MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Melodia - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Melodia (/temat-melodia--20197)

Strony: 1 2


Melodia - DiviXe3 - 2.11.2016

Witam, mam pytanie potrafie stworzyć jakiś tam dzwięk daje do tego bass i dalej nie mam pojęcia co robić ma ktoś jakiś poradnik czy coś ?


RE: Melodia - qnebra - 2.11.2016

Zagrać kolejny dźwięk, potem próbować zagrać kolejny, kolejny i kolejny tak, by brzmiały ze sobą ładnie i składnie.


RE: Melodia - DiviXe3 - 2.11.2016

Ale tworzyć od nowa melodie czy wziąć tą melodie którą stworzyłem np: w fl keys i to co tam stworzyłem daje do nexusa ?


RE: Melodia - STLKR CLL - 3.11.2016

Ech...
Robisz przykładowo akordy, potem melodie, linie basu, perkusję. Ale widzę, że nie czaisz o co biega, więc polecę ci wpisać w YT: How to make chords

Tutoriali w internecie jest masa, większość po angielsku, w końcu język angielski jest językiem międzynarodowym. Wystarczy chcieć poszukać :)


RE: Melodia - bigpush - 3.11.2016

Ogarnij teorie muzyki od podstaw, jest parę poradników fajnych po pl.
Jak tworzyć akordy jak dogrywać do nich melodię. A później ćwicz to z czasem zobaczysz że Twoja muzyka brzmi co raz lepiej :)

Pozdro


RE: Melodia - K - 3.11.2016

(2.11.2016, 21:29)DiviXe3 napisał(a): [...] i dalej nie mam pojęcia co robić [...]?

Przestajesz robić.


RE: Melodia - Mocade - 3.11.2016

hej DiviXe3,

Myślę że tutoriale raczej na niewiele ci się przydadzą gdyż już na samym wstępnie nie wiesz co robić dalej. Ale! Nie poddawaj się, nawet jeśli nie masz zielonego pojęcia, to stwórz coś na oślep. Badaj grunt. Twórz melodie i perkusje, łącz je, baw się znalezionymi dźwiękami. Eksperymentuj. Będe szczery - pierwszy utwór wyjdzie ci paskudnie. Każdemu z nas taki wychodził, bo my wszyscy nie wiedzieliśmy od czego zacząć. To całkiem normalne. Pierwszy będzie totalną kichą, za to każdy kolejny będzie o wiele lepszy od poprzedniego. Z każdą kolejną pracą zaczniesz coraz bardziej ogarniać zasady tworzenia, co pozwoli ci rozszerzyć swoje umiejętności. Jeśli kiedykolwiek uznasz że twoja praca jest skończona to podeślij ją w temacie zgodnym z twoim gatunkiem, a my ją zwyczajnie ocenimy podpowiadając ci to i owo co mógłbyś zrobić, lub z czego skorzystać. Za tutorialami rozglądaj się dopiero jak zapoznasz się nieco bardziej z programem, a póki co polecałbym przesłuchanie muzyki twoich ulubionych wykonawców by podsłuchać jak oni radzą sobie z budowaniem swoich kawałków. Spróbuj zrobić cover, dzięki temu też się wiele nauczysz. Nabij szybko wymagane 10 postów i podrzuć nam to co zrobiłeś, nie martw się, nie wyśmiejemy cię, forum stworzono dla każdego kto choć trochę jest zainteresowany produkcją muzyki więc jeśli poszukujesz pomocy to tutaj ją znajdziesz.

Pozdrawiam.


RE: Melodia - DiviXe3 - 3.11.2016

Całą podstawę ogarniam po prostu nie mogę rozkminić co mam zrobić kiedy już stworzę melodie, czy mam ją przerabiać i wrzucać do innego pluginu czy co :/ nie wiem jak to określić (jeżeli ktoś nie rozumie)


RE: Melodia - In-Tegral - 3.11.2016

Skoro nie wiesz co masz robić na samym początku to nie ogarniasz podstaw. Nie okłamuj się.


RE: Melodia - Mocade - 3.11.2016

Chodzi ci o przerobienie na format mp3? z jakiego programu korzystasz?


RE: Melodia - DiviXe3 - 3.11.2016

Nie ważne już ogarniam :D


RE: Melodia - DiviXe3 - 3.11.2016

Dobra już ogarniam


(3.11.2016, 18:43)In-Tegral napisał(a): Skoro nie wiesz co masz robić na samym początku to nie ogarniasz podstaw. Nie okłamuj się.


Nie skomentuję, przepraszam za double posta nie mogę usunąć tego na górze


RE: Melodia - In-Tegral - 3.11.2016

Właśnie to zrobiłeś...

Poza tym oczekujesz od Nas pomocy, jak my nawet nie wiemy czego dokładnie od nas oczekujesz... piszesz strasznie ogólnikowo, sprecyzuj następnym razem o co dokładnie chodzi.


RE: Melodia - DiviXe3 - 3.11.2016

Nie mam ochoty jakoś pisać z Tobą, dziękuje za pomoc @Mocade, temat do zamknięcia.


RE: Melodia - qnebra - 3.11.2016

Tak najbardziej ogólnie mówiąc, melodia basu i tzw. lead nie muszą być kropka w kropkę takie same. Osobiście robię jedną melodię w utworze, którą potem kopiuję do innych ścieżek i modyfikuję w zależności od potrzeb. Zresztą praktycznie każdy tak robi.


RE: Melodia - STLKR CLL - 3.11.2016

(3.11.2016, 19:22)DiviXe3 napisał(a): Nie mam ochoty jakoś pisać z Tobą, dziękuje za pomoc @Mocade, temat do zamknięcia.

Właśnie dlatego Zirds "odszedł" z forum. Bo tacy jak Ty nie potrafią przyjąć krytyki (chociaż zapewne przed tobą ta najbardziej przydatna krytyka)

In-Tegral to user, który potrafi pomóc, czasami i mi sypnie jakąś radą. Widać, że łatwo ciebie zdenerwować, jednak w produkcji muzyki trzeba mieć naprawdę duży dystans do siebie. I trzeba słuchać lepszych. Przyjdzie taki moment, wstawisz utwór, zostanie oceniony negatywnie. Co zrobisz? Przypuszczam, że będziesz pluł na lewo i prawo.

Skoro nie wiesz co zrobić z melodią, najlepiej posłuchaj ulubionych wykonawców, dowiedz się czym są skale, jak wygląda budowa utworu. O miksie nie wspomnę, bo to coś, co wymaga dużego skilla, czasu i wytrwałości. Najprościej jest sobie odpuścić, ale jeżeli myślisz, że podołasz - próbuj. I przyjmuj krytykę na klatę.

Mógłbym się rozpisać jeszcze bardziej, ale nie wiem czy warto. Czas pokaże na co cię stać :)


RE: Melodia - augenous - 3.11.2016

@STLKR Gdybym mógł to dałbym Ci i z 5 plusików bo serio ten komentarz co teraz dałeś opisuje to co się dzieje teraz. Co do tematu żeby nikt mi tego komentarza tak nie usunął łatwo hmm.. to polecam YouTube - znasz angielski, masz wiedzę - zanim zdecydujesz się na kupno kursu za 100 zł to warto tam zajrzeć ;D


RE: Melodia - DiviXe3 - 3.11.2016

@qnebra o własnie o to chodziło mi :P dzięki

Jestem spokojnym człowiekiem i trudno mnie zdenerwować po prostu nie miałem ochoty pisać z tym użytkownikiem ;P coś szybko oceniasz ludzi :)


RE: Melodia - qnebra - 3.11.2016

Tylko jakby ci to powiedzieć, ważne by do siebie to wszystko pasowało. Nie żeby było kropka w kropkę takie samo, lecz by do siebie pasowało. Potem sam sobie będziesz pozwalał na eksperymenty w tej materii.

Gratis serdecznie polecam zapoznać się z tym co proponują i radzą ci inne osoby w tym temacie, na pewno ta wiedza nie zaszkodzi a wręcz ci pomoże.


RE: Melodia - Foortic - 3.11.2016

(3.11.2016, 21:15)DiviXe3 napisał(a): @qnebra o własnie o to chodziło mi :P dzięki

Jestem spokojnym człowiekiem i trudno mnie zdenerwować po prostu nie miałem ochoty pisać z tym użytkownikiem ;P coś szybko oceniasz ludzi :)

Wiesz DiviXe3... Akurat In-Tegral jest jednym z użytkowników którego warto posłuchać... Zobacz tylko na stosunek liczby napisanych postów do punktów reputacji...
Tez miałem problem z melodiami... Nawet nie mogłem nic konkretnego zbudowac co by mnie zaciekawiło...
Pewnego dnia chciałem skopiować melodie z tracka który wtedy bardzo mi się podobał... Na podstawie tego zrobiłem własną melodię która mi sie naprawdę podobała. Pokazałem ją chłopakom na Shoutboxie.. I co? Okazało sie ze ma potencjał ale i wieele błędów..
Tegral pomógł mi z tą melodią i pare kwestii wyjaśnił... Od tej pory było tylko lepiej... Zacząłem budowac melodie coraz lepsze... Oczywiście wymagały jeszcze poprawy itd ale był postęp... Teraz mam tak ze dziennie przez głowę przechodzi mi duuużo nowych melodii które mógłbym wykorzystac w swoich utworach... Ale to by była sytuacja nie do opanowania...
A nawet jak nie mam pomysłu to na podstawie akordow potrafie zrobić randomową melodie, która da sie słuchać...
Tak więc jeśli dalej masz zamiar ignorować tych ktorzy wiedzą co w trawie piszczy to loooz.
Ogólnie jak masz problem z melodiami to spróbuj tak jak ja odwzorowywuj melodie z Twoich ulubionych utworów... To będzie chyba najszybszy i najprostrzy sposób... Szybko ogarniesz co i jak a i społeczność forum będzie w stanie Ci pomóc... Tylko podchodz do wszystkich z szacunkiem a nie foch na wejściu "ja z tym panem nie rozmawiam" xD