MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Rivent - Boom (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Rivent - Boom (Original Mix) (/temat-house-rivent-boom-original-mix)



Rivent - Boom (Original Mix) - michal1265 - 12.11.2016

Rivent - Boom (Original Mix)





RE: Rivent - Boom (Original Mix - augenous - 12.11.2016

Jak dla mnie utwór strasznie płaski, stylizowany pod mainstream - za co nie mogę dawać minusów bo każdy robi taką muzę jaką chce. Od samego początku wita mnie bas, silny, nie za niski, taki dobrze zapowiadający cały utwór, prężnie pykający. Po chwili dochodzą do tego crashe i hh. Tutaj już trochę średnio, bo perka ma tylko 2 hh, jeden wchodzi po drugim i zaczynają się nakładać, potem jakiś snare, ale tak od sobie gra. :/

Cały dobór brzmień nie podoba mi się. Mam takie wrażenie jakby połowa utworu była zrobiona z Nexusa. Ogólnie te brzmienia jakoś nie łączą się, tylko kiedy grają razem przeszkadzają sobie. Co do aranżu to nie powala, utwór powtarza się po połowie, tylko dodajesz nie wiem co to, jakiś chords lead i leci to samo. Aa miks jeszcze miałem ocenić - no tak ;D to tutaj jest słabo, jedna rzecz gra w jakiejś przestrzeni, okej, fajnie, ale te leady są ciągle takie same, nudzą się - ja bym dodał jakieś filtry, trochę przestrzeni, echo, może jakiś chorus - możliwości jest wiele. Tak więc pracuj dalej, bo pomysł masz, tylko trzeba go doszlifować ;)


RE: Rivent - Boom (Original Mix - tomaszp - 14.11.2016

Wstęp całkiem ciekawy, aranżacja standardowa jak na ten gatunek aczkolwiek jest w niej coś świeżego. FXy ładnie dobrane, ciekawie wkręcają break. Dobór instrumentów bardzo dobry. Generalnie wszystko fajnie się trzyma do dropu, który jest wg mnie bardzo kiepsko zmiksowany. Albo za dużo na raz nawrzucałeś tam albo wszystko jest o kilka dB za głośno.

Na pewno perkusja się ma ciężko przebić przez syntezatory, do tego mała różnorodność w ułożeniu perkusji.

Jest w tym potencjał ale musisz bardzo dużo przy miksie popracować. Stopie brakuje trochę dołu, w syntezatorach czasami jest za dużo góry i się to gryzie.

Słychać, że wiesz co robisz i wiesz jak to ma być zrobione. Popracuj dłużej nad utworem, przesłuchaj go w różnych środowiskach i usłyszysz czego brakuje a czego jest za dużo.

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Rivent - Boom (Original Mix) - Z3KE - 15.11.2016

Za duzo wysokich (+14khz). Bass w breaku fałszuje. Sam pomysł nie jest zły ale wszystkiego za dużo bez pomysłu. Szczególnie w dropie gdzie panuje totalny chaos - sawy w tle zmieniłbym na coś innego. Ten tłum w dropie też jest nie na miejscu - lepiej umieścić go breaku. Buildup też nie do końca ok bo brakuje mu energii. Kick ma za mało transientu. Mógłby uderzać nieco głośniej.


RE: Rivent - Boom (Original Mix) - KSZ - 21.11.2016

Ło ja.. ten vocal to tak z tyłka przy dropie.. Totalnie nie w rytm. Jakiś szum w dropie - za głośno, a najlepiej jakby go nie było :) Utwór wydaje się być lekko przytłumiony. Kick - głośniej.

Pozdrawiam,
KSZ


RE: Rivent - Boom (Original Mix) - Koberise - 23.11.2016

power w utworze jest nie ma co ukrywać
dla mnie trochę za mało kombinacji z perką w tle ... gdzieś powinieneś ubarwić cichymi hh raz z prawej raz z lewej strony.. nie tło płynie wtedy zwiększy się przestrzeń utworu