MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran (/temat-mocny-i-czysty-bass-nie-rozrywajacy-membran)



Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Omenomn - 2.12.2016

Cześć,
wie ktoś może jak zrobić silny bass np. 808, który nie sprawia, że membrany chcą wyskoczyć z głośnika?

Ogarniam jak działa korekcja i kompresja, limiter też, ale nie mogę tego rozkminić.
Kiedy zastosuję kompresor w sensie obniżę o jakiś poziom sygnał przekraczający pewną wartość to okej, przestaje aż tak rozwalać membrany, ale jest cichszy.
Obniżę, albo obetnę wręcz tony te wibracyjne (bardzo niskie) korektorem, też jest cichszy, a kiedy podgłośnię, rozwala znów.
Natomiast chodzi o to, żeby był jak najgłośniejszy, ale i czysty, da się coś takiego osiągnąć?

Zrobiłem wcięcie na "wybuchowej częstotliwości" (około 70 hz) i jest lepiej.

_____T-Sted_____
Zły dział. Przenoszę
Wystawiono: 09/12/2016; 16:40


RE: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Amer - 2.12.2016

nie wiem dużo filtra duzo dista dużo filtra filtra kompresje itd dalej do uzyskania efektu a co do samego basu to wiele szkół wiele dróg , ale mogę ci powiedzieć że musisz patrzeć i le masz dolnych harmonicznych i co chcesz uzyskać.
taki bass



RE: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - OProject - 2.12.2016

Wydaje mi się że jedynie można wycinać EQ wąskim Q, tyle że dzwięk traci na mocy, ale coś za coś :P
Chyba że kompresor wielopasmowy coś zdziała.
Najlepiej jakbys dał sampel albo demo, można by pomyslec ;)
Zresztą też warto sprawdzić swój odsłuch w zwkłych głośnikach niektóre pasma są podbite xd


RE: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Wasp - 2.12.2016

możesz dodać do tego przester, będziesz miał więcej wyższych częstotliwości, zrobionych w opaciu o te częstotliwości jakie są


RE: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Omenomn - 2.12.2016

to wrzucę jutro przed i po efekt i powiecie co można poprawić jak co na jakiejś pętli.


RE: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Rumush - 2.12.2016

Ważne by poznać swój sprzęt/pokój, zrób sinusoidą by zobaczyć jakie częstotliwości masz podbite/wyciszone. Jak wyżej zostało napisane, przester bardzo pomaga. Zobacz sobie jeszcze fletchers curve. Jak zaczynasz na syntku to ja lubię użyć dwóch osców, albo tri albo sin z oktawą różnicy. Czasami fajny efekt ma jak skopiujesz bass na dwa dodatkowe kanały, dasz je na maksa lewo-prawo i jeden z nich opóźnisz o parę ms, ale trzeba uważać na fazę. Następną opcją jest użycie dwóch syntków, suba (40-80 Hz) i czegoś co gra wyżej.


RE: Mocny i czysty bass nie rozrywający membran - Royal Cartel - 3.12.2016

Co?
Do 808 wystarczy sub + harmoniczne. Czysty, nieprzesterowany bass możesz uzyskać dodając sinusoidę na 1 OSC i drugą sinusoidę o oktawę lub 19 półtonów wyżej na drugi OSC. Później manipulujesz głośnością.
Jak dodasz distortion, to także uzyskasz 808. Możesz też zlowpassować inną falę.

A jak Ci buczą głośniki, to rozważ kupno nowych lub zaadaptuj akustycznie pokój, ewentualnie na czas pracy na masterze możesz przyciąć niższe częstotliwości :)