MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) (/temat-electronica-massive-attack-teardrop-zirds-cover)



Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Zirds - 9.12.2016

Taki remix sobie robię. W sumie oprócz wokalu i końcowej perkusji wszystkie dźwięki pochodzą ode mnie :)
Myślę, żeby to jeszcze mocniej dopieścić i dodać jakieś FXy... Co Wy na to?




RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Luke303 - 9.12.2016

Na początku myślałem, że zrobiłeś z "Teardrop" dzwonek polifoniczny :) Ale jak pojawiły się już pierwsze beaty słuchałem z osłupieniem. Bardzo podoba mi się twoja wersja...bardziej syntetyczna i jaśniejsza w brzmieniu niż oryginał. Przydałoby się wstęp jakoś zbrudzić szumami, glitchowymi dzwiękami albo zwykłym trzaskiem płyty winylowej. Polecam też poszukać inspiracji w remiksie Minilogue. Pozdro i prosiłbym o download jak już skończysz!


RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - KBK - 10.12.2016

Fajne, wokal super i gra w wyszukanej skali nie to co wszystko inne. Slychac ze twoje :D syntezator FM domniemam, ze gra na pierwszym planie? Calosc jest fajna i spokojna i dobrze, od drugiej zwrotki moze wejsc jakims ciekawym basiwem na calych nutach?


RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Mat.Mor.Raw - 10.12.2016

Bardzo dobry pomysł. To właściwie nie jest remix tylko cover albo remake. Zachowuje klimat oryginału.
Warto dodać więcej głębokiego basu, ale tak, żeby nie zamulić czystej, selektywnej góry, którą udało ci się osiągnąć.
Myślę, że stać cię również, żeby samodzielnie skonstruować loopa z drugiej części. To tylko kwestia pobawić się efektami lo-fi, mocniejszą kompresją, może trochę delikatnego delaya i dasz radę. Wtedy oprócz wokalu całość byłaby w 100% twoja. Zgadzam się z poprzednikami, że dobrze by było trochę przybrudzić brzmienia syntezatorowe, żeby zabrzmiały bardziej glitch/vintage/lo-fo. Powodzenia z dalszą pracą nad tą produkcją :E


RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Zirds - 10.12.2016

Napisałem, że to cover przecież ;)


RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Mat.Mor.Raw - 10.12.2016

(9.12.2016, 15:26)Zirds napisał(a): Taki remix sobie robię.

Chodziło mi, że to bardziej cover niż remix :D


RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - PureInstinct - 10.12.2016

Stopa gra zbyt głośno z werblem. Zamiast iść w twarz, to ona aż kopie w ryj ;D Ale klimat bardzo dobrze utrzymany. Podoba mi się, może faktycznie jakiś background fx nadałby temu jeszcze więcej magii i dodał więcej twojego 'dotyku' do atmosfery teardrop. Podoba mi się Heart


RE: Massive Attack - Teardrop (Zirds Cover) - Zirds - 10.12.2016

Stopa jest na bieżąco poprawiana. Niestety z braku porządnej akustyki w MuzycznymPierdolniku zawsze bas będzie mi mocniej dudnić z monitorów...