MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Sygnał wyjściowy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Sygnał wyjściowy (/temat-sygnal-wyjsciowy)



Sygnał wyjściowy - woziu122 - 4.12.2016

Siema wszystkim.
Jak można zrobić żeby dany sampel grał na sygnale wyjściowym(output)?
Natknąłem się na jakiś sampel i zauważyłem że gra na sygnale wyjściowym, zrobiłem screena:


[Obrazek: 20uv3gi.jpg]


Trzeba mieć jakąś wtyczkę żeby osiągnąć taki efekt? Czy coś zmienić w ustawieniach?


RE: Sygnał wyjściowy - Druii - 4.12.2016

?????

Skoro słyszysz dany dźwięk, to na jakim innym... sygnal ma grać, jeśli nie na wyjściowym?

Sformułuj pytanie raz jeszcze, na spokojnie albo zajrzyj do Help'a programu, bo - mogę się mylić, ale - wygląda to na to, że nie bardzo czaisz jak działa program.


RE: Sygnał wyjściowy - woziu122 - 4.12.2016

Ok przyznaje że źle ułożyłem pytanie, tłumacząc łopatologicznie,jak widać na wtyczce od obrazu stereo ten sampel gra na linii poziomej a nie pionowej jak wszystkie inne sample, wiem czym sie różni mono od stereo ale nie wiem jak zrobić żeby jakikolwiek inny sampel ustawić w takim rozszerzeniu stereo.


RE: Sygnał wyjściowy - Zirds - 4.12.2016

Spróbuj go potraktować jakimkolwiek efektem umożliwiającym pracę na stereofonii - np. Mid-Side. Dzięki niemu możesz "rozszerzyć" lub "zwężyć" dźwięki brzmiące na środku lub mające zewnętrzne brzmienie ;)
W FL Studio takim efektem, umożliwiającym poszerzanie stereo lub jego zwężania daje wtyczka Stereo Shaper.
Także bardzo dobrze jest to tutaj też wytłumaczone:




RE: Sygnał wyjściowy - woziu122 - 5.12.2016

(4.12.2016, 23:37)Zirds napisał(a): Spróbuj go potraktować jakimkolwiek efektem umożliwiającym pracę na stereofonii - np. Mid-Side. Dzięki niemu możesz "rozszerzyć" lub "zwężyć" dźwięki brzmiące na środku lub mające zewnętrzne brzmienie ;)
W FL Studio takim efektem, umożliwiającym poszerzanie stereo lub jego zwężania daje wtyczka Stereo Shaper.
Także bardzo dobrze jest to tutaj też wytłumaczone:



Zirds wielkie dzięki za odpowiedź, niech Ci Bóg to w dzieciach wynagrodzi :D


RE: Sygnał wyjściowy - Royal Cartel - 5.12.2016

Ostatnio odkryłem ciekawą opcje poszerzenia ścieżki w stereo. Na przykład weźmy clap, który gra w mono. Duplikujesz go na 2 różne ścieżki, po czym jeden ustawiasz maksymalnie po lewej stronie w panoramie, a drugi max po prawej. Jednemu z nich podbijasz pitch o 1 półton (lub więcej/mniej).

Oczywiście Mid/side EQ oraz stereo imager'y też dadzą radę, ale nie w tak dużym stopniu :)


RE: Sygnał wyjściowy - OProject - 5.12.2016

W izotope ozone masz fajną opcje zeby zmienić fazę stereo, mianowicie opcja [Invert L albo Invert R] ;) Pozniej zobacze czy w innych wtykach to da rade zrobic xd
Albo daj wave to ci to zrobie ;)


RE: Sygnał wyjściowy - Zirds - 5.12.2016

(5.12.2016, 20:01)Royal Cartel napisał(a): Ostatnio odkryłem ciekawą opcje poszerzenia ścieżki w stereo. Na przykład weźmy clap, który gra w mono. Duplikujesz go na 2 różne ścieżki, po czym jeden ustawiasz maksymalnie po lewej stronie w panoramie, a drugi max po prawej. Jednemu z nich podbijasz pitch o 1 półton (lub więcej/mniej).

Oczywiście Mid/side EQ oraz stereo imager'y też dadzą radę, ale nie w tak dużym stopniu :)

Możesz tak zrobić, ale nie pitchuj bo to szczerze nie wiele da. Robisz dwie kopie danej ścieżki, jedną panoramujesz na lewo, drugą na prawo. Tą drugą zaś przesuwasz o jakieś parę milisekund, tak by zaczęła grać te parę milisekund później niż ta pierwsza. To się nazywa oszukane stereo.