MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ta_Deck - Crash It - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ta_Deck - Crash It (/temat-techno-ta-deck-crash-it)



Ta_Deck - Crash It - tomaszp - 9.10.2016

Witam ponownie !

Po niekończącej się dla mnie przerwie spowodowanej wakacjami, weselami, urodzinami w końcu udało mi się dokończyć utwór, który zacząłem ponad trzy tygodnie temu.

Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu !

(Nie tylko) Krytyczne komentarze mile widziane !!



Genre : Techno
BPM : 125
Lenght : 6:13
Project hours : 8:24
Key : DMajor

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Ta_Deck - Crash It - Abigail Noises - 12.10.2016

Przez ten pad wcale nie zaczyna się jak techno ale jak progresiv trance... Ciekawy wstęp, bo później jest faktycznie treściwie jak na techno, choć dość skocznie i rytmicznie zahacza o elektronikę. Mniejsza z tym, aranż mi się podoba bo jest nietypowy i połączenie padów transowych z ''ciemnym'' bitem perkusji to dość ciekawy zamysł. Popracowałbym nad odpowiednią separacją, bo kawałek cierpi z tego powodu dość mocno – wokalizy, stopa i ten bas w stylu Prodigy grają w tej samej częstotliwości, przez co brakuje poweru trackowi... jest ''mdło'' po prostu. Którąś ze wspomnianych rzeczy można by podbić z większym Q tak aby lekko ''zakuła'' w uszy, do tego mocniejsze kluczowanie na tło, tak aby kick nimi sterował i przebijał się – jak dla mnie to pompka powinna być wyczuwalna, w końcu to techno :) ale to oczywiście kwestia gustu.


RE: Ta_Deck - Crash It - piral - 12.10.2016

Aranżacyjnie bardzo ciekawie, od strony technicznej popracowałbym właśnie nad separacją i klarownością.


RE: Ta_Deck - Crash It - Shabboo Harper - 15.10.2016

Cytat:(Nie tylko) Krytyczne komentarze mile widziane !!



As You wish ;D... Początek wielce poprawny (szczególnie "tajemnie drżący" Pad; 0:34). Lubię takową progresję; z "czegoś" niewinnego/uśpionego w tętniący, temperamentny Beat. Tomku, dobór dźwięków celny ("pyszny" Sub); choć Clap (przeważający w P kanale; 0:55) brzmi... "zagadkowo"; zupełnie jakby tenże ton był lekko zagubiony. Klimat stonowanego Techno, które ewidentnie jest Twoim twórczym emploi, jest po prostu fajnie podkreślony w przekonującym aranżu. Trochę brakuje (mi) "góry"; np. Hi Hat'y "wyciągnęłabym" w ok. 8 kHz, jednocześnie dołożyła Reverb'u tak by ładnie "pływały w dolnych rejestrach"; podobnie Fx wokalny "ułożyłabym" szerzej w przestrzeni; Kick mocniejszy byłby trafnym "odbiciem" tytułu ;). Jakiś poważniejszy "-"? Ciutulkę przewlekły projekt; Outro zbyt "grzeczne"...


RE: Ta_Deck - Crash It - abyssMB - 15.10.2016

Daje piątke za aranż bo to jest świetny wałek , chociaż wszystkie uwagi co do miksu, które opisał Adam są do zrobienia, ale w osłuchu tak się fajnie rozwija i pompuje świetnie. Separacja i będzie doskonale.


RE: Ta_Deck - Crash It - ldvk - 15.10.2016

Ładnie się to klei wszystko, dość żywiołowe jak na techno, bardziej się spodziewałem po przesłuchaniu innych Twoich rzeczy że będzie bardziej minimalowo. Nie mniej jednak bardzo mi się podobają dwie rzeczy: 1. przejścia na werblu, w stylu edmu i doyebana perkusja, wychodząca mocno poza standard kick/clap he he, wprowadza dużo energii do kawałka. 2. pompujący pad po dużym s/c, mega dobry robi klimat szczególnie na breakach. A co moim zdaniem do poprawki to miks, ale koledzy i koleżanka wyżej już wszystko napisali :) good job, daję 5 na szynach


RE: Ta_Deck - Crash It - kangadesc - 1.11.2016

plusy: Moc Brzmienie itd, minuty to mix i aranzacja ogolnie widze mega potencjal