MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA CaffeineMC - Get Mad - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA CaffeineMC - Get Mad (/temat-electronica-caffeinemc-get-mad)



CaffeineMC - Get Mad - CaffeineMC - 6.10.2016

wszelkie komentarze mile widziane, myślę, że jest trochę bardziej melodyjnie niż ostatnio i bardziej przystępnie, no i potrzebuję jakiegoś świeżego spojrzenia, bo robię go już za długo ...




RE: CaffeineMC - Get Mad - Xorbolanid - 6.10.2016

Świetna perkusja! Za duży bass w pierwszym przejściu, stonowałbym go. W całości utworu zagrałbym go na 16/4, Po 2 minucie pięknie - tego się spodziewałem! W 4 minucie pada bym ściszył o 5 dB. Jest git gud.

Goede Musiek!


RE: CaffeineMC - Get Mad - Mocade - 6.10.2016

Uoh. Nie spodziewałem się takiego startu. To brzmi jakoś.. dziwnie fajnie. Intryguje. Świeże spojrzenie.. osobiście przepuściłbym przez jakiś efekt ten początkowy kick i basową melodię z 2:13 - jak na moje ucho kick jest nieco suchy, a melodia zbyt syntetyczna. Mimo wszystko utwór jest bardzo płynny i dobrze się go słucha, cały czas coś się dzieje. Dobra robota, pozdrawiam.


RE: CaffeineMC - Get Mad - CaffeineMC - 7.10.2016

dzięki Panowie, drobne poprawki naniesione !
@Mocade: co do basowej melodii z początku to tam jest dość sporo efektów, bo +/- takie brzmienie chciałem uzyskać


RE: CaffeineMC - Get Mad - Recoil83 - 7.10.2016

Witam, jestem mile zaskoczony, bass jest normie na moich głośnikach, perkusja złożona, urozmaicona fx'ami, czysty miks, ten ze zdjęcia ilustracyjnego przypomina mi Tommy Lee Jonesa na marginesie, zastanawia mnie wokal z jakiego filmu? dam 5.


RE: CaffeineMC - Get Mad - CaffeineMC - 7.10.2016

Network z 1976, genialny film, polecam i to właśnie z niego jest i głos i kadr


RE: CaffeineMC - Get Mad - Abigail Noises - 12.10.2016

Sucho, eklektycznie i surowo...wszystko ma swój klimat. 2.21 bardzo dobre rozładowanie głośnego bitu i wejście w break tym przesterowanym synthem/basem. Trzeba pochwalić za dobrą separację – jak dla mnie to bas gra dobrze, nic nie koliduje z nim a sam jest dobrze słyszalny w miksie. Osobiście to brakuje mi większej ''głębi'' i ciepła w utworze, choć trochę więcej reverbu na dźwięki i deleya, do tego podbiłbym w EQ niektóre dźwięki w dole aby nie były takie ''puszkowate'' - dobrze przynajmniej, że w bacgroundzie jest sporo przestrzeni... Jednak to kwestia stylistyki, dla mnie zbyt surowa a dla innego będzie ok. Bez wątpienia jest w Twoim stylu i jest dobrze.


RE: CaffeineMC - Get Mad - Shabboo Harper - 12.10.2016

CaffeineMC, bezsprzecznie w temacie jest "cząstka Ciebie"; z tych wszystkich, poprzednich produkcji (w MP), z których kojarzę Twój specyficzny-syntetyczny styl. "Trademark" iskrzy ;). Podoba mi się instrumentarium perkusyjne (mimo swej "oziębłości"); tętniący "zadziornie" Bassline, jak też melodyjny "pazur" Synth'ów (w psychodelicznej a'la 60's/70's mood wariacji); choć fragment 1:25-1:40 jest... frapujący. "Skażenie" wszelkimi Fx'ami/ "zniekształcenie" Background'u kreuje świetną heterogeniczność. Sample wokalu wspaniale "wpleciony" acz ciutulkę przydługi. [A'propos "Network'u", jakiś czas temu Subformat w utworze "Arkade Life" również sięgnął po głos Howard'a Beale'a.]

Cytat:"... takie brzmienie chciałem uzyskać."

I... już ;D.


RE: CaffeineMC - Get Mad - CaffeineMC - 12.10.2016

dzięki za kolejne opinie, trochę przemodelowałem końcówkę i myślę, że już osiągnąłem zadowalający kształt


RE: CaffeineMC - Get Mad - abyssMB - 15.10.2016

Czysto, ascetycznie zimno, jakby dodać troche tłuszczu na perkusję, bo tak trochę ten wałek się o to prosi ;) . Ale i tak 5.