MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Recoil83 - #52My Love For Yours - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Recoil83 - #52My Love For Yours (/temat-other-recoil83-52my-love-for-yours)



Recoil83 - #52My Love For Yours - Recoil83 - 14.11.2016

Ostatnio słucham bluesowych i jazzowych utworów, takie poplątanie z pomieszaniem, to też było motywacją do powstania tego utworu, coś innego dla odmiany, nie można cały czas robić tego samego.




Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 22:12:36, dnia 14.11.2016, przez Knifeman



^ a ja player.
napisane przez Zathura o 00:28, 27 stycznia 2017



RE: #52My Love For Yours - Mocade - 14.11.2016

Bezdyskusyjne 5/5. Całość to jeden wielki pozytywnie zamulający vibe, a od 2:16..

[Obrazek: 0ympb0g]

Świetna robota! Jedyny minus że nie ma downloadu.
Pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - qnebra - 14.11.2016

Ładnie to brzmi, feeling też taki ładny i elegancki, lecz przy tym utwór jest przeraźliwie nudny, tak szczerze mówiąc. Zapomina się go w trakcie słuchania.

3/5 - eleganckie, lecz nudniejsze od Planet Earth II który dzielnie walczy o tytuł najnudniejszej ścieżki dźwiękowej roku.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Zirds - 15.11.2016

(14.11.2016, 23:05)qnebra napisał(a): Ładnie to brzmi, feeling też taki ładny i elegancki, lecz przy tym utwór jest przeraźliwie nudny, tak szczerze mówiąc. Zapomina się go w trakcie słuchania.

3/5 - eleganckie, lecz nudniejsze od Planet Earth II który dzielnie walczy o tytuł najnudniejszej ścieżki dźwiękowej roku.

Bez obrazy q, ale to co Ty zrobiłeś ostatnio jest gorsze niż najgorsze... Więc lepiej postarałbym się na Twoim miejscu zająć się tworzeniem muzyki, tak jak Ci inni radzą niż komentowaniem innych, bo póki co jesteś bardzo, ale to bardzo w ciemnej du...


proszę o powstrzymanie się od takich komentarzy
Maciek



Co do utwory Recoila:
Jest przytulnie, bogate instrumentarium, budująca aranżacja, chociaż za dużo, wręcz bardzo za dużo pogłosu w całości, po jakimś czasie zaczyna to bardzo męczyć, bo nie można się na czymś konkretnym skupić.
Chociaż piszę to i słucham równocześnie to muszę stwierdzić, że melodia jaka startuje od okolic czwartej minuty jest rewelacyjna.. Trzeba namęczyć ucho by ją dobrze dostrzec w tej gwardii przestrzennych pogłosowanych dźwięków.. ale warto :)

4/5


Ps:
Czy przypadkiem nie wzorowałeś się (nieświadomie) na melodii Marka Bilińskiego - Dom w Dolinie Mgieł?


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Recoil83 - 15.11.2016

Mocade dzięki za odsłuch sprawdź priv.

qnebra jak dla ciebie jazz jest nudny to pewnie blues też, tak na marginesie inspirowałem się płytą Recoil - Subhuman (2007), ale pewnie też będzie dla ciebie nudna, daleko mi do twojego poziomu, ale będę się starał ;) Dzięki za odsłuch.

Zirds ten pogłos specjalnie na gitarę i pianino, miało być w oddali ledwo słyszalne, oba potraktowane filtrem dolno przepustowym i jeszcze paroma efektami, próbowałem odtworzyć bez filtra, ale to już nie ten efekt, ogólnie trochę godzin nad tym spędziłem, ale głównie nad strojeniem dźwięków, reszta zajęła mi może z 4 dni, tytuł "My Love For Yours" nawiązuje do filmu z 1939 stąd też są wokalne wstawki, dziękuję ci za odsłuch.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - dejfdj - 15.11.2016

sorry.. za ambitne jak dla mnie. Ani nie relaksuje ani nie daje powera..
No ale nie zniechęcaj się. Inną perkę byś dał a nie takiego flaka


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - qnebra - 15.11.2016

Nawet skomentować utworu nie można, co za czasy nastały.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - abyssMB - 15.11.2016

Klimat ciacho, rewelacja! Ale - co mi się nie podoba, mam wrażenie słuchając tego świetnego utworu, że ścieżka jazz-ującej perkusji gra na fajnym poziomie i jej głośnośc mi odpowiada i chciałbym żeby reszta ścieżek grała delikatnie głośniej a one walą po łbie tak jakby były za głośno nie wiem czy powoduje to ten reverb /reverb mi zię podoba ale głosnośc ścieżek nie/ . Czy dałoby rade bardziej wyrównac poziomy głosności ? , może to moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie jakby kazdy instrument chciał byc głośniejszy z mega głośną gitarą. Świetny pomysł ale miks mi się nie podoba.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - ldvk - 16.11.2016

O kurde, mi to się bardzo podoba. Wokalne wstawki super klimatyczne. Sam klimat utworu do mnie przemawia, bardzo smutne i refleksyjne do 3:40. Perkusja ładnie się komponuje z dużym reverbem w drugiej części (po 4 minucie), generalnie jazzowa perka jest sztosem tutaj, zgrabne przejścia, ładne tło. Hmm od 4:35 wchodzą klawisze, wydaje mi się że za dużo harmonicznych, coś mnie kłuje w ucho w tym dźwięku. Nie no, ogólnie super, dla mnie konkret, 5/5


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Stormsoundsystem - 16.11.2016

Spoko klimat, bardzo mi sie podoba, ale utwór skonczylbym kolo 5:30 :) 4/5


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - RaNi/Works - 16.11.2016

Mnie się podoba mocno... Daję 4/5 bo trochę w tym Jazzu jest... tak 30% jazzu XD
Fajna ta gitarka gdzieś 3:20. Później filmowy pazur co mi tutaj średnio siadło... stąd brak 5.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - chafer - 19.11.2016

Bardzo się cieszę, że zrobiłeś coś zupełnie innego - dobrze jest czasami oderwać się od tego, co się robi na co dzień.
Zacznę tak - ode mnie 5/5. Jest to coś niespotykanego, nietuzinkowa kompozycja, interesujące dźwięki. Przesłuchałem z przyjemnością i z zaciekawieniem do ostatniej sekundy.
Są jednak elementy, które osobiście mi nie pasują - chociaż (ku mojemu zdziwieniu) nie wpłynęły negatywnie na odbiór utworu:
1:36 - kick powinien być bardziej wyeksponowany, myślę, że jego barwa jest miła i ciepła i warto go wyeksponować. "Snare" czy też to uderzenie jest właśnie zbyt nachalne, trochę z innej bajki - może gdyby pogłos na nim był znacznie krótszy...?
2:15 - ładniutkie, bujam się w lewo i prawo :)
Bas przez cały utwór gra tak samo (ta sama głośność, velocity), w pewnym momencie zacząłem się tylko na nim koncentrować i zaczął mi przeszkadzać, jest nieco za głośny.
3:37 - dziwnie, nie pasuje mi to, ale zaliczam to do nietuzinkowej kompozycji i akceptuję to tak, jak jest :)
Acid bas, który za chwilę wchodzi... tego już z trudem akceptuję :P Do tego od tego miejsca w tle jest za duży bałagan - niby jest cicho, ale bardzo nieczytelnie i utwór od tego miejsca traci swój urok.
Obiektywnie więc powinienem dać 5/5 na pierwszą część i 3/5 za drugą, ale kompozycja jest na tyle nietypowa i nie znudziła mnie (co możesz uznać za wielki sukces - utrzymać słuchacza, który kręci nosem przez pełnych 7 minut, no no...) i dlatego 5/5 :)


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Recoil83 - 19.11.2016

Nie wiem co odpisać.

dejfdj ten flak jak to zwiesz to Abbey Road 70's.

qnebra przecież nikt ci nie broni komentować, ale czasami trzeba też popatrzeć na siebie zanim się to zrobi.

abyssMB to zależy na jakim systemie to odsłuchujesz, na moim brzmi dobrze, gitara jest ustawiona na -6dB i jest lekko przesterowana, to dlatego wydaje się że brzmi głośniej, żaden inny instrument nie przekracza 0dB, saksofon jest na -10dB. Ciężko mi będzie teraz coś zmieniać w miksie bo mam porobioną automatyzację i wszystko muszę zmieniać ręcznie, a trochę tego jest.

ldvk w 4:35 wchodzi piano, jest tak samo głośne jak na początku utworu.

Stormsoundsystem ja już ten utwór skróciłem :D

RaNi/Works nie traktuję tego filmowo to dalej ta sama ścieżka perkusyjna midi co na początku, tylko inaczej zaaranżowana.

chafer 1:36 na początku było głośniej, ale potem stwierdziłem że ukryję trochę z tyłu ten kick, reverb jest delikatny.
Bas gra tylko do 3:35 i ma różne velocity, a robi takie wrażenie bo gra naprawdę nisko.
3:56 chodzi ci o tą sekwencję basu, to akurat mogę w każdej chwili zmienić, nie jest problem.

Dziękuję wszystkim za odsłuch i konstruktywną krytykę.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Plague - 20.11.2016

Fajny kawałek. Jak dla mnie druga część lepsza, bardziej intrygująca chociaż mogłaby być troszeczkę urozmaicona. Dla mnie można podpiąć to pod utwór soundtrackowy. Jedno jest pewne: słuchając tej kompozycji można się odprężyć.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - NAR - 21.11.2016

Doskonałe, naprawdę kapitalne. WIęcej takich rzeczy proszę. Sam się bawię w te klimaty, może kiedyś coś wrzucę.
Pięknie płynie. I tak, moment od 2,16 Heart


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Recoil83 - 11.12.2016

Plague teraz tak myślę że to powinien być soundtrack, ale teraz już za późno, jest co jest, dzięki za odsłuch.

NAR znów takie dobre to nie jest, teraz na świeżo zmienił bym jeszcze parę rzeczy, tobie również dziękuję za odsłuch.


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - Shabboo Harper - 1.02.2017

Hey Recoil. Nie wszystko mnie przekonuje, np. trochę uciążliwy rezonans Bass'u plus Snare (który bliżej finału godnym byłoby zintensyfikować); również wszechobecny ton Hi Hat'ów/Bells'ów (?), przeważający w P kanale, w pewnym momencie męczy. I już... To li tylko „drobne” techniczne szczegóły dot. miksu. Lubię Twoje „ciągotki” do klimatów typu Soundtrack; szczególnie tych gdzie zmyślnie „przemyciłeś” filmowe Sample. W tym przypadku głosy Fred'a i Madeleine brzmią pierwszorzędnie, choć są nieregularnie "wplecione" w pełną konstrukcję utworu (brak „the end'u” tejże oryginalnej interakcji). ^^ Klimat rozważny, w tęsknym brzmieniu Sax'u; onirycznej wariacji gitary; wszelako nader nieoczekiwany w późniejszej, kontrastowej, "tętniącej" metamorfozie. Utwór krztynę jednorodny w tle; wspaniale melodyjny... ;D


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - denial3 - 9.02.2017

pierwsze skojarzenie to almost blue cheta bakera, potem całkiem się rozmyło

do gitary dałbym trochę podciągnięć, pasowały by tu.

głos bym odrobinkę ściszył

to zrobiłbym ja

to co zrobiłeś Ty trafia w mój gust. szczególnie linia basu od 4ter minuty i klawisze w ogóle

piękny klimat.

i jeszcze jedno, dałbym początkowi vinylowe brzmienie, które potem przeszłoby w znane i lubiane hq soundclouda :D


RE: Recoil83 - #52My Love For Yours - pafkom - 22.03.2017

Świetna produkcja, dla mnie bomba szczególnie że gustuję w spokojnych i wolnych klimatach. Bluesowy motyw saxa, jazzowy rytm przeplata się z elektro bitem, fajnie posklejane.