MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK- Behind the door - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK- Behind the door (/temat-uplifting-kbk-behind-the-door)



KBK- Behind the door - KBK - 6.12.2016

KBK - Behind the door


Taki sobie jesienny kawałek...







RE: KBK- Behind the door - Zirds - 6.12.2016

Bardzo bogaty w brzmieniu, uważam jednak, że jest dość tłoczno w środku. Stopa ma za duży decay według mnie przez co dużo rzeczy zaczyna się przekrzykiwać w dolnym środku. Pianino mógłbyś nieco wyeksponować na zewnątrz jeśli ma grać główną melodię, bo tak serio to ten piłokształtny arpeggiator gra głośniej niż piano lead.
Świetna melodia, bogata aranżacja, świetnie dobrane barwy :)

4/5


RE: KBK- Behind the door - OProject - 6.12.2016

Nie taki tam ale chyba jeden z twoich najlepszych transów :D
I chyba pierwszy raz nie mam do czego sie doczepic, miks jest spoko :D kicki, basy, leady grają dobrze i ładnie.
W koncu masz ten transowy schemat i spójność :P
Może nie jest jakiś wybitny ten kawałek ale bardzo dobry :D dobry oldskoolowy klimat, miks, pianinko jest ok, chociaż można by je jakoś odpicować :P
Ogólnie daje 5 ;)
Zara sie pewno znajdą jakieś janusze znawcy... xd i dawać 1 albo 3 xd


RE: KBK- Behind the door - wzorowy_obywatel - 7.12.2016

Nie jestem znawcą transu ale muszę przyznać, że przyjemnie się tego słucha. Jeśli miałbym wskazać co bym zmienił, to byłoby to pianino. Ale zrobiłbym odwrotnie, niż radzi Zirds, czyli schowałbym je jeszcze głębiej za arpreggiator. :)
OProject, Twój avatar kojarzy mi się z pewnym świetnym filmem. :)


RE: KBK- Behind the door - tomo3691 - 18.12.2016

Mi tam pianino się podoba, ten pluck/lead co po nim wchodzi już troszkę mniej ale to bardziej kwestia gustu :) Generalnie ciekawy i przyjemnie się słucha jak dla mnie. Oczywiście do profesjonalnych utworów jeszcze kawałek drogi jest. Jednak jest potencjał :)


RE: KBK- Behind the door - neurojin - 18.12.2016

Jak dla mnie 5 za całokształt. Fajne brzmienie, spójne jako całość, dobrze się słucha :)


RE: KBK- Behind the door - Foortic - 28.12.2016

Wiem, że to nie ten gatunek i wgl ale brakuje mi tu takiego konkrtnego mięcha... Moim zdaniem ogon stopy mógłbyś nieco skrócić ale dać wincyj basu... Tak samo bassline. Mógłbyś dać warstwę oktawe niżej i odpowiednio przyciszyć, zyskałoby to trochę ciężaru. xD
Aranżacyjnie, jest dość ciekawie. Wiesz że to nie mój gatunek więc konkretnie się nie wypowiem ale ogółem się człek nie nudzi jak słucha.
Pianinko dałbym troszki głośniej ale to już pisali...
Co do miksu, no to już trochę nie moja broszka bo specem w tym nie jestem pewno Integral już Ci powiedział co dokładnie, poza tym panowie wyżej już pare słów o tym napomnieli. Ja moge Ci tylko powiedzieć że wg mnie jest nawet dobry, troszki góry bym jeszcze dodał ale i tak jest spoko.
Jest dość przejrzyście i nic się ze sobą chyba nie gryzie.
Mnie się podoba. ;D


RE: KBK- Behind the door - DjDeratho - 5.01.2017

Kawałek relaksacyjny ,nuta odpręża jak najbardziej. Przychylę się do postu jednego z forumowiczów ze pianinko mogło by grac troszke głośniej. Poza tym kawałek Super


RE: KBK- Behind the door - Martin - 15.01.2017

Dalaczam sie do opinii ze pianko powinno byc głośniej. Gra punktowo wiec nie stanowiłoby zagrożenia dla reszty miksu. Ogólnie calosc zawodowa. Brzmienie miesiste' aranz, dobór brzmień idealny dla tego gatunku. Bardzo fajny numer. Piącha:)

Sciezki do kompa zgrywasz przez interfejs, czy resamplujesz w instrumencie i przerzucasz gotowe WAV ?


RE: KBK- Behind the door - KBK - 15.01.2017

Dzięki. Pianino wbrew pozorom gra dość głośno, ale popełniłem gdzieś błąd w trakcie miksu i to pianino mi trochę ginie... Ale nie chcę już tego cofać i poprawiać :)

(15.01.2017, 10:32)Martin napisał(a): Sciezki do kompa zgrywasz przez interfejs, czy resamplujesz w instrumencie i przerzucasz gotowe WAV ?

Początkowo wszystko robiłem na Fantomie, (z czasem niestety zaczął mnie trochę ograniczać więc...) potem zgrywałem ścieżki resamplując je i obrabiałem na komputerze. Obecnie siadam do instrumentu i improwizuję, gdy urodzi się coś ciekawego to układam to w piano rollu w DAW, wysyłam przez midi do Fantoma a z Fantoma w tym samym momencie nagrywam jako Audiotrack przez interfejs do DAW, czyli Fantom służy mi teraz głównie jako moduł brzmieniowy :) No nie licząc wykorzystywania arpeggiatora, samplera itp...


RE: KBK- Behind the door - DMNSound - 16.01.2017

Ten drop w 1:55, jakby trochę źle sklejony i stopa chyba ciut "cięższa" by mi tu pasowała. Poza tym to fajny kawałek z ciekawą liną melodyjną i doborem brzmień. Czwóreczkę daję ;)

P.S.
Widzę, że już go kiedyś oceniłem, więc nie pamiętam ile dałem ;)


RE: KBK- Behind the door - Stroke - 24.01.2017

Piękna melodia, mimo że technicznie nie jest idealnie to chyba jak na razie najlepszy kawałek jaki znalazłem na tym forum, 5/5 :)


RE: KBK- Behind the door - EternalSound - 25.06.2017

Przyjemne, dopasowane do siebie brzmienia, miks jest raczej czysty. Nieco brakuje mi ciała w kicku, generalnie ciut więcej dołu poniżej 200 Hz. Natomiast kompozycja utworu jest wg. mnie zbyt mocno skupiona na głównym motywie, breakdown jest bardzo krótki, wręcz symboliczny, stąd mam wrażenie przydługiego utworu (plus za wprowadzanie urozmaiceń głównego brzmienia i pianinka:))