MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Dave Opera - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Dave Opera - ID (/temat-progressive-dave-opera-id)



Dave Opera - ID - Lighthover - 30.11.2016

Witam
Robię sobie dwudniową przerwę od produkcji.
Słuch musi sobie trochę odpocząć.
Dlatego proszę o ocenę mojego nowego tracka, żebym wiedział gdzie zastosować poprawki.
Tym razem znowu podniosłem sobie poprzeczkę i biorę się za swój własny utwór.

Dajcie znać co wam się nie podoba, czego brakuje, na co zwrócić uwagę itp. itd
...a jeśli coś wam przypadło do gustu to również dajcie znaka :)

PS Nie ma limitera na masterze





RE: Dave Opera - ID - tomaszp - 1.12.2016

Pierwsze rzecz, która się rzuca to trochę "słaba" stopa, w sensie takim, że brakuje mi w niej przynajmniej trochę jakiegoś przesterowania. Jak puścisz to na głośnikach, które mają słaby bass to będzie to kiepsko brzmieć. Druga rzecz to reszta perkusji (może oprócz werbla). Bardzo cicho ułożyłeś resztę perkusji. W dropie trzeba się wsłuchać, żeby wychwycić konkretne dźwięki. Na pewno przed masterem będziesz musiał to poprawić (możesz kompresją - choć sam dobrałbym dźwięki, które grają też w częstotliwościach w okolicach 3-6kHz), spróbój ułożyć perkusję warstwami, czasami przynosi bardzo fajne efekty a i można przy tym ciekawie urozmaicić utwór.

Syntezatory są super, akurat takie jakich się spodziewałem i myślę, że spokojnie możesz je tak zostawić.

Generalnie jest ok, ciekawa aranżacja, lecz wg mnie powinieneś to wrzucić do działu z demami. Co chciałem Ci przekazać to przekazałem :) Nie oceniam, bo wg mnie to demo. Czekam z niecierpliwością na finalny efekt !

Powodzenia i pozdrawiam,

Tomek


RE: Dave Opera - ID - nullname - 1.12.2016

@UP to EDM. Jak to przekompresujesz to stopa będzie brzmiała dobrze ;D

Sounddesing bardzo mi się podoba, ale niestety w dropie trochę energi ubywa... buildup szykuje na "łał", a jest "kupa".
Zacznijmy od tego, że lepiej byłoby gdybyś na początku dropu wstawił syczącego FXa. Następnie - coś zrobiłbym z sidechain. Nie wspominając o tym, że bassline powinien być lepszy - inny.

Stopa - mnie się podoba... ale fakt, że zbyt słaba... jak wspomniałem - wystarczy sprasować kompresorem i limiterem(całość) i będzie brzmieć niemal idealnie.

Ogółem - Mix poprawny - jak na taki, co ma być dopiero sprasowany limiterem... Czyli surowy. Kokosów nie ma, ale jest to znośne.

Skończ to, bo warto.


RE: Dave Opera - ID - PROTONE - 2.12.2016

Do stopy pokusił bym się o więcej częstotliwości harmonicznych "szerszy atak" - nie tak ściśnięty na wysokich i niskich - generalnie perkusja jest zbyt mocno obcięta w mid tone-ach.
Całość pozostawia Bardzo dobre wrażenie!
Również jestem skłonny kwalifikować to jako Demo, ale popracować, zaaranżować i pewnie wyjdzie z tego zacny Hausik :)
Pozdrawiam.


RE: Dave Opera - ID - Shabboo Harper - 3.12.2016

To jeszcze "little something" ode mnie... ^^ Do powyższych, ogromnie cennych podpowiedzi, "dorzucę" takową: Hi Hat'y i Clap cechuje spore "syczenie", które przystoi "podciąć" w ok. 10 /12 kHz; wówczas Kick będzie brzmieć inaczej. Niestety tak jest, iż "górne rejestry" zawsze będą bardziej przykuwać uwagę niż "dół"; choć zgodzę się, że trochę więcej Sub'a przydałoby się "dołożyć". Piano (zwłaszcza w "dwugłosie" z tonem a'la gitara) śliczne; Synth'y mocno "poszarpane". Potencjał jest (!).
PS. Dawid, w takiej postaci Twój projekt to Demo. Keep doin'... :)


RE: Dave Opera - ID - Kveon - 31.12.2016

To melodyczne pianino zamieniłbym na jakiś pluck z długim delayem, bo melodia fajna.
Kick nie ma mocy, perkusja źle wmiksowana. Ogółem drop ma potencjał, tylko brakuje mu mocy, build zapowiada łał, będzie nieźle czekaj chwilę, a gdy jest drop to jednak nie ma tego łał. Bass mógłby być inny, bardziej charczący, mocniejszy.
3/5