MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CLASSICAL Chafer - First Flight - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CLASSICAL Chafer - First Flight (/temat-classical-chafer-first-flight)



Chafer - First Flight - chafer - 18.11.2016

Bez zbędnych wstępów - zapraszam do odsłuchu :)




RE: Chafer - First Flight - qnebra - 19.11.2016

Takie to rozmyte, nijakie. Ładnie brzmi, lecz czuję jeszcze jakąś pustkę, tak jakby wyobraźnia nie była w stanie na podstawie zasłuchanej treści czegoś zasugerować. Nie wiem, tak jakby brakowało jakiegoś poczucia pasji, uroku, magii i czegoś takiego nieuchwytnego, tak jakby to był "Another Flight". Wszystko w tym gra od strony technicznej, nawet nie przeszkadza mi zalatująca komputerem orkiestra, zresztą kto tu może robić sesje z profesjonalnym żywym składem?

3/5 - walnął bym jedynkę, lecz nie stawiam ich "bo tak".


RE: Chafer - First Flight - Recoil83 - 19.11.2016

Wysoko poprzeczkę kolega postawił, początkowe Action Strings wprowadzają słuchacza w dobry nastrój, przed donośną częścią, 2:55 Symphonic Choirs miażdży, przypomina mi to trochę soundtrack z Settlers III jak grałem Rzymianami.
Technicznie nie ma się tu do czego doczepić, bo brzmi czysto i spójnie, ogólnie mam "Director's Cut" 5 GB muzyki filmowej mało znanych artystów, z każdego gatunku i tego często słucham i się wzoruję.
Dzisiaj i tak większość muzyki jest tworzona na komputerze, może nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie wiemy o tym ale tak jest, cały proces jest nagrywany na prawdziwych instrumentach żeby na końcu skończyć w DAWie u inżyniera dźwięku, ode mnie 5. Pozdrawiam


RE: Chafer - First Flight - PureInstinct - 19.11.2016

Kurczę, trochę zbyt cyfrowo to brzmi wszystko. Gdybyś dodał też większego uderzenia tej melodii, żeby była mocniejsza i pełniejsza. Teraz jest taka... sztuczna, trochę pusta nawet.
Ogólnie aranżacja bardzo fajna, melodia główna gdyby miała więcej mocy, dałbym się ponieść i mógł wizualizować, jednak tutaj aż tak nie działa to na wyobraźnię. Myślę, że tego tu brakuje - realności i lepszej orkiestracji, by brzmiało to pełniej i mocniej : )


RE: Chafer - First Flight - abyssMB - 19.11.2016

Ja daję piątkę bo mi sie podoba :)


RE: Chafer - First Flight - Mocade - 23.11.2016

Również, plus pochwalę za świetnie skomponowane drumy, jak dla mnie są mega. Pozdrawiam.


RE: Chafer - First Flight - Abigail Noises - 24.11.2016

Niestety technicznie to kuleje – wciąż mało ''tłuste'' są te dźwięki, faktycznie takie nijakie bez prezencji, bez mocy... Brzmi to jak puszczone na jakimś sprzęcie z bardzo słabymi kolumienkami komputerowymi. Wystarczy wpisać na SC ''Epic Trailer'' i będziesz miał porównanie gdzie, i co należy poprawić. Aranżacyjnie bardzo ładnie ale kawałek cierpi z powodu miałkiej prezencji – Wszystkie tomy do pobicia w dole do tego należałoby to ''nasmarować'' czymś w rodzaju ''sausage fattener'' (nie polecam stosować na master bo zamuli miks) albo czymś co jednocześnie doda mięsistości i harmonicznych. Brakuje także na całości dołu i suba – tutaj praktycznie w ogóle nie wyczuwalny, przez co muzyka, którą tworzysz nie trafia ''do serca''... Separacja ok. Jeśli byś to poprawił to spokojnie można by dołożyć lekko reverbu, jakiś hall preset czy arena bo surowo to brzmi.


RE: Chafer - First Flight - chafer - 24.11.2016

Dziękuję za wszystkie opinie.
Qnebra - śmiało wystawiaj jedynkę, jeżeli czujesz, że mój utwór na to zasługuje. Nie obrażę się :)
Recoil83 - dzięki wielkie. Potrzebowałem takiego motywującego komentarza.
AdamWax - dzięki za informację. Skoncentrowałem się na stworzeniu ciekawej kompozycji, natomiast technicznie wyciągnąłem z utworu tyle, ile mogłem - po prostu nie słyszę braków, o których piszesz. Tym niemniej wyciągam wnioski i w ciągu kilku dni przedstawię kilka kolejnych utworów (robię kilka równolegle), w których uwzględnię Twoje sugestie. Mam nadzieję, że któryś pod względem technicznym będzie OK. :)


RE: Chafer - First Flight - qnebra - 24.11.2016

Spokojnie chaf, musiałbyś zrobić coś naprawdę okropnego i niesłuchalnego bym wystawił ci jedynkę.