MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Hunch - ID #6 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Hunch - ID #6 (/temat-house-hunch-id-6)



Hunch - ID #6 - HunchBread - 14.11.2016

Cześć ;)

Prezentuje tutaj drugą z dwóch produkcji które poczyniłem w ostatnim czasie. Jak zawsze proszę o zero litości :P

Gatunek: Basshouse





RE: Hunch - ID #6 - tomaszp - 15.11.2016

Wstęp ciekawy, minimalistyczny ale dobrze zaaranżowany, nie przesadziłeś z ilością dźwięków - tylko wydaje się, że syntezatory trochę za głośno grają.

Drop zajebisty, ciekawe instrumentarium, dobrze ułożona perkusja. Break generalnie mniej mi się podoba, melodia taka bardziej pod hardstyle podchodzi, choć ma ona swój klimat (kwestia gustu). Aranżacja breaku też taka dosyć standardowa.

Drugi drop tak jak pierwszy - super, gdyby nie był prawie identyczny do pierwszego, mogłeś polecieć po całości i odjechać z drugim dropem. Może trochę więcej czasu mogłeś na to poświęcić.

Do ideału dużo nie zabrakło, jednak jest kilka aspektów, które wg mnie mogły być lepsze. Jest w tym duże potencjał, kawał dobrej nuty.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Hunch - ID #6 - devil's infection - 4.12.2016

bardzo fajny kawałek, ciekawy aranż i naprawdę fajny klimat można się wkręcić
tylko break nie pasuje mi tu do całości, a zwłaszcza to jak się zaczyna osobiście widziałbym
w nim kilka brzmień z początku utworu


RE: Hunch - ID #6 - Shabboo Harper - 13.12.2016

Track cechuje dobra separacja i czyściutkie, solidne dźwięki. Faktycznie jest niezwykle minimalistycznie w aranżu; „wszystko” w swej konstrukcji raczej przewidywalne i niezbyt odkrywcze. Niemniej utwór kreuje przyzwoity Vibe, który zgrabnie „kołysze”... ;) Instrumentarium perkusyjne przejrzyste w kolejnych wariacjach, fajnie tętniące; w odróżnieniu od jednolitego i zbyt wszechobecnego Fx'u a'la trel. Zgodzę się z Tomkiem i Devil'em, iż Breakdown jest nader frapujący. Odmienny charakter/styl. Niewykluczone, iż to celowe twórcze „quasimodo” Twego „ID#6”. ;D Nadto w temacie brakuje mi trochę przestrzeni. Generalnie... it's good. ^^


RE: Hunch - ID #6 - Needo - 13.12.2016

Mega fajna produkcja ;) Wstęp już od poczatku trzymał mnie w napięciu A drop bardzo fajnie zrobiony :D Bardzo dobry dobór instrumentów :D będę tutaj czasami wracał żeby dla przyjemności posłuchać tego utworu :) pozdrawiam


RE: Hunch - ID #6 - HunchBread - 14.12.2016

Dziękuje bardzo za komentarze.

Specjalnie w tym utworze starałem utrzymać się dość minimalistyczną aranżację. I wiem, że brzmi to dość "typowo" ale wychodzę z założenia, że najpierw nauczę się tworzyć na bardzo dobrym poziomie technicznym rzeczy "typowe", by potem przystąpić z wiedzą i ogarnięciem do tworzenia tego własnego czegoś.

Alleee wracając... Cóż... nie ukrywam break jest z nieco innej parafii... dlaczego? Nie wiem... po prostu czułem, że tak musi być :P