MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sposoby miksu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Sposoby miksu (/temat-sposoby-miksu)



Sposoby miksu - Pakrell - 23.10.2016

1.Macie jakieś własne sprawdzone metody aby miks nie był suchy i dźwięki nie przypominały takich prosto z syntezatora. Np. Revarb, grain dealy, duplikowanie ścieżki ale z innymi parametrami i efektami to moich kilka sposobów, lecz uważam że to jeszcze nie jest to tak ciepłe i szerokie brzmienie jakie może być.
2. Czy sposób, w którym mam instrument rack z 2 tymi samymi ścieżkami np. hi haty, ale każdy spanoramowany w inną stronę jest poprawny technicznie czy nie za bardzo ?
Każdy komentarz mile widziany. :)


RE: Sposoby miksu - Jeykop - 23.10.2016

Ja to robię miks i aranż jednocześnie xd Czasem to męczy, bo potem nie wiadomo co ostatnio robiłem ale wychodzi jako tako :D
Korekcja, kopmresja, panorama i reverb i delay. Wg mnie najważniejsze elementy miksu :D Jeśli uważasz że to jeszcze nie to, nie bój się dać kolejnego korektora czy reverba (tylko ostrożnie!) na kanał. I po prostu ćwiczyć xd

A drugie pytanie, chyba jest okej ale wg mnie warto się zastanowić nad opcją stereo :D


RE: Sposoby miksu - tomaszp - 24.10.2016

Ja sam często na Clapach robię tak, że dobieram dwa sample i każdy z nich panoramuję tak na 60-70% w każdy kanał, wtedy jest dosyć szeroko i fajny efekt. Można tak robić oczywiście z dowolną ilością dźwięków (oczywiście bez przesady) ale takie panoramowanie daje bardzo szybkie i przyjemne efekty :).


RE: Sposoby miksu - sowa - 24.10.2016

(23.10.2016, 17:33)Pakrell napisał(a): 1.Macie jakieś własne sprawdzone metody aby miks nie był suchy i dźwięki nie przypominały takich prosto z syntezatora. Np. Revarb, grain dealy, duplikowanie ścieżki ale z innymi parametrami i efektami to moich kilka sposobów, lecz uważam że to jeszcze nie jest to tak ciepłe i szerokie brzmienie jakie może być.

Wystarczy dobrze dobrany reverb/delay aby dodać głębi i miks nie był suchy. Generalnie ciężko się odnieść do tego co napisałeś bez konkretnych przykładów.


(23.10.2016, 17:33)Pakrell napisał(a): 2. Czy sposób, w którym mam instrument rack z 2 tymi samymi ścieżkami np. hi haty, ale każdy spanoramowany w inną stronę jest poprawny technicznie czy nie za bardzo ?
Każdy komentarz mile widziany. :)

Jest to częsty zabieg np. z gitarami, ale musisz pamiętać, że obie ścieżki muszą być w MONO inaczej Ci się spierdoli wszystko.


RE: Sposoby miksu - Recoil83 - 24.10.2016

Witam każdy miksuje w inny sposób nie ma jednej receptury, ja zaczynam od pomysłu i wstawieniu limitera na sumę, później wymyślam sobie rytm i tworzę 5 pustych ścieżek na perkusję, które później uzupełniam. Następnie tworzę melodię pady, arpy, itd... w miedzy czasie dodaję już jakieś podstawowe efekty na perkusję i automatyzację. Gdy utwór jest już skończony, na samym końcu dodaję efekty specjalne, czyli różne dźwięki, które pojawiają się w odpowiednich momentach, później już tylko odpalam mikser i bawię się equalizerem do uzyskania odpowiedniego brzmienia, tak to u mnie wygląda. Pozdrawiam