MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
jaki sprzet,porada - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: jaki sprzet,porada (/temat-jaki-sprzet-porada)



jaki sprzet,porada - neuron - 30.12.2016

witam

od dzis na forum , jestem muzykiem , nie zajmuje sie nagrywaniem ani techniką nagrań itp dla wlasnych potrzeb probuje skombinowac sobie jakis sprzet do nagrywania w domu ,az wstyd sie przyznac ze dopiero teraz ale lepiej pozno niz wcale , pojecie jakies tam mam w temacie ale blade, nigdy jakos mi sie nie chcialo nawet zainteresowac specyfikacja takiego sprzetu i przez to miec jakąkolwiek wiedze a teraz to się mści jak widać , szukam od kilku dni w internetach info i mam kilka opcji do wyboru a nie wiem co z tego bedzie najlepsze , potrzebuje porady , wystarczy 3 xTAK za jedną z opcji i sobie to ogarne , oczywiscie nie mam kasy :) wiec kombinuje jak najlepiej za jak najtaniej , w ten sposób zyskam jedno ale strace drugie , no cóż , pech , nie ma leTko

opcje mam takie ......

interfejs audio : uzywane

EMU 0404

Native Instruments Audio Kontrol 1

Focusrite Scarlett 2i2

M-Audio Profire 610 FW

M-audio FireWire 1814 (ale tu mam nieśmiertelny problem z podłączeniem do laptopa bo nie mam złacza fw i jeszcze nie wiem jak to ewentualnie rozwiazac , a widze ze prosto nie jest i nie bedzie,wiec......ale za 450 zl komplet moge kupic bez kabla fw )

Digidesign Mbox 2 ProTools AVID (tu nie wiem o co kaman, bo widze to w necie za 2 tys a tu laska chce 300 zl , i nie wiem o co chodzi )

wszystko za max połowe ceny i wszystko uzywane , z dostepnych obecnie ogloszen w kraju .....no to wszystko co do ceny max 500 zl za uzywke znajde ,jesli chodzi o interfejs sam

no wiadomo ze przydaloby sie jak najwiecej za jak najmniej ale sie nie da jak widze ,nie jest leTko , nie bede raczej (przynajmniej narazie) nagrywal na setke wiekszej ekipy ,nawet swojej wiec ta ilość wejsc tez nie musi byc specjalnie duza , ale wydaje mi sie ze te 4 to chyba jakies min czy nie ?? jak to jest ? bo czytam od kilku dni i wnikam i juz sie pogubilem, niby wiem czego chce i co moge ale jak wszyscy wiemy to tak nie dziala , bo jeszcze nie kupilem tego na co mnie stac to juz kombinuje jak miec lepsze , tak , wiem, to choroba zawodowa :)
jesli bede nagrywal to tylko jakies gitary , wokal i tyle , tyle na raz , moze w porywach max 3-4 instr na raz , nie wiecej , na pewno nie bebny ....... na co zwrócic uwage i co mnie powinno najbardziej zainteresować? w sensie co mi sie bardziej przyda i jest mozliwe w takiej taniej konfiguracji a co bedzie mniej istotne w tej chwili .......


i teraz słuchawki ....

nowe

Superlux HD668B (i mam nadzieje ze te są naprawde dobre bo już je zamówiłem i są w drodze ,ale moze za szybko i te akg sa lepsze....)

edit : z ostatniej chwili ,czyli słuchawki już mam , właśnie odebrałem superluxy .......

AKG K77
AKG K 52

używane

AKG K514 MKII

tylko w tych granicach cenowych , na wiecej mnie nie stac i musze to ogarnąć do max poniedziałku zanim mi sie kasa rozejdzie na bzdury , akurat mam granie w sylwka to poniedzialek na bogato (i szkoda ze tylko poniedzialek) :)

no i DAW , oczywiscie najbardziej interesuje mnie ableton ale tez i inne tego rodzaju , wazne zeby to dało się wszystko w jedną całość i jazda :)

generalnie obracam sie w klimatach ogólnie rockowych , metal , indie , alter itp
gram na bebnach .......

dla zabawy tylko w jakies elektroniczne kompozycje i odjazd, te słuchawki maja mi tez wystarczyc jako odsluch w ogóle i też przy wstępnym mixie na własne potrzeby , nie mam paczek jako takich do odsluchu , myslałem nad czyms takim ale tez potrzebuje porady

https://www.musicexpress.pl/pl/product/13057,mackie-cr3-monitory-studyjne-para-50-w-sluchawki,841

zasadziłem się na to ale zasada jest taka co jest lepsze od "niczego" ?? lepsze od "niczego" jest "byle gówno'
i tak kombinuje wlasnie bo nie mam w ogóle nic ..... i nie mam kasy a tu mam pare paczek i sluchawki .....wiec jak dla mnio to duzo ale nie wiem czy to ma sens czy moze lepiej cos innego bo kolega z uk mi podeslal link i mowi zebym sie nie wygłupiał tylko jak mam 6 paczek to zebym brał to i olał tanie sluchawki ..

http://uk.jbl.com/loudspeakers/STUDIO230BK-Z.html?gclid=Cj0KEQiAnIPDBRC7t5zJs4uQu5UBEiQA7u5Ne1fp2hUBDfpTwjpd0MneHB6ZBPXMmq4LfapqMcBEKicaAncZ8P8HAQ

ewentualnie co inne do max 500-600 zł , jakie monitory ? jak widze to w tych granicach jest jakis wybór , ale juz nawet nie bede tu wklejał nazw modeli bo to bez sensu , i tak mi to nic narazie nie mówi poza tym że znam samą marke ,alesis,m-audio,mackie,jbl itp .w tej kasie spokojnie kupie aktywne monitory , ale nie wiem ktore z tych dostępnych beda mozliwie najlepsze .....

nie muszą byc wyciśnietę na maxa ,wystarczy zeby poprawnie w miare mozliwosci ogarniały klimat w jakim siedzę ...... odsluch i mix na miare moich potrzeb, mozliwosci i umiejetności

no i wszystko za sterami z laptopa , ale maszyna przypadkowa bo acer 7740g , moze nie jest jakis najgorszy ale innego nie mam

no i to wszystko chyba w telegraficznym skrócie , pytalem na grupie na fb ale rozumiem ekipe że mnie olali :) nie mam pretensji , pytania z d......ja wiem ,bo wszelkie info znajde w internetach ale co innego poczytac o czyms o czym nie masz pojecia a zapytac kogos kto zna sprzet i ma w tym doswiadczenie , dlatego wystarczy mi 3 xTAK za którąś z opcji jakie podałem i sobie to ogarne i tyle musi mi wystarczyc do odwołania , lepiej narazie nie bedzie .........

potrzebuje waszej znajomosci sprzetu i doswiadczenia , potrzebuje waszej pomocy
bede wdzieczny za rade

no i moze tez któś ma uzywany ale sprawny sprzet który odpowiada moim potrzebom i możliwościom to chetnie się dogadam i przytule cos w miare sensownego .......mam na ręku do wydania w tej chwili max 700 zł i za to chce kupic interfejs i sluchawki przynajmniej, to najwazniejsze teraz , na monitory musze poczekac chwile az za jakies wesele znowu szarpne jakies pieniadze a ze spoznilem sie z zakupami to teraz poczekam miesiac albo dwa , a nawet i 3 zanim zacznie sie sezon ......zamiast ogarnac temat w lecie to przespałem sprawe, a było by duzo lepiej i w jednym czasie wszystko , ale rozumiecie towarzysze , zona, dziecko , alimenty , i cala masa tego syfu i ani sie ogarnać , ciągle wiatr w kieszeniach :/

dzieki Panowie za uwage .......


BeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeerBeer

dla wszystkich

hmm czy ja chce zrobić faktycznie coś z niczego ? jak to przeczytałem sam to sie zaśmiałem :) na to wygląda


RE: jaki sprzet,porada - Recoil83 - 30.12.2016

Witam z interfejsów to Native Instruments Audio Kontrol 1 byłby najlepszy, potem Focusrite Scarlett 2i2, w EMU 0404 się nie pakuj za dużo z tym problemów, na twoim miejscu pozostał bym na słuchawkach i zaoszczędził na monitory ewentualnie zestaw Hi-Fi Technicsa z Alledrogo fajnie to gra.


RE: jaki sprzet,porada - PROTONE - 30.12.2016

Hej!
EMU 0404 oraz 0204 to porażka - szkoda mojej wywalonej na to kasy ileś lat wstecz "0204"!
Jest to dobry sprzęt ale wsparcie techniczne zerowe. BRAK STEROWNIKÓW POD Win 7 i wyżej!
Gdzieś kiedyś znalazłem sterowniki zmodyfikowane przez jakiegoś gościa - ale więcej z tym problemu niż pożytku.
Również polecam Kontrol 1.
Pozdrawiam :)


RE: jaki sprzet,porada - neuron - 30.12.2016

no , i wszystko jasne ,jesli chodzi o wybór interfejsu , wystarczą mi wasze dwa głosy , nawet nie pytam dlaczego ,dowiem się pózniej :) juz zadzwonilem i sie umówiłem z chłopakiem :)

jeśli to miał być znak to jest to znak , gadałem z kolesiem ponad godzine i mało tego że mega sympatyczny gość to okazało się że !!! ten interfejs nigdy nie był wykorzystany do pracy studyjnej jakiejkolwiek , bo chłopak jest audiofilem i potrzebny mu byl ten interfejs tylko do tego zeby sluchac muzy przez to urzadzenie :) poprostu chciał miec dobra karte dzwiekowa , dlaczego taka ? nie wiem i nie chce wiedziec :) widac tak lubi , nawet do sluchania nuty z paczek ma monitory jakies odjechane ,typowo studyjne odsluchy ,mówił mi nazwe ale nie pamietam już , taka sytuacja .......

no to mam farta i Kontrol 1 za mniej niż połowe obecnej ceny sklepowej , i do tego sprzet przywieziony w komplecie z UK .......

czy życie może być piękne? może :) i jest

danke


RE: jaki sprzet,porada - neuron - 30.12.2016

(30.12.2016, 13:22)Recoil83 napisał(a): na twoim miejscu pozostał bym na słuchawkach i zaoszczędził na monitory ewentualnie zestaw Hi-Fi Technicsa z Alledrogo fajnie to gra.

i tym tropem dzieki Tobie poszedłem i okazuje się że moj kolega ma dokladnie takie calkiem niezle paczki hi fi na ktorych sam dosyc dlugo pracował w studio u siebie i elegancko dawaly rade i sie sprawdziły ...... za 5 paczek moge je odkupic i tak chyba zrobie , a na monitory poczekam az będe miał mozliwosć kupna czegos juz odpowiedniego ......


jeszcze raz dzieki Panowie ......

BeerBeerBeer


RE: jaki sprzet,porada - Recoil83 - 31.12.2016

Ja na takim zestawie Hi-Fi z PRLu stworzyłem już 53 utwory, tylko nie pakuj się w zestawy 5.1 bo zniekształcają dźwięk, tylko stereo.


RE: jaki sprzet,porada - Zirds - 31.12.2016

Superluxy to świetne podróbki AKG, sam posiadam Superlux HD662F i szczerze świetnie mi się na nich pracuje, według mnie dobrze uzupełniają się z brzmieniem moich monitorów.

Z interfejsów polecam Scarlett 2i2, są chyba najbezpieczniejsze pod względem jakości dźwięku. Np EMU 0404, które miałem, nie były złe, ale jak kolega powyżej napisał miały tragiczny Support (o sterownikach zapomnij), często się wieszały przez takie ograniczenia techniczne.

Co do DAW, to ja mogę ze swojej strony polecić Bitwiga (zaraz przyjdą hejterzy i powiedzą, że Bitwig mi płaci za reklamę.. Nie, nie płaci, ale jest to DAW godny polecenia i się świetnie wspina po szczeblach popularności, przebijając niektóre programy tego typu, a dorównujący takim DAWom jak Ableton.. W sumie jest robiony przez ludzi, którzy tworzyli Abletona). Mamy świetne wsparcie techniczne ze strony producenta, a i nasza polska ekipa możemy dać dużo porad. Sprawdź sobie, w polskiej dystrybucji kupisz jeden z najmłodszych DAWów, ale z potencjałem, na którym już coraz więcej ludzi pracuje (Xilent m.in.):

https://www.bitwig.com/en/home.html


RE: jaki sprzet,porada - neuron - 31.12.2016

znam bitwiga , akurat obecnie pracuje na unixie i to jedyne poza armour co moge na unixie wykorzystać , ale szykuje sie do przesiadki na winde już , niestety , wolałbym nie ,ale cóż ...... przyjdzie czas to ogarne jakiegos dedyka ......

na unixie jest problem właściwie ze wszystkim jesli chodzi o soft tego rodzaju, unix poprostu nie ma w tej kwestii wlasciwie zadnego wsparcia ,mozna kombinowac z jackiem itp itd alsa itd ale to nie zdaje egzaminu, kompilacja modułów jądra , tak naprawde to musisz sobie sam zmontowac os dedyka pod siebie , co jest wykonalne i masz własną dystrybucje ale musisz wiedziec jak to zrobic , albo kogos prosic o pomoc itp .....szkoda zachodu , zdecydowanie wole unixa od najlepszej windy , odpowiada mi elastycznosc unixa a wiec to ze moge z nim zrobic praktycznie wszystko i wiecej , ale jesli chodzi o produkcje muzy to jest całkiem klapa ...chyba ze o czyms nie wiem , a temat unixa mam z leTka przemielony ........

ups....[edit]

bym zapomniał bym , a nie można , mam renoise na unixa i ten znowu działa bez żadnego problemu jak narazie , nawet nie musiałem palcem kiwnąć żeby cokolwiek zagrało ......no i gra , wprawdzie to demo ale daje rade ....i jak narazie chyba ogarne wlasnie renoise , z resztą poczekam na winde