MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł (/temat-kompletny-zestaw-do-produkcji-za-ok-6000zl)



Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - kamilev92 - 22.12.2016

Witajcie forumowicze.
Stoję właśnie przed wyborem sprzętu do mojego domowego studia i liczę, że wasze sugestie nakierują mnie na optymalne rozwiązania :)
Po pierwsze laptop.Główny dylemat to procesor. Warto dokładać do 4 rdzeni czy lepiej zostawić 2 i przeznaczyć więcej na pozostałe akcesoria? Dysk rzecz jasna SSD. Grafika bez znaczenia. Ekran 15,6 FullHD. Ram 8GB. Odnośnie marki to skłaniam się ku DELLowi aczkolwiek jestem otwarty w tej kwestii.
Po drugie interfejs audio. To będzie mój pierwszy i nie znam się na tym ani trochę ale z tego co wyczytałem to któryś Focusrite Scarlett byłby idealny.
Po trzecie monitory. Tu także jestem raczej zielony i zdaję się na was.
Po czwarte klawiaturka. 49 klawiszy i minimum bajerów. Niebawem uzbieram na porządny syntezator więc oczekuję jedynie solidnego minimalizmu w rozsądnej cenie :)

Na razie to chyba tyle, czekam na propozycje :P


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - neuron - 3.01.2017

brakuje obudowy ale każda mATX będzie dobra, kwestia gustu więc nie szukam, obudowa poniżej 200 powinna być.

Opis sprzętu:
-cpu - najlepsze i5 z serii 1150 (pamiętaj jest to około 2-3 letni procek ale nadal bardzo dobry stosunek cena-osiągi, wersja K więc możesz sobie podkręcić, jak nie umiesz BIOS zrobi to za Ciebie ale już nie wyciśnie wszystkiego)
-mb - asusa, dobra jakość, masz wszystko i mały format, niestety max uciągnie TYLKO 16GB ramu i to DDR3 (starsza generacja ale nie znaczy, że gorsza, za rok dwa będziesz miał flaczki tańsze, cpu i7-4790K najlepszy procek, która ta płyta uciągnie, ram ddr max 1600, za kilka lat jak chcesz do maxa wycisnąć soki wyjdzie Ci za grosze i nadal będzie to kox maszyna)
-hdd - ssd Ci nie wyjdzie pozytywnie, tylko OS, do trzymania sampli itd ten dysk się nie nadaje, tym bardziej jak zainstalujesz na nim oprogramowanie do robienia muzy, oczywiście będzie to szybsze ale tańsze ssd działają jak pendrive, mają swój limit cykli zapis/odczyt więc zajeździsz plikami TEMP ssd szybciej niż Ci się zdaje więc hdd chyba styknie Tobie
psu - wyliczone, jest lekko z nadmiarem, 80 Gold plus, to jest ważne
ram - max co możesz tam wsadzić, model niezawodny
chłodzenie - jak masz w planach ten procek, lepiej kup wodne niż wieżę z wiatrakami, wodne jest cichsze, efektywniejsze, mniejsze i więcej zniesie na przyszłość jak będziesz chciał podkręcić

BTW jak dobrze poszukasz będzie taniej niż te 3000zł, nie znam za bardzo sklepów ze sprzętem więc o kant dupy robiłem wyliczenia z x-kom a wiem, że oni trochę zedrą, na allegro czy co tam teraz modne... powinno być git, a dodaj gratis od siebie jakieś wentylatory 120mm... chłodniej w obudowie = lepiej ale huraganu też nie masz co robić, 1-2 starczy extra

klik kalkulator zestawienie komp


a poza tym to ogarnij sobie taką sytuacje jesli masz te 6 klocków , zobacz co typ wykonał za te pieniądze ,w sumie

https://www.youtube.com/watch?v=ar214tTTdLI


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - Zirds - 4.01.2017

Monitory kup po przesłuchaniu kilku w sklepie. Nikt nie wie jakie masz gusta co do dźwięku, każdy monitor gra inaczej w każdym pomieszczeniu... Sam musisz zadecydować co chcesz mieć.


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - KBK - 4.01.2017

Na i5 1150 to możesz sobie winampa odpalić a nie DAW. Celuj w procesor i7 i to minimum 4 generacji, 4 rdzenie 8 wątków i zapomnisz co to lagi przy dużych projektach. W TurboBoost w standardzie mają 4.0 GHz. Nie warto na tym oszczędzać, wierz mi...


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - Shutara - 4.01.2017

(22.12.2016, 18:10)kamilev92 napisał(a): Po pierwsze laptop.

(3.01.2017, 23:19)neuron napisał(a): cały post

[Obrazek: lAheE8x.jpg]

Kolega raczej nie jest zainteresowany składaniem PC.

Co do interfejsu - Scarlett Focusrite owszem są dobrym (i dość popularnym) wyborem, ale przed zakupem radziłbym, abyś sobie rozjaśnił nieco w tym temacie tekstem od Piotrka z LiveAct, bądź też serią artykułów od Igora z ZakamarkiAudio.


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - neuron - 4.01.2017

(4.01.2017, 7:49)KBK napisał(a): Na i5 1150 to możesz sobie winampa odpalić a nie DAW. Celuj w procesor i7 i to minimum 4 generacji, 4 rdzenie 8 wątków i zapomnisz co to lagi przy dużych projektach. W TurboBoost w standardzie mają 4.0 GHz. Nie warto na tym oszczędzać, wierz mi...

ja mam i5 w lapie i przy 4 gb ramu chodza bez przerwy 3 dawy ...... i nie ma problemu,inna sprawa ze nie nagrywam wiekszych projektow ani nic w audio , jak zaczne to pewnie sie to zmieni i wtedy przyda sie cos zmienic
pewnie ze lepiej miec lepiej ale cos za cos ..................to moze po co montowac lapa , za 6 klockow to ma maca i po temacie


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - Recoil83 - 4.01.2017

(4.01.2017, 14:14)neuron napisał(a):
(4.01.2017, 7:49)KBK napisał(a): Na i5 1150 to możesz sobie winampa odpalić a nie DAW. Celuj w procesor i7 i to minimum 4 generacji, 4 rdzenie 8 wątków i zapomnisz co to lagi przy dużych projektach. W TurboBoost w standardzie mają 4.0 GHz. Nie warto na tym oszczędzać, wierz mi...

ja mam i5 w lapie i przy 4 gb ramu chodza bez przerwy 3 dawy ...... i nie ma problemu,inna sprawa ze nie nagrywam wiekszych projektow ani nic w audio , jak zaczne to pewnie sie to zmieni i wtedy przyda sie cos zmienic
pewnie ze lepiej miec lepiej ale cos za cos ..................to moze po co montowac lapa , za 6 klockow to ma maca i po temacie

To w końcu zmieniłeś tego Unixa na windę ;D


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - KBK - 4.01.2017

(4.01.2017, 14:14)neuron napisał(a):
(4.01.2017, 7:49)KBK napisał(a): Na i5 1150 to możesz sobie winampa odpalić a nie DAW. Celuj w procesor i7 i to minimum 4 generacji, 4 rdzenie 8 wątków i zapomnisz co to lagi przy dużych projektach. W TurboBoost w standardzie mają 4.0 GHz. Nie warto na tym oszczędzać, wierz mi...

ja mam i5 w lapie i przy 4 gb ramu chodza bez przerwy 3 dawy ...... i nie ma problemu,inna sprawa ze nie nagrywam wiekszych projektow ani nic w audio , jak zaczne to pewnie sie to zmieni i wtedy przyda sie cos zmienic
pewnie ze lepiej miec lepiej ale cos za cos ..................to moze po co montowac lapa , za 6 klockow to ma maca i po temacie

i5 1150 to nadal ulepszona wersja core2duo. i7 to zupelnie inna para kaloszy, u mnie w macbooku tez wystarczalo do pewnego momentu core2duo 2,8 ghz, ale od pewnego czasu szczegolnie bardzo wymagajace syntezatory sprawily, ze zaczyna sie ciac i to ostro. Radze tez skonfigurowac procka pod konkretny daw, bo wiekszosc ludzi nie wie, ze niektore programy chodza szybciej na wylaczonej opcji multithreading. Uzywana i7 mozna wyrwac za kilka stow, a bedzie tobwydajnosc na pewno 4 razy wieksza niz na i5 1150


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - neurojin - 4.01.2017

Radziłbym patrzeć na proces technologiczny a nie na cyferki, czy to i5 czy i7. Stara i7 i tak ma słabą wydajność. A najlepiej obczaić sobie benchmarki. Co do rozbudowanych projektów, to używa się funkcji bounce, bo jak będziemy wszystko renderować to i tak może być ciężko, niezależnie od tego jaki procesor mamy....


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - Recoil83 - 4.01.2017

Jeszcze ani razu nie użyłem funkcji freeze a mam starą i7 do 25 ścieżek z efektami daje bez problemu radę, powyżej zwiększa się latencję na 1024 lub 2048 sampli.


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - KBK - 4.01.2017

Wlasnie chodzi o unikanie konwersji na audiotraki :) ja nie mowie ze i5 ktory przytoczyles jest bardzo zly, ale jest to juz stary proc i technologia od tego czasu troche poszla do przodu. Wiec wybor i7 z tamtej gdneracji jest bardziej zasadne a wcale nie duzo drozsze :)


RE: Kompletny zestaw do produkcji za ok 6000zł - neuron - 4.01.2017

Cytat:To w końcu zmieniłeś tego Unixa na windę ;D

no , w nocy , i wszystko o dziwo gra i trąbi bez problemu , i odrazu zabrałem się za daw-y wlasnie , i inne takie .......

ale cieżko mi sie do windy przyzwyczaić po latach spedzonych na linuxie :) sam system zabiera mi prawie 1,5 gb ramu co na debianie zabierało mi raptem 400 mg ..... no i jest duzo wolniejszy,i jeszcze mam wrazenie jakby dzwiek byl inny jakis taki, bardzo miekki sie zrobił i za duzo dołu sie pokazało , no nic, zobacze jak mi karta jutro przyjedzie , znowu sie zmieni

na wiosne sam mysle kupic składaka , teraz pobawie sie na lapie jeszcze, tylko dokupie 4 gb ramu i wiatrak nowy , i jakos obleci na moje domowe potrzeby , ale skladak mnie nie ominie ,juz to widze ,no ale i pora na to .... mam wprawdzie maca ale nie jest centralnie mój tylko panny a ona znowu na nim pracuje bo ogarnia montaż w studiu filmowym wiec nawet obok niego nie siedze :/
i sie pochwaliłem , właśnie mi sie winda wysypała na maxa , rece mi opadly , dobrze ze mialem na penie jakies ubuntu to wlasnie przenosze pliki i chyba zainstaluje na nowo , przydalby sie xp ale nie mam akurat , tylko 7 ....wysypala mi sie grafika , nie chce nawet wiedziec dlaczego i szukac o co kaman ............a tak chuchałem na tą 7 i wszystko było git a tu zasadzka