MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT TSM - Aalto - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT TSM - Aalto (/temat-ambient-tsm-aalto)



TSM - Aalto - qnebra - 22.12.2016

[Obrazek: qC9c2uS.png]


Mam nadzieję że wyszło z tego coś całkiem sensownego. Może wydawać się surowe i niech takie zostanie, jeszcze bym coś więcej zepsuł.


RE: TSM - Aalto - Mocade - 22.12.2016

Niby z początku brzmi surowo ale przesłuchałem kilka razy, można się bez problemu przyzwyczaić. Całkiem ładna, lekko złowroga atmosfera, utworzony dist (jak w 1:32) wyszedł ci świetnie. Mi się podoba, daję 5.

Są u mnie goście, puściłem im. Powiedzieli że brzmi jak nalot bombowy. Może to ten dist skojarzył im się z silnikiem samolotu. :-)
Pozdrawiam.


RE: TSM - Aalto - Knifeman - 22.12.2016

Bardzo ładna okładka.

Niepokojący i ciężkostrawny ten utwór za to barwy konkretne bez połśrodków, zmiękczyłbym trochę brzmienie bo chwilami brzmi jakby mocno przesterowane, ale whu kiers

4/5 bo mi się podoba


RE: TSM - Aalto - shadowfinder - 23.12.2016

Ciekawe, eksperymentalne - faktycznie brzmi jak samolot z drugiej wojny...jak bym byl na okrecie i wlasnie japonczyk atakuje...niezle! Skoro dokladnie taki byl zamierzany efekt, to uwazam ze wyszlo niezle! Jak dla mnie 5.


RE: TSM - Aalto - qnebra - 24.12.2016

Nie spodziewałem się nawet że to będzie aż tak działać na wyobraźnię, jedna słyszy w tym atak samolotów z drugiej wojny światowej, druga osoba ilustrację do thrilera, trzecia zaś muzykę do filmu o kosmosie. Bardzo miło widzieć takie komentarze.


RE: TSM - Aalto - Mocade - 24.12.2016

Jaki miałeś cel tworząc ten utwór? Co chciałeś wywołać u słuchacza? Chciałeś przekazać jakąś ideę, czy może wywołać jakieś emocje, nastrój?
















:E


RE: TSM - Aalto - Voel - 24.12.2016

Mi się podoba, lubię ciężką atmosferę w utworach, także propsy za to co się dzieje, w twoim dziele Qnebra.
Jeżeli chodzi o moje odczucia, względem tegoż, to mam przed oczyma scenę- coś w rodzaju nalotu,(podobnie jak Mocade) ultra nowoczesnych bombowców na postapokaliptyczne futurystyczne miasto, w świecie nad którym władzę przejęły maszyny.
Możliwe, że dalej mam w pamięci Twój utwór z działu dem, który jednak bardzo zmieniłeś, ale to na plus. No trzeba przyznać, iż koncepcja utworu w znacznym stopni wyewoluowała z pierwotnego stanu. Wcześniejsze wersje były bardziej 'robotyczne' i bezduszne, tutaj jest więcej napięcia i emocji. Jeżeli o miks chodzi to, trochę za sucho xd ale i tak dobrze jest.. Dałem 5, pozdrawiam


RE: TSM - Aalto - addy94 - 25.12.2016

Takiego basu to Massive attack by się nie powstydzili. Trochę mi przypomina ich "Angel", ale oczywiście cała produkcja trochę w innym stylu


RE: TSM - Aalto - PureInstinct - 26.12.2016

Dla mnie to świetnie nałożony distortion! Całość daje odczucie nawet nie lekkiego, a bardzo złowrogiego klimatu. Nalot bombowy? Jasne - widzę to! :D Surowe, minimalistyczne - świetnie. Idealnie pasujące do siebie elementy tworzą razem coś niezwykłego. Może lekko zbyt sucho w miksie i dołożyłbym coś dla ocieplenia i 'zmoczenia' delikatnie, jednak dla mnie i tak wszystko perfecto!


RE: TSM - Aalto - Niflheim - 31.12.2016

Bardzo ciekawe
Fajny klimat
Wywołuję jakiś niepokój, a sam jest dość prosty


RE: TSM - Aalto - Mat.Mor.Raw - 5.01.2017

Pierwsze wrażenie - 5: Pink Floyd - On the Run

Kompozycja - 5: Całość jest spójna od początku do końca, przykuwa uwagę, buduje napięcię, są ciary.

Brzmienie - 3: Brzmienie dość surowe, jak na dzisiejsze standardy, vintage, saturacja, chociaż w latach 70-ych byłoby idealnie. Mogłoby być więcej wysokich częstotliwości, natomiast uderzenia stopy trochę zbyt jedostajne i powtarzalne (warto pozmieniać velocity nutek, lub dać jakiś efekt typu Humanize)

Miks - 4: Miks jest selektywny, poziomy instrumentów ustawione poprawnie, trochę przydałoby się więcej stereo, rozjaśnić equalizerem miks i zastosować lepszej jakości pogłos (zwłaszcza na stopie)

Ocena - 4: Ciekawy utwór, przyciągający uwagę, mroczny nastrój, ze skojarzeniami do Pink Floyd.


RE: TSM - Aalto - Bosu - 6.01.2017

Naprawdę świetne. Chciałbym to usłyszeć w kinie podczas jakiejś dobrej, mrocznej sceny. Kapitalne. Ciary gwarantowane.