kupić monitory z polecenia od innych, a Tobie w zupełności nie spasują.

Weź sobie do porównania monitorki KRK, Yamaha HS, JBL LSR (ja je mam :) ), Monkey Banana (nowa firma na rynku, w sumie dobrze prosperująca), Resident Audio.
Pamiętaj o doborze wielkości membrany do wielkości pomieszczenia. Polecam poczytać na ten temat ponieważ im większy głośnik i mniejszy pokój tym gorzej z ogarnianiem miksu. No i jak wiadomo do monitorów musisz mieć minimum w 1/3 zaadaptowane akustycznie pomieszczenie.

Monitory posiadające tak zwane "korektory dźwięku", które mają możliwość regulacji, albo tak jak Ty to nazwałeś "koloryzacji dźwięku" nie są monitorami, a podróbkami, które z góry ma zniekształcone pasmo przystosowane pod EQ.


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - MarcelloT - 6.10.2016

Dziękuje za sugestie, postaram się zacząć sprawdzanie, od tych poleconym modeli :D
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami to proszę bardzo ^^

Zirds - powinienem użyć sformułowania "barwa dźwięku", nie wiem co wtedy myślałem :P


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - hudson462 - 6.10.2016

Prawda jest taka, że jak masz utwory referencyjne i umiesz się nimi kierować to na słuchawkach od telefonu zrobisz dobry miks.


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - waspi - 14.10.2016

potwierdzam trzeba dobrać monitory do wielkości pokoju, ja do małego pokoju wziąłem hs8 i powiem szczerze że tego bassu jest za duzo az sie "przelewa"


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - Wizzardius - 14.10.2016

(6.10.2016, 7:51)hudson462 napisał(a): Prawda jest taka, że jak masz utwory referencyjne i umiesz się nimi kierować to na słuchawkach od telefonu zrobisz dobry miks.


No i w sumie racja.
Ja pokoju nie mam wgl przystosowanego. Odpowiedź pomieszczenia u mnie jest OGROMNA. I tutaj wlasnie wchodzą tracki referencyjne, najprostszy i najlepszy sposób do sprawdzenia barwy mixu.

Z drugiej strony @up, ja rowniez pokoj mam malutki, a bassu z HS8 nie ma NIC. HS8 maja STRASZNIE wąski sweet spot. Wysokie za to napier**** jak szalone. :P


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - waspi - 15.10.2016

mi to az trzesie pokoj sie caly od bassu. a powiedz wizardus tez masz tak ze jak masz minimalnie podgloszone monitorki to gra tylko jeden ?


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - hudson462 - 15.10.2016

(15.10.2016, 0:20)waspi napisał(a): mi to az trzesie pokoj sie caly od bassu. a powiedz wizardus tez masz tak ze jak masz minimalnie podgloszone monitorki to gra tylko jeden ?

Może chodzi o to, że monitory aktywują się dopiero wtedy kiedy dostaną odpowiednio głośny sygnał. Czyli jak dasz dość głośny sygnał na początku- przy włączaniu monitorów- to później możesz ściszyć i powinny działać oba.


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - samuraaaj - 4.11.2016

Szczerze polecam monitory Dynaudio.obecnie pisiadam model BM5A mk2, testowalem mk 1.wczesniej mialem tez wieksze BM15A. ca wspanialem,piekne glebokie brzmienie.kazdy kto ich slucha jest pod wrazeniem.znajdziesz juz za 2k jak dobrze poweszysz. oczywiscie adaptacja pomieszczenia gra pierwmsze skrzypce ale przy w miare opanowanym pomieszczeniu monitory zachowuja sie swietnie


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - Zirds - 4.11.2016

(4.11.2016, 13:33)samuraaaj napisał(a): Szczerze polecam monitory Dynaudio.obecnie pisiadam model BM5A mk2, testowalem mk 1.wczesniej mialem tez wieksze BM15A. ca wspanialem,piekne glebokie brzmienie.kazdy kto ich slucha jest pod wrazeniem.znajdziesz juz za 2k jak dobrze poweszysz. oczywiscie adaptacja pomieszczenia gra pierwmsze skrzypce ale przy w miare opanowanym pomieszczeniu monitory zachowuja sie swietnie

Gościu, ale on mówił o monitorach - parze do 2000 zł, a ty mu wyskakujesz z paczką, która jedna tyle kosztuje..


RE: Monitory studyjne do produkcji i słuchania muzyki. - Maverick - 4.11.2016

Zerknij jeszcze na Focal Alpha 65. Sam takie mam, grają fajnie, nie narzekam. Budżet w okolicach +/- 2000 zł, także powinieneś wziąć również pod uwagę tą propozycję.