MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mocade - Path (EP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mocade - Path (EP) (/temat-electronica-mocade-path-ep)



Mocade - Path (EP) - Mocade - 17.10.2016

Dłubanie w FL'u ostatnio w ogóle mi nie szło więc stwierdziłem że może zrobię EPkę. Udało się, oto moja pierwsza EPka. Nie jest to jakaś profesjonalka, najzwyczajniej w świecie jest to zwieńczenie moich ostatnich sześciu lat luźnej produkcji, no ale jakaś cicha radość i tak się wkradła. Część kawałków zebrałem z SC, inną część z Pendrive'ów, a jeszcze inną wyrenderowałem tak więc niektórych ludzkie ucho jeszcze nie słyszało. Oczywiście free. Nie wiem tylko czy mam wrzucać wszystkie kawałki po kolei na SC czy wystarczy tylko link do pobrania. No, ale jeśli ktoś się skusi to miłego słuchania.




http://www30.zippyshare.com/v/yhg8X21c/file.html

Wrzuta YT, playlista w opisie.



RE: Mocade - Path EP - Recoil83 - 17.10.2016

Po twojej prezentacji wnioskuję że lubisz ambient, ciekawie zapowiadające się kompozycje, co niektóre psychodeliczne ale to są tylko próbki, chętnie posłuchałbym w całości.


RE: Mocade - Path EP - Shabboo Harper - 18.10.2016

Mocade, niektóre fragmenty brzmią pierwszorzędnie w swych kilkusekundowych "urywkach". Zwłaszcza te z silnym odcieniem Ambient'u. Jest i tajemniczo i groźnie; czarownie, astralnie; jest i ciepło i chłód; jest etniczny rys, jest "poezja" spokojnych, wyrafinowanych nut. Skusiłeś mnie tym "Preview"... Definitywnie. Przesłucham wszystko w szczególe. Promise...;D


RE: Mocade - Path EP - ldvk - 18.10.2016

generalnie zawsze uważałem że tak krótkie urywki są pozbawione sensu, ale ale, zmieniam zdanie, wzbudziło we mnie to bardzo dużą ciekawość. Nie będę dawał oceny bo wg mnie ocenia się ukończone tracki i dużo elementów składa się na końcową ocenę, ale bardzo chętnie posłucham. Kawałek nr 15 mnie zaintrygował, jestem ciekaw jak został rozwinięty, bo był bardzo niepokojący. Podobnie nr 19, ta stopa na sporym reverbie mnie skusiła :P 3 od końca z tribalowym afro vocalem też bym chciał usłyszeć. Widzisz, mimo że nie jestem fanem ambientu w czystej postaci to i tak znalazłem coś dla siebie, jest to generalnie duży plus Twojej twórczości :)

Odsłucham na spokojnie to co mnie interesuje. Piona


RE: Mocade - Path (EP) - Devv - 19.10.2016

Wróżę ci świetlaną przyszłość, nie chcę mi się zbytnio przeglądać wszystkich utworów, ale przesłuchując Steps i Garden daje 5/5 :3
Also tyle tych tracków jest, że spokojnie dopisałbym LP, zamiast EP xD


RE: Mocade - Path (EP) - Shabboo Harper - 19.10.2016

Heeey Mocade. Twoja EP'ka to fenomenalnie czarowna "kraina", w której nie tylko wzruszasz, wyciszasz emocje, lecz również kreujesz nastrój smutku, misterium wręcz metafizyki. Czasem jest strasznie, mrocznie, wręcz horrendalnie (głównie w tonie poważnych/głębokich Pad'ów czy też sugestywnych Fx'ów/Sampli wokalu); jest również przytulnie, zwiewnie w brzmieniu ogromnie przekonujących "Textures". "Uchwytny" jest powiew etnicznych nut i "czegoś" quasi Spaghetti Western; sporo Industrial'u, minimalizmu, nade wszystko arcycudnego Ambient'u. W tej ogromnie klimatycznej "palecie" przeróżnych "opowieści" nie przekonuje mnie jedynie obecność "Inferno". To zbyt rozbieżny w swym wydźwięku (w stylu Breakcore) fragment... ^^ Technicznie: przejrzyście, z klarowną separacją.

Podoba mi się: naturalny, swobodny "Steps"; urzekający swym spokojem, lekko "celtyckim" rysem "Forest"; "Garden" - urodziwy przykład "Relaxing Music"; "Swamp" nader "filmowy", intrygujący; "Plague"- mocny w swej jednolitości; "Survival" świetny w progresji (Drums'y!); "Morning" cicho przepiękny i... bajkowy "Wishes from Far".

Mocade, serdecznie gratuluję Ci tak znakomitej kolekcji (!).

PS. My promise is done. ;)


RE: Mocade - Path (EP) - prometeusz - 19.10.2016

Super jakość, ale bardziej traktuję to jako sample a nie utwór ambientowy. Bo poszczególne wejśćia nie są ze sobą powiązane


RE: Mocade - Path (EP) - abyssMB - 22.10.2016

Świetna promocja bo budzi zainteresowanie bardzo ciekawie zapowiadają się te traczki.


RE: Mocade - Path (EP) - Mocade - 25.10.2016

(17.10.2016, 20:48)Recoil83 napisał(a): Po twojej prezentacji wnioskuję że lubisz ambient, ciekawie zapowiadające się kompozycje, co niektóre psychodeliczne ale to są tylko próbki, chętnie posłuchałbym w całości.
Zwykle mało kto decyduje się na bezpośrednie ściąganie. Jest i wrzuta YT, ale prawdę mówiąc nie wiem jak to zostawić. Osoby z mojego środowiska stwierdziły że wrzucanie jednego filmiku i męczenie się z playlistą to kiepski pomysł, że lepiej całość rozdzielić by każdy z kawałków był łatwiejszy do pobrania. Muszę im przyznać punkt za rację, bo i ja wole takie rozwiązanie gdy przeglądam cudze albumy, choć z drugiej strony mam już w garści uporządkowaną pracę, a szkoda byłoby mi ją rozbijać i znów się babrać. Póki co jeszcze nie wiem, ale dzięki za wstępną ocenę. :-)

(19.10.2016, 3:10)Shabboo Harper napisał(a): Mocade, serdecznie gratuluję Ci tak znakomitej kolekcji (!).

PS. My promise is done. ;)

Dzięki wielkie Shabboo, za obietnice, przesłuchanie, i za solidną szczegółową opinię, to wiele dla mnie znaczy. Zazwyczaj nie operuję wieloma zwrotami którymi się posługujesz więc muszę co niektóre wpisywać w gogle by je zrozumieć, ale nawet i bez niego da się wyczuć w twoich komentarzach potężną bazę wiedzy teoretycznej i praktycznej na której zawsze można polegać. W kwestii technicznej najbardziej obawiałem się o mastering, bo nigdy wcześniej nie miałem okazji balansować tyle utworów na raz, ale cieszę się że jednak jakoś to wyszło. Cóż, szkoda że "Inferno" wypadł negatywnie, ale mimo wszystko był on tak samo w planach jak i reszta utworów, więc mówi się trudno. No, ale jeszcze raz dzięki za pozytywną resztę :-)

(18.10.2016, 6:22)ldvk napisał(a): generalnie zawsze uważałem że tak krótkie urywki są pozbawione sensu, ale ale, zmieniam zdanie, wzbudziło we mnie to bardzo dużą ciekawość. Nie będę dawał oceny bo wg mnie ocenia się ukończone tracki i dużo elementów składa się na końcową ocenę, ale bardzo chętnie posłucham. Kawałek nr 15 mnie zaintrygował, jestem ciekaw jak został rozwinięty, bo był bardzo niepokojący. Podobnie nr 19, ta stopa na sporym reverbie mnie skusiła :P 3 od końca z tribalowym afro vocalem też bym chciał usłyszeć. Widzisz, mimo że nie jestem fanem ambientu w czystej postaci to i tak znalazłem coś dla siebie, jest to generalnie duży plus Twojej twórczości :)

Odsłucham na spokojnie to co mnie interesuje. Piona
Dzięki wielkie, no i zapraszam w takim razie do przesłuchania :-)

(19.10.2016, 2:16)Devv napisał(a): Wróżę ci świetlaną przyszłość, nie chcę mi się zbytnio przeglądać wszystkich utworów, ale przesłuchując Steps i Garden daje 5/5 :3
Also tyle tych tracków jest, że spokojnie dopisałbym LP, zamiast EP xD

Dzięki wielkie i tobie Devv. Słuszna uwaga, nie przyjrzałem się dokładniej temu tematowi, a do tej pory byłem przekonany że EPka jest tylko czymś pomiędzy demem a pełnym albumem. Choć przyznam że samo słowo "album" w porównaniu do tej twórczości jakoś brzmi dla mnie zbyt profesjonalnie. :-)

(19.10.2016, 18:24)prometeusz napisał(a): Super jakość, ale bardziej traktuję to jako sample a nie utwór ambientowy. Bo poszczególne wejśćia nie są ze sobą powiązane

Tak, wersja SC to tylko próbka, całość masz w YT i linku :-)

(22.10.2016, 14:43)abyssMB napisał(a): Świetna promocja bo budzi zainteresowanie bardzo ciekawie zapowiadają się te traczki.

Dzięki, podchwyciłem sposób mistrzów z reklam mango na wzbudzanie ciekawości. (Oby tylko muzyka nie okazała się przez to taka jak ich produkty) :-)