MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Jeykop - Beggin You (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Jeykop - Beggin You (Original Mix) (/temat-progressive-jeykop-beggin-you-original-mix)



Jeykop - Beggin You (Original Mix) - Jeykop - 11.10.2016

Generalnie to nikt mi nie odpisał pod postem w dziale demek więc daje tą nutę na głęboką wodę :D



Wokal z internetu, (strasznie mnie to wkurza, że nie mogę zrobić żadnego kawałka z wokalem w 100% i muszę się ratować loopermanem no ale chyba taka kolej rzeczy) lekko w stylu... Sam nie wiem, chyba moim stylu xd Generalnie to wizję miałem taką że break z miłym wokalem i energiczny drop... Nadal tworzę na laptopowych głośnikach i słuchawkach Superlux HD669 lepszej karty dźwiękowej, więc jestem ciekawy jak z miksem... No i zapraszam do słuchania :D

P.S Okładkę sobie zrobiłem bo tak xd


RE: Jeykop - Beggin You (Original Mix) - Kveon - 11.10.2016

Arpy z początku mają ładną barwę, ale mam wrażenie, że potem gubią się w miksie przez głośne melo.
Wokal hm... Za głośno przede wszystkim, oderwany od reszty.
Piano ładnie brzmiące, tylko więcej reverbu na nim
W wokalu gra pseudo bass, a na nim, sidechain, nie potrzebnie.
Hmm teraz dropik... Technicznie dobrze, ale mało energii.
Break, źle umieszczony hihat, tylko z prawej strony, dla mnie źle to brzmi przynajmniej.
4/5
Pozdrawiam


RE: Jeykop - Beggin You (Original Mix) - Pedri - 12.10.2016

Fajny kawałek, widzę że styl podobny do mojego. Nie wiem czy przypadkiem wokal nie jest w innej tonacji, ale może mi się wydaje. Spróbuj obczaić gdzieś po youtubie jak zrobić mocniejszy drop, bo temu trochę brakuje, wpisz po prostu bigger drop i powinno być conajmnniej kilka dobrych przydatnych filmików. Po pierwsze to bass jest zdecydowanie za cienki, suba prawie nie słychać. Po drugie spróbuj dodać whitenoise z dużym sidechainem. Po trzecie przed dropem odetnij filtrem częstotliwości 200-250hz. Po czwarte główny synth z melodią zajmuje za mało miejsca w stereo, coś możesz pokombinować, przykładowa technika to zduplikowanie jednego z dźwięku z synthów jeśli melodia składa się z kilku, po czym jedną z wersji przesunąć do lewej strony a drugą do prawej. Powodzenia w kolejnych produkcjach


RE: Jeykop - Beggin You (Original Mix) - tomaszp - 12.10.2016

Intro całkiem ciekawe, trochę mało dołu, za dużo góry. Lead zdecydowanie za głośno. Pekrusja całkiem fajnie ułożona, melodia wpada w ucho :)

Vocal chyba faktycznie w innej skali gra i generalnie wg mnie nie współgra z resztą :/ Break bez vocalu brzmiałby dużo lepiej, jest to do poprawienia ale musiałbyś dużo kombinować (sam miałem problemy z vocalami z loopermana).

Drop całkiem ciekawy ale brakuje takiego mocnego uderzenia.

Ogólnie musiałbyś popracować nad miksem, jest w tym polu dużo do poprawy (głównie głośność poszczególnych ścieżek oraz efektów do nich przypisanych).

Jest nad czym pracować ale czuć dobry klimat i widać, że wiesz co chcesz osiągnąć.

Trzymam kciuki, powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Jeykop - Beggin You (Original Mix) - devil's infection - 13.10.2016

wydaje mi się ,że bez tego wokalu utwór byłby dużo lepszy w odbiorze
ale mimo to i tak jest fajnie melodyjnie,
w dropie bym widział jakiś saw umieszczony w tle no i nad przejściami warto by jeszcze popracować