MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA aqmoolator - wiosenna myśl ulotna (/temat-electronica-aqmoolator-wiosenna-mysl-ulotna)



aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - aqmoolator - 26.11.2016

Jako, że cierpię ostatnio na okropny brak czasu, to sięgam częściej do moich staroci, które troszkę ( mam nadzieję ) poprawiam i zmieniam. Tu kolejny z tych, które błąkały się gdzieś w zakamarkach dysku, raz też aplałdowałem "gdzieś tam", gdzie nie pamiętam i można trafić na starszą wersję:)
Tradycyjnie, jak to u mnie, słodkawe plumkanie
aq




RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - ldvk - 26.11.2016

ładne to słodkawe plumkanie, nieco monotonne intro i trochę za długie i jednostajne, ale wciąż ładne i przyjemne. Bass o 1:30 mi nie pasuje, chyba barwa, zbyt kwadratowy. A reszta generalnie fajnie współgra. Melodia i barwa tej melodii mi leży, ta co wchodzi od 2:14. No i ten pad co wjeżdża 3:50 do poprawki uważam, za dużo środkowej góry, średnio się klei do reszty. Podsumowując jak słuchałem na słuchawkach po 3 minutach pierwszych wpadłem w fajny stan, generalnie dobra robota.


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - Amer - 26.11.2016

stopa fajnie młucka nie adekwatnie do werbla który powinien być na wierzchu ,ale nie tak żeby stracił na charakterze ,a podmiana perkusji to też sprytny zabieg ,ale nie umkneło mojej uwagi.
pady spokojne zjawiskowe typu "night drive" melodie piękne brną razem z harmonią kawałku.
w gruncie rzeczy dobry utwór w stylu chill.


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - PureInstinct - 27.11.2016

Przyjemny utwór. Wprowadza w bardzo relaksujący stan. Samo intro troszkę za monotonne i zaczyna nudzić, ale od 1:30 jest już pięknie. Może werbel faktycznie nie pasuje do stopy, ale staram się nie zagłębiać w aspekty techniczne, bo podstawą tutaj są emocje utworu - a one bardzo działają akurat na mnie. Piękna melodia w cudnej harmonii z basem, ozdobnikami i dobór synth'ów jest dla mnie idealne.
Piękna robota Heart


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - chafer - 29.11.2016

Bardzo przyjemne. W intro gdy melodia gra wysokie D to dałbym wtedy (tylko tym nutom) nieco więcej pogłosu i może nawet lekki pitch-up co którąś nutę. Ot, sugestia.
O 47 s. - fajnie gra perkusja, spokojnie, ale dobrze pasuje.
1:05 - ładna melodia, mimo powtarzalności jest przez cały utwór interesująca. To trudna sztuka.
1:31 - bardzo ładny basik. Luźne skojarzenie - Lasermania na Atari ;)
1:54 - perkusja jest przytłumiona, moim zdaniem nie współgra z resztą instrumentów. Nie jest zła, ale odstaje od reszty, co razi bo od 3:00 jest bardzo dobrze :)
3:43 - pad zbyt ostry i gra za wysoko. Razi.

Ode mnie 4/5 :)


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - Abigail Noises - 30.11.2016

Bardzo brzydkie kliki powstałe z delaya, który ''ciągnie powielanie'' ostrego ''ogona'' z mocnych padów/plucków. 1.19 -1.25 najmocniej to słychać. Werbel do wymiany (inna bajka). Potrzebna equalizacja niektórych dźwięków. Melodia ładna i wpadająca w ucho ale technikalia zabijają odsłuch i porządne wczucie się w klimat.


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - Mocade - 4.12.2016

Wydaje mi się że można by minimalnie obniżyć wysokie tony, utwór zdaje się trochę syczeć. Ogólne wrażenie to klasyczna elektronika bez głębszego motywu. Nie porywa, nie nudzi, trzyma wyrównany poziom. Spokojne 4/5. Pozdrawiam.


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - linected - 6.12.2016

Ja nie mam zadnych sprzeciwow do utworu! Przyjemne dzwieki z polotem i swoboda. 5! Moze i troche retro, ale taki byl twoj cel, a mi sie podoba ::)

linected


RE: aqmoolator - wiosenna myśl ulotna - Burning Car - 8.12.2016

Hm. A mnie własnie najbardziej się bas podoba. Może bym inny werbel dał - jest taki jakiś "podwójny" ale w sumie jest ok. Bardzo ładna klimatyczna muza. 5-tka.