MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA devil's infection - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA devil's infection - ID (/temat-electronica-devil-s-infection-id)



devil's infection - ID - devil's infection - 17.10.2016

jest to utwór nad ,którym aktualnie pracuje
nigdy wcześniej nie robiłem w takiej stylistyce i jest to pierwszy raz
kiedy mam do czynienia z wokalem więc prośba o wszelkie rady wskazówki itd.




Poprawiam player (poprzedni link nie działał) oraz przenoszę do odpowiedniego działu.
napisane przez Zathura o 23:30, 3 listopada 2016



RE: devil's infection-ID - Recoil83 - 17.10.2016

Wszechobecny bas naprawdę niesamowity efekt, też próbowałem go osiągnąć, kompozycja oryginalna urozmaicona wspaniałymi padami i wokalem, brzmi naprawdę profesjonalnie dlatego dam 5.


RE: devil's infection - ID - Shabboo Harper - 19.10.2016

Klimat quasi Electro Gothic wyrażony w przyzwoitym aranżu. Intro ładne; intrygujący początek pewnej „story”, z esencjonalnie melodyjnym Background'em. Dźwięki wstrzemięźliwe w swej artykulacji; zbyt skromnie ułożone w panoramie. Wokal... W moim odczuciu, jest niestety mizerny w swej prezencji; trochę „bezsilny”, z trudem przebija się przez miks. Nadto „posiada” click'i, np. w 0:53. Dobry, w tej kwestii, w użyciu jest Izotope RX. Barwa wokalu (a'la delikatny „tembr” Anji Orthodox) plus melonarracja jest specyficzna, nieco teatralna. Devil's Infection, to nie jest zarzut acz... przy takiej koncepcji projektu godnym byłoby „dopieścić” ścieżki pod względem separacji i wyrazistości, tak by korzystniej podkreślić dramaturgię liryki; zaś wokal sugeruję podbić 1kHz z „lekką górką”, z kolei „góry” w ok. 6/8 kHz z dużym Q. Dodatkowo przydałoby się więcej Reverb'u i jakiegoś Saturatora analogowego. De-Esser zredukuje (nieliczne) sybilanty... Niech przesłanie Twego/Waszego utworu cechuje się właściwą głębią. Proszę, przemyśl również głosy posiłkowe w postaci, np. chórku lub efektów wokalnych... :)


RE: devil's infection - ID - Abigail Noises - 19.10.2016

Słowa dość fajne, przejmujące i chwytające za serce... ale wykonanie w ogóle mi się nie podoba. Nie wiem w ilu próbach śpiew był nagrywany, ale prócz tego co wymieniła Shabboo (technicznie słabo), to ''zjadanie'' sylab w niektórych słowach jest zbyt mocne – jednak najgorsza jest interpretacja poprzez zabawę z głosem wokalistki. Jest tego naprawdę sporo. Nie będę wymieniał bo po co... Moja ocena jest czysto subiektywna i po prostu wolałbym aby tę smutną opowieść zaśpiewać normalnie z dużą siłą emocji, tak abym czuł tylko w głosie ''nacisk i prezencję'' na bardziej ''chwytliwe'' momenty, niż słuchać,...''przecież miałam tylko osiem lahhha...'' itd.

Co do muzyki to stopy nie ma prawie wcale ale może to taki zamysł aby bas przewodził? Kawałek dość mocno zamulony przez... właśnie wspomniany bas, który nakrywa piano i inne dźwięki.


RE: devil's infection - ID - devil's infection - 20.10.2016

dzięki za komentarze:)
skorzystałem z twoich rad Shabboo i myślę, że już brzmi dużo lepiej,
ale wiem ,że można by jeszcze lepiej to zrobić, ale do tego ja jak i wokalistka potrzebujemy czasu
(dużo nauki przed nami)
AdamWax- rozumiem co masz na myśli i początkowo ten utwór miał tak brzmieć jak napisałeś
(wszystkiego też miało być mniej sam bass ,rozbudowane piano nawet bez perki)
no ale wyszło jak wyszło :D
co do basu miałeś racje zamulał cały utwór i miał to być motyw ''przewodni'', ale przecholowałem
zamieszczę poniżej poprawioną wersję



RE: devil's infection - ID - Shabboo Harper - 21.10.2016

Cieszę się, że choć trochę... "skorzystałeś z moich rad" ^^. Co do "nauki"; również wciąż się uczę... Produkcja to "nieskończony ocean" wiedzy godnej ciągłego "zgłębiania". I liiike it. ;)
Jeśli chodzi o obecną wersję; z pewnością jest korzystniej, lecz jeśli pozwolisz, dziś zwrócę Twoją uwagę jeszcze odnośnie poniższych kwestii. Proszę zważ, iż są to li tylko moje, subiektywne odczucia. Uczynisz jak uważasz... Background jest zbyt donośny lub też wokal jest zbyt cicho. Krótko: "wyłuskaj" głos Julii z miksu, tenże musi "posiadać" swą przestrzeń; podkreśl siłę, wyrazistość owego. W tej chwili trzeba mocno wsłuchiwać się w niektóre fragmenty liryki. Nadto, jeśli nie istnieje ponowna możliwość zgrania wokalu, to końcówki wybranych słów lub pełne części tekstu (np. nieczytelne 1:09-1:12) "wyciągnij" (automatyzacja); poczyń króciutkie przerwy między wyrazami ("cięcia" na ścieżce wokalu), tak by te nie zlewały się ze sobą, tzn. nie następowały po sobie zbyt prędko np.0:47/0:59/1:47... Zbyt "nerwowa", pełna przejęcia "eksplikacja" tekstu czasem, niefortunnie, rozkojarza słuchacza. Devil's Infection, to trudny utwór pod względem treści, jak też słusznej interpretacji "klimatu" w Twej kompozycji (dźwięk z 2:12 nader frapujący, według mnie zbyt "astralny")... Progresja emocji w projekcie o takiej "estetyce" jest konieczna. Bezsprzecznie. Odnoszę wrażenie, iż "tu" jest poprawnie, acz osobiście nieśpiesznie kreowałabym owe "dramatyczne napięcie"; temu służy np. wyrafinowane wyciszenie nut, jak też stopniowe wprowadzanie kolejnych tonów w aranżu, tak by podkreślić w tym przypadku bunt/żal/smutek/gniew/samotność. [I właśnie m.in. "chórek" lub pośrednie/eufemiczne efekty wokalne świetnie spełniają się "w tej misji"]. Całość tematu, jeśli mi wolno podpowiedzieć, po tak "rozpaczliwej" liryce skończyłabym subtelniej; nostalgiczniej. Przy Pad'ach w dyskretnym Fade Out'cie, poszczególne tony piano coraz wolniejsze odzwierciedlałyby "krople łez"...


RE: devil's infection - ID - devil's infection - 21.10.2016

jest możliwość nagrania ponownie wokalu i na pewno ,to zrobimy,
ale chciałbym najpierw nabrać trochę doświadczenia niż teraz robić to trochę na siłę...
na pewno Shabboo wrócę przed nagrywaniem wokalu do twojego komentarza,
bo twoje subiektywne odczucia wydają mi się pokazywać moje/Julii niedociągnięcia /błędy
''poszczególne tony piano wolniejsze odzwierciedlałyby krople łez''- podoba mi sie to :) (że sam na to nie wpadłem :D )


RE: devil's infection - ID - Shabboo Harper - 24.10.2016

Hey Devil's infection.

Cytat:"jest możliwość nagrania ponownie wokalu i na pewno ,to zrobimy,"

Wspaniale... Sugeruję parę wersji, w różnej interpretacji tekstu; włącznie z nagraniem wokalu posiłkowego. Tenże (w miksie; w tle) posłuży(łby) wzmocnieniu głównego...

Cytat:"na pewno Shabboo wrócę przed nagrywaniem wokalu do twojego komentarza, bo twoje subiektywne odczucia wydają mi się pokazywać moje/Julii niedociągnięcia /błędy"

W poniższym linku, jest jeszcze parę moich podpowiedzi; co prawda z dawnego wątku, jednakże niewykluczone, iż zechcesz z kilku skorzystać:

http://musicproducers.pl/temat-podstawy-nagrywania-glosu-lektorskiego-jak-obrobic?pid=91480

Cytat:''poszczególne tony piano wolniejsze odzwierciedlałyby krople łez''- podoba mi sie to..."

Good for You... ;)

Trzymam kciuki za Wasz projekt i ciepło pozdrawiam (szczególnie Julię). :)


RE: devil's infection - ID - Mocade - 25.10.2016

Jak nagrywacie wokal? jednostajnie lecicie z całym utworem, czy dzielicie na party?
Jeśli to pierwsze, to polecam drugie rozwiązanie, materiałem podzielonym między sekcjami można o wiele łatwiej operować, tj. siąść na spokojnie, pomyśleć nad sylabiką, dopasowaniem tonów etc. Nawet jeśli wokalistka stwierdzi że coś jest do poprawy to nie będzie musiała wałkować całego materiału od początku. :-)

Cóż, co do utworu to powtórzę za poprzednikami że wokal trochę tonie w podkładzie (słychać to w 1:09), ale z kolei podkład jest wymyślny i dobrze pasuje pod tekst. Choć nie będę ukrywać że takie piosenki zwyczajnie mnie nużą, to jednak gratuluje wypuszczenia się na nowe horyzonty przy jednoczesnej współpracy. Domyślam się że może nie być wam łatwo, jednak po pierwszym utworze będziecie już mieli wyrobiony schemat na następne, a te pójdą już z górki o ile są w planach. :-)

Pozdrawiam.