MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
BREAKBEAT !koS - QsQ (free download!) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: BREAKBEAT !koS - QsQ (free download!) (/temat-breakbeat-kos-qsq-free-download)



!koS - QsQ (free download!) - ZaRaz2001 - 25.10.2016


Pamiętacie takich wykonawców jak Chemical Brothers, Junkie XL, Fatboy Slim czy The Prodigy? Jak tak, to tu macie darmowy bilet na przejażdżkę po roku 2001. Uprzedzam, jeden z rogów tego biletu nasączony jest świeżutkim kwasem. Utwór do pobrania za darmo, więc ssijcie go i wrzucajcie w swoje sety.


RE: !koS - QsQ (free download!) - Mocade - 26.10.2016

Żryj co? kurz? Hm..

To ma sens.



Nie kłamałeś z utworem, faktycznie przypomina olds cool'owych wykonawców, według mnie najbliżej temu jest do Fatboy slima. Już po pierwszych sekundach od razu przypomniał mi się jego "Right here, Right now". Ogółem jest całkiem spoko.

Pozdrawiam.


RE: !koS - QsQ (free download!) - ZaRaz2001 - 27.10.2016

(26.10.2016, 20:58)Mocade napisał(a): Żryj co? kurz? Hm..

To ma sens.



Nie kłamałeś z utworem, faktycznie przypomina olds cool'owych wykonawców, według mnie najbliżej temu jest do Fatboy slima. Już po pierwszych sekundach od razu przypomniał mi się jego "Right here, Right now". Ogółem jest całkiem spoko.

Pozdrawiam.

A i owszem, miało być "żryj kurz". Niestety, byłem ciut pijany, jak to dogrywałem i wyszło, jak wyszło. Oczywiście, mogłem to poprawić i nie chodzi tu o lenistwo, ale postanowiłem zostawić to tak, jak zostało nagrane. Żeby zatrzymać chwilę. Po prostu. Czasem tak mam. Może to jest związane z dewizą "lepsze jest wrogiem dobrego".
Swoją drogą, numer przyjął się póki co baaardzo słabo, wiec zrobiłem coś na zasadzie eksperymentu społecznego. Zamiast Brudnego Harry'ego... Z resztą, tak to wygląda:



RE: !koS - QsQ (free download!) - Mocade - 27.10.2016

Twój sposób na podbicie wyświetleń jest dość powszechny, ale na YT może odniesie jakiś skutek. Zaś jeśli chodzi o temat to bez pośpiechu, w przeciągu następnych dni na pewno znajdzie się więcej komentarzy. Tak czy owak ode mnie poleciał like.

Dodam jeszcze że "dust eater" to mój dawny pseudonim i obecny mail.


I'm watching you


RE: !koS - QsQ (free download!) - ZaRaz2001 - 27.10.2016

(27.10.2016, 2:27)Mocade napisał(a): Twój sposób na podbicie wyświetleń jest dość powszechny, ale na YT może odniesie jakiś skutek. Zaś jeśli chodzi o temat to bez pośpiechu, w przeciągu następnych dni na pewno znajdzie się więcej komentarzy. Tak czy owak ode mnie poleciał like.

Dodam jeszcze że "dust eater" to mój dawny pseudonim i obecny mail.


I'm watching you

To dla jeszcze większej fajności, ten utwór ma roboczą nazwę "Dusteater".


RE: !koS - QsQ (free download!) - Shabboo Harper - 29.10.2016

Taaaak, zdecydowanie "duch" Fatboy Slim'a. Jest niezgorszy Beat; z przewagą oldschool'owego "chłodu" perki; tempo dobre czasem o frapującej defiguracji lub też oryginalnie "ubarwione" (Acid/Riff...). Technicznie "brudne i niewyciągnięte", lecz charakter brzmień "uchwycony"... Wszelako nie czuję myśli przewodniej; choć w kategorii "Tutti Frutti a'la HH " jest okey. Bartku, wokal nie podoba mi się. Got no point, sorry... ^^


RE: !koS - QsQ (free download!) - Mat.Mor.Raw - 1.11.2016

Pierwsze wrażenie - 5 - Kawałek wjeżdża prodiżowym synthem, bit buja jak fatboy slim, a tekstem mi jakoś nawiązuje do "Fatboy Slim - f*cking in a heaven :)

Kompozycja - 2 - Zapowiada się bardzo ciekawie, ale dość szybko okazuje się, że kawałek opiera się na jednostajnym rifie, który co jakiś czas przecinany jest krótkimi breakdown'ami. Rozmaite efekty, wtrącenia są próbą rozruszania struktury utworu, ale i tak wracamy do tego samego charakterystycznego dźwięku sitara, który na dłuższą metę po prostu nuży. Pod koniec pojawiają się nawet kwaśne arpeggia, ale cały czas mam wrażenie, że brakuje pomysłu na rozwinięcie obiecującego wstępu w spójną, rasową kompozycję.

Mix/Brzmienie - 4 - Jest jasno, czytelnie, selektywnie, stereofonicznie. Mogłoby być trochę mniej sterylnie a bardziej basowo. Na uwagę zasługuje profesjonalnie brzmiący i wykonany wokal. Pytanko: Czy sam aranżowałeś perkusję i główny sitarowy riff, czy też opierałeś się na loopach?

Ocena - 4 - Solidnie wyprodukowany kawałek z bardzo dobrym brzmieniem. Przydało by się dopracować kompozycję, a byłby sztos.


RE: !koS - QsQ (free download!) - ZaRaz2001 - 2.11.2016

(1.11.2016, 22:13)Mateusz Morawski napisał(a): Pierwsze wrażenie - 5 - Kawałek wjeżdża prodiżowym synthem, bit buja jak fatboy slim, a tekstem mi jakoś nawiązuje do "Fatboy Slim - f*cking in a heaven :)

Kompozycja - 2 - Zapowiada się bardzo ciekawie, ale dość szybko okazuje się, że kawałek opiera się na jednostajnym rifie, który co jakiś czas przecinany jest krótkimi breakdown'ami. Rozmaite efekty, wtrącenia są próbą rozruszania struktury utworu, ale i tak wracamy do tego samego charakterystycznego dźwięku sitara, który na dłuższą metę po prostu nuży. Pod koniec pojawiają się nawet kwaśne arpeggia, ale cały czas mam wrażenie, że brakuje pomysłu na rozwinięcie obiecującego wstępu w spójną, rasową kompozycję.

Mix/Brzmienie - 4 - Jest jasno, czytelnie, selektywnie, stereofonicznie. Mogłoby być trochę mniej sterylnie a bardziej basowo. Na uwagę zasługuje profesjonalnie brzmiący i wykonany wokal. Pytanko: Czy sam aranżowałeś perkusję i główny sitarowy riff, czy też opierałeś się na loopach?

Ocena - 4 - Solidnie wyprodukowany kawałek z bardzo dobrym brzmieniem. Przydało by się dopracować kompozycję, a byłby sztos.

Ten sitar jest samplem, który został pocięty, zmieniłem tonację i zagrałem melodię od początku. Perkusja jest złożona z dwóch warstw. Ta główna to oczywiście ręcznie złożona i zagrana warstwa z pojedynczych brzmień. Druga warstwa to loop, który został pocięty, odciąłem dół, mocno skróciłem decay, żeby dźwięki były krótkie i czyste. Potem nasączyłem to efektem taśmy i zagrałem pod groove pierwszej warstwy, tak by nadać warstwie rytmicznej bardziej naturalnego charakteru. Mniej więcej tak to wygląda. W międzyczasie dograłem ścieżki wokalne. Niestety, jako że byłem lekko wstawiony, wyszły jak wyszły, co uznałem za... Atut. Oczywiście podczas komponowania było dużo więcej warstw, jednakże postanowiłem nie robić z tego barokowej konstrukcji w myśl zasady lepsze jest wrogiem dobrego. A solidne 4 od Ciebie traktuję jako sukces. Dzięki za opinię!


RE: !koS - QsQ (free download!) - OProject - 2.11.2016

Nie będę powtarzał po Mateuszu, dla mnie też nieco można rozwinąć ten motyw, dodać więcej basu itp.
Wokal mi nie siada ale pomimo wszystko fajnie się słucha :P
Jakbyś jeszcze raz chciał wrócić do takich oldskulowych połamańcy z bardziej rozwiniętą aranżacją to chętnie posłucham :)


RE: !koS - QsQ (free download!) - ZaRaz2001 - 2.11.2016

(2.11.2016, 12:50)OProject napisał(a): Nie będę powtarzał po Mateuszu, dla mnie też nieco można rozwinąć ten motyw, dodać więcej basu itp.
Wokal mi nie siada ale pomimo wszystko fajnie się słucha :P
Jakbyś jeszcze raz chciał wrócić do takich oldskulowych połamańcy z bardziej rozwiniętą aranżacją to chętnie posłucham :)


Mam takie coś w zanadrzu, aczkolwiek chciałbym do tego klip nakręcić, więc na razie ciiiii...