MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky (/temat-other-new-front-meditation-one-bright-sky)



NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - bentlej - 13.11.2016

Nowy wymiar moich działań. Taki jakiś podgatunek próbuję stworzyć. Spac3 D1sk0 (spejs disko)...



Wiem, że prościzna, ale będę kombinował...

^D;D


RE: NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - Mocade - 13.11.2016

Słychać że trochę eksperymentowałeś z różnymi dźwiękami. Szczerze powiedziawszy nie jest to coś czego mógłbym słuchać, ale tak jak powiedziałeś, jeśli potraktować to jako próbę stworzenia czegoś nowego, to zawsze jest to jakiś postęp. Choć niektóre dźwięki są wkurzające [choćby ten z pierwszych 50sekund :-)] to jednak całość brzmi dość spójnie. Mimo wszystko jakby to nie brzmiało, to gratuluję wypuszczenia się na nieznane horyzonty. Pozdrawiam.


RE: NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - Recoil83 - 14.11.2016

Witam, bardzo eksperymentalna muzyka, ten dźwięk 0-55 brzmiący trochę jak klakson do equalizacji, później jest dobrze, użyłeś bardzo nietypowych dźwięków, perkusja bardziej urozmaicona, to samo mógłbyś zrobić z głównym motywem, plus za coś nietypowego.


RE: NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - Abigail Noises - 18.11.2016

Sorry... brzmi to wszystko jakbyś na chybił trafił podkładał jakieś nieciekawe presety pod midi, które zresztą także niczym się nie wyróżnia (jak napisałeś prościzna). Do tego takie dźwięki to pod jakieś instrumentale/experimentale bardziej pasują – a tu mamy dość skoczny bit. Zgadzam się, że część tych dźwięków niesamowicie drażni.


RE: NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - Shabboo Harper - 22.11.2016

Cytat:"Spac3 D1sk0 (spejs disko)...".

Hmmm... cokolwiek to jest, brzmi "twardo" (Snare), bezlitośnie jednolicie (Synth); bez polotu. Przykro mi Bentlej, w moim skromnym odczuciu, jest po prostu przewlekle inercyjnie.

Cytat:"Wiem, że prościzna...".

Jeśli mi wolno; w kategorii "solo projektu" tenże traktuję jak "beznamiętny", kiepski; bez intrygującej treści track. :( Jednakże...

Cytat:"Taki jakiś podgatunek próbuję stworzyć...".

Wobec powyższego jest to "jakiś" eksperyment; minimalistycznie wyrażony w doborze nader syntetycznych, trochę truitycznych dźwięków. Nie jest to zarzut; przeciwnie refleksja, iż w Twym "nowym wymiarze działań" zbliżasz się do charakternych
gatunków 80's typu Synthwave/Retro lub też Cyberpunk i wówczas wszelki mariaż tonów/skrzywień/"kiksów" jest możliwy do przyjęcia; czasem wręcz konieczny (!) by odkryć "to coś". Keeeep searching for... ;D


RE: NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - tomaszp - 27.11.2016

No namieszałeś ostro :) jako, że ciężko zaszufladkować do jakiegoś gatunku ten utwór ocenię go jako muzykę eksperymentalną.

Na pewno musisz popracować nad utrzymaniem dźwięków (najbardziej chodzi mi o syntezatory oraz wszelkiego rodzaju staby, dzwonki) w jednej skali. Skala utworu jest jak język, w którym rozmawiasz, jeśli nie będzie harmonii w tym wypadku to nie będzie to dobrze brzmieć.

Końcówka utworu zdecydowanie lepsza niż początek. Syntezatory grają ciekawie (dźwięki jak z Electro), mogły by być bardziej zniekształcone, perkusja w zasadzie poprawna. Aranż ? Ciężko się wypowiedzieć ale jeśli taki miałeś zamysł na ten utwór to nie mogę się do niczego przyczepić.

Co przede wszystkim można poprawić ?

Saturacja, panoramowanie, separacja, w miksie jak dodajesz nowy dźwięk, wrzuć go na ścieżkę, puść kawałek utworu, w którym ma on występować, wycisz go do zera i powoli podgłaśniaj - tak najłatwiej wpasować dźwięk do miksu. Tego tutaj brakuje.

Pracuj, pracuj, jest nad czym. Sam byłem kiedyś na podobnym etapie. Trzeba poświęcić temu czas, nikt za nas tego nie zrobi :)

Pozdrawiam,

Tomek


RE: NEW FRONT - Meditation One: Bright Sky - OProject - 27.11.2016

Powiem tak brzmi to nieprzyjemnie, zwłaszcza synthy.. w hardstyle, hardkore itp. takie dzwięki mogły by być xd ale space disco to raczej słyszałbym przyjemne i ciepłe, delikatne dzwięki z dużą ilościa pogłosów xd
Całość brzmi chaotycznie, melodie nie wiem czy fałszują czy są po prostu tak ułożone :P
Brakuje mi wyraźnego basu i suba ;)

Także po pierwsze musisz popracować nad aranżacją, dalej sounddesign, miks może nie najlepszy, ale też nie zbyt wyraźny :)

Rób nowy kawałek i weź sobie do serca rady, przysiąć do niego dłużej, bo może to wina zbyt małej ilości czasu na produkcje :P na pewno bedzie lepiej z czasem