MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Shadowfinder - Skye - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Shadowfinder - Skye (/temat-electronica-shadowfinder-skye)



Shadowfinder - Skye - shadowfinder - 11.12.2016

Witam!!

Zblizamy sie do konca roku i wszyscy "wspominaja"....dlatego postanowilem w tym miesiacu wypuscic kilka wczesniej nie wypuszczonych utworow...zaczynam od krotkiego utworu ktorego zrobilem w 2012r, pt. "Skye". Ciekawy jestem czy poznacie w nim ten znany, stary dzwiek Shadowfinder'a...;-)?

Milego sluchania!




RE: Shadowfinder - Skye - devil's infection - 11.12.2016

ciekawy utworek, przypomina mi klimatem trochę taki styl dawnej elektroniki,
perkusja trochę zbyt szybko wydaje się ucięta no i cała nakręca na coś więcej...


RE: Shadowfinder - Skye - Maciek - 11.12.2016

Przede wszystkim idealne wręcz zestawienie z grafiką - bez perkusji przypominało by mi klimat oldskulowej gry Wipeout ;)
a teraz do rzeczy... sporo tutaj słychać vintage'owych brzmień, jednak ja osobiście aby mocniej podkreślić taki charakter bym coś przybrudził - któryś synth albo bębny bo ciut za czysto jest, ale to tylko moja wizja - jest 5 i bez tego.


RE: Shadowfinder - Skye - aqmoolator - 12.12.2016

Bardzo lubię takie kompozycje. Wychowałem się na Bilińskim, J.M.Jarre, Vangelisie, Tangerine Dream więc takie granie to dla mnie swego rodzaju podróż sentymentalna. Kompozycja krótka, ale treściwa. Choć wydaje mi się, że od 2012 nie poprawiałeś miksu:) od O,53 przyjemny basik i w brzmieniu i w pochodzie.


RE: Shadowfinder - Skye - Avey - 12.12.2016

Mi również się podoba , fajny klimat ;)


RE: Shadowfinder - Skye - Abigail Noises - 13.12.2016

Cykacz za ostry, ja bym go odciął z góry. Całość fajna – ładne ''angel pady'', przestrzeń, pomysł... - faktycznie czuć ''ruch'' w utworze, jakbym słuchając gdzieś leciał... Niestety ciut krótkie, brakuje breaka, jakiegoś ''stop'', by po chwili znów porwać się w przestrzeń.


RE: Shadowfinder - Skye - chafer - 13.12.2016

Wciągające. Po kilku sekundach wróciłem do dobrych starych czasów :) Ciekawe brzmienia, ale:
1. Za krótkie :(
2. Całość nie brzmi tak przestrzennie jak powinna. Brakowało mi przelatywania pojedynczych dźwięków z lewego ucha do prawego, zabawy panningiem, bardziej odważnej zabawy z panoramą. Może skusisz się do ponownego zmiksowania całości?

Ode mnie 4/5


RE: Shadowfinder - Skye - shadowfinder - 13.12.2016

Hej wszystkim! Bardzo dziekuje za cenne uwagi, ciekawe ze wlasnie "stare" brzmienia nadal sa tak lubiane ;-)
Chafer - ponowne miksowanie calosci...? nie wiem; szczerze mowiac faktycznie nic nie zmienilem w miksie od 2012r i moglbym sie tym pobawic ale wolalbym to zostawic profesjonalnemu inzynierowi dzwieku...mimo ze mi nieraz calkiem niezle wychodzi to na pewno specem nie jestem!
Za kilka dni nastepny utwor z serii "niewypuszczonych starych utworow"...:-)


RE: Shadowfinder - Skye - Shabboo Harper - 30.12.2016

I jeszcze króciutko ode mnie: zwiewność Twego tematu jest przekonująca; takowy kolaż dźwięków syntetycznie melodyjnych a'la 80's kreuje krystalicznie "przystojny" Background; wszelako, w moim skromnym odczuciu, miks potrzebuje większej "pieszczoty"; choćby w kwestii zbyt stentorowego przewodniego Synth'u; "syczących" (raptownie "uciętych") Hi Hat'ów czy też lekko bezsilnego w swej ekspresji piano. Jednakże, z tego co piszesz jest już "post factum". Shadowfinder, "wspomnień czar" i już... ^D