MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Niedzwiedz444 - Polonium - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Niedzwiedz444 - Polonium (/temat-techno-niedzwiedz444-polonium)



Niedzwiedz444 - Polonium - niedzwiedz444 - 24.10.2016

Po długiej przerwie znów powracam z utworkiem techno... Gdyby ktoś chciał przesłuchać w pełnej jakości, mogę podesłać. Zapraszam! :).

Tempo: 127 BPM
Czas: 6:15




RE: Niedzwiedz444 - Polonium - Mocade - 24.10.2016

W zasadzie techno nie słucham, ale pierwsze dwie minuty były całkiem niezłe. Tak jakby połączyć techno z chillout'em, dokładnie coś takiego ci wyszło. Lub przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Pozdrawiam.


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - Abigail Noises - 27.10.2016

Całość wydaje się zbytnio ''wycofana'', tak jakby większość dźwięków była płaska. Brakuje czegoś co by zakuło ucho. Jest sam dół, potężny, mocny a reszta jakby stoi obok tego i boi się wejść na pierwszy plan. Już sama equalizacja powinna poprawić ten stan. Wydaje mi się, że sam bas i stopa są rozległe na fali... toteż sidechain jest wymagany na synthy, lead a także ''cykacze'' – najlepiej zależny częstotliwościowo aby pompka nie była zbytnio wyczuwalna. Aranżacyjnie to podoba mi się bardzo, choć wydawało mi się, że kawałek będzie się rozwijał w pewnej progresji w kierunku coraz większego ''psajko'' (dzięki narastaniu tych synthów w tle), a tak mamy taki chill/techno jak napisał Mocade.


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - niedzwiedz444 - 27.10.2016

Dzięki za komenty :). Dużo racji w Twoim komentarzu AdamWax, do poprawy.


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - ldvk - 29.10.2016

Mi się podoba bardzo ten klimat. Jest ciężko, po pierwszym odsłuchu wprowadziło mnie w fajny stan, trochę psycho, trochę niespokojne. Plus za aranżację, bardzo duży plus, jest różnorodnie, wiele dźwięków ale są one spójne. Dalej plus za vox, subtelne, fajnie wplecione. Detale tu są do doszlifowania. Tak jak Adam napisał, sc jest niezbędny bo muli miejscami. Dla mnie miejscami haty czy to ride jest za głośno, daje po uszach. Można dorzucić jakiś reverb na górę bo mam wrażenie że talerze są mocno z przodu. Samego bassu na masterze w eq bym nie ujmował, bo jest mięsiście, fajnie, tylko kwestia dobrego chaina i dogrania z resztą bo tu mam wrażenie, że pies pogrzebany.
Reasumując, zajebiste, biorę do siebie i będę słuchał z przyjemnością. Detale do doszlifowania ale 4.5 dam. czyli piona


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - tomaszp - 31.10.2016

No jest w tym wszystkim pomysł. Wykonanie nie do końca perfekcyjne ale takie psy-techno z tego wyszło.

Czego mi brakuje ? Tak jak koledzy pisali, kluczowanie jest "kluczowe" :), do tego pogrupowałbym górną perkusję, do tego wrzucił jakiś plate reverb + saturację + kompresję. Do tego niektóre dźwięki np. hat wchodzący w 2:52 mógłby być krótszy albo go delikatnie ściszyć. Clapa zrobiłbym trochę dłuższego i trochę głośniej.

Jeśli chodzi o miks to tak jak pisałem, kluczowanie, separacja, trochę więcej pogłosu w perkusji, delikatna kompresja na masterze i trochę skorygować EQ (góra i dolny środek).

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - Alex fat - 1.11.2016

W koncu nas coraz wiecej jesli chodzi o klimaty techno , naprawde bardzo fajnie wyszlo. :) pozdrawiam


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - kangadesc - 1.11.2016

perkusja z baseem elgancko motywek tez dobry nie za ciezko ale z moca


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - niedzwiedz444 - 1.11.2016

No fajowo właśnie...techno nigdy za wiele ;]


RE: Niedzwiedz444 - Polonium - Shabboo Harper - 2.11.2016

Rzeczywiście brakuje pewnej soczystości; "pulsu", który unosiłby utwór w quasi "hipnotycznym" Vibe'ie; godnym jest również wszechstronnie ułożyć ścieżki w projekcie ("odpływy"/"przypływy" poszczególnych tonów w panoramie). Wszelako, Beat jest zrównoważony; Sound Design porządny (prócz: dźwięku od 0:31; zbyt "dokuczliwy" i brzydko "wykończony"; Hi Hat'ów/Clap'ów skromnie mięsistych; w 3:20 efektu a'la Sweep, "brudzi" miks); aranż przemyślany; złożony. Twój "Polonium" to przyzwoite, rasowe Techno; w dyskretnym "kolorycie", jak słusznie dostrzegł Mocade, Chill Out/Dark Ambient'u.
PS. Niedzwiedz444, welcome back... :)