MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mocade - Resurrect - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mocade - Resurrect (/temat-electronica-mocade-resurrect)



Mocade - Resurrect - Mocade - 5.11.2016

Utwór stworzony trochę na siłę aby przełamać lenistwo.
Zbudowany na podstawie kilku sampli znalezionych w internecie. Miłego słuchania.



RE: Mocade - Resurrect - Recoil83 - 5.11.2016

Witam, początek brzmi jak jakiś obrzęd okultystyczny, ciekawa koncepcja, dużo reverbu,
brzmi jak by to było na jakiejś większej sali, słyszę że używałeś dużo reversu,
ale ogólnie mi się podoba całość i te szepty, dam mocne 4.


RE: Mocade - Resurrect - qnebra - 5.11.2016

Jako utwór zrobiony po to by przełamać swoje lenistwo się nawet sprawdził z tego co widzę, lecz nie wiem czy nie wymaga jeszcze dopracowania. Coś tam słyszę, że nie zaszkodziłoby kilka drobnych interwencji w EQ i może okiełznanie tego reverbu. Dla mnie jest on zbyt duży, lecz może to być część autorskiej wizji.


RE: Mocade - Resurrect - kangadesc - 5.11.2016

"Zbudowany na podstawie kilku sampli znalezionych w internecie"
Panie kooolego...


RE: Mocade - Resurrect - Mocade - 5.11.2016

Recoil, "revers" to słowo kluczowe, mam jeszcze co do niego plany ale to jak już zbiorę więcej weny. Dzięki za koment i ocenę. :-)

qnebra, akurat reverbu starałem się użyć rozważnie, tyle ile potrzebowałem, jednak tak jak mówisz miałem trochę problem z EQ. Większość dźwięku uciekała mi na lewo, musiałem to renderować kilka razy i sprawdzać zmiany na różnych słuchawkach. Aktualny render wyszedł mi najlepiej. Dzięki za koment. :-)

(5.11.2016, 20:53)kangadesc napisał(a): Panie kooolego...
W czym problem?


RE: Mocade - Resurrect - Shabboo Harper - 7.11.2016

Intro zdecydowanie zbyt ciche, przez to trochę „trudno” jest wczuć się w tenże Dark Gothic Ambient Style... Efekt Twego „sampling'u” nader intrygujący ;). Utwór aranżacyjnie bogaty w tło (seraficznie upojne dźwięki typu Soundscape czy Texture). Wokalizy krasne; szepty urodne. Klimat bezsprzecznie jest; niestety, w moim odczuciu, miks potrzebuje korekty. W tej chwili klarowność jest kiepska (artefakty); EQ plus Side Chain godne porządnego "szlifu". Całość jest zbyt mocno „osadzona w dole i środku”; „góry” właściwie brak; tak czuję. L kanał (wciąż) minimalnie przewodzi ^^. Mocade, temat brzmi obiecująco. Serio (!).
PS. Reverse? Cudnie; lubię... Niech cdn. Beer


RE: Mocade - Resurrect - Mocade - 7.11.2016

Shabboo, wokalizy akurat są najmniejszą częścią pracy bo to na ich podstawie powstała cała reszta, były dostępne jako free sample w prawie identycznej formie. Jeśli chodzi o EQ to spróbuję to ogarnąć jeszcze raz ale to już kiedy indziej. Dzięki za koment i wskazówki :-)


RE: Mocade - Resurrect - ldvk - 13.11.2016

ładny melancholijny utwór, bardzo mi się podoba wokal wchodzący o 0:50, ładnie osadzony gdzieś dalej za pierwszym planem. Szepty ładnie współgrają, całość się fajnie klei. Reverb duży i wszechobecny, uważam to za zaletę, bo powoduje on fajny klimat. Generalnie ładnie, ciekawie, spokojnie, dużo za cicho, przez pierwsze 10 sekund nie wiedziałem czy się zaczęło już czy nie :P zapnij kilka wtyczek na masterze i dopracuj, bo to co zrobiłeś ma sens, duży sens :) co do miksu się już nie wypowiadam bo wszystko zostało powiedziane. Też daję mocne 4 za pomysł i realizację


RE: Mocade - Resurrect - Outshi - 13.11.2016

Utwór według mnie za mało się rozkręca (chyba że takie było założenie). Wokal ok, bardzo mi się podoba. Miks dosyć słabo, mogło być lepiej. Do tego za dużo reverbu. Mocne 4/5


RE: Mocade - Resurrect - Equinox - 13.11.2016

strasznie cichy. generalnie zbudowałeś fajny klimat, ale było trochę zbyt monotonnie.


RE: Mocade - Resurrect - GY4 - 13.11.2016

Gdyby wszystko rozjasnic,wyostrzyc i dodac mocy generalnie,w postaci chociazby glosnosci na masterze,mysle ze ladne by chodzilo.Fajny nastroj,tworzy mocny fundament.Lubie takie klimaty.Daje 4


RE: Mocade - Resurrect - Mocade - 13.11.2016

Idvk, jak już zrobię resztę to siądę do tego na spokojnie. Faktycznie po kilku dniach brzmi o wiele ciszej, mam zamiar to poprawić ale nie będę wrzucać co chwila zUpdate'owanych kawałków, Mateusz Morawski ma rację by nie robić z działu electronica dział demo. Ale dzięki za ocenę :-)

Outshi, fakt, miks nie jest moją mocną stroną, dopiero nadrabiam zaległości. Dzięki za ocenę:-)

Equinox, głośność będzie poprawiona, jednak kontent raczej się nie zmieni. :-)

GY4, Akurat moc nie jest tym czego szukam, ale wezmę to pod uwagę. Dzięki za ocenę :-)


RE: Mocade - Resurrect - Abigail Noises - 18.11.2016

W tym kawałku brakuje porządnego mastera – doładował bym także trochę powietrza w górze i wyostrzył niektóre dźwięki w miksie. Kuleje separacja. Największy problem to dół – do poprawy, jest po prostu brzydki. Aranż... kwestia gustu – mnie się podoba na tyle, że wydaje się za krótki i chciałoby się ciekawszego zakończenia.