MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM Recoil83 - #53Symphony Of Terror (/temat-film-recoil83-53symphony-of-terror)



Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Recoil83 - 30.12.2016

Utwór powstał moją fascynacją "nosferatu" czyli wampirami i takim starym filmem, na zakończenie roku i żeby przyszły był bardziej owocny. :)




Poprawiam player.
napisane przez Zathura o 00:09, 27 stycznia 2017



RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Maciek - 30.12.2016

Dostawszy powiadomienie o tym wrzucie będąc w pracy dzisiaj już nie mogłem się doczekać jak go posłucham. Bardzo fajnie przechodzisz z klimatu grozy w takie zwycięstwo nad wampirem - nastał ranek i jesteśmy pewni że pokonaliśmy go... jednak za moment okazuje się że tylko nam się to wydawało bo znowu wracamy klimatem w mrok, tak jak wampir wraca do życia.
Słychać też taki lekko analogowy charakter całości, co akurat jest kolejnym bliskim mi elementem. Chyba nie może być inaczej niż 5


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - qnebra - 30.12.2016

Bardzo lekki, przyjemny i mało sugestywny ten terror. Bardziej pasuje na jakąś plażę w Miami, oczywiście o sprawach technicznych nie ma się co wypowiadać.


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Mocade - 31.12.2016

Początek otwiera japoński dzwonek szkolny w wersji horror. W ogóle odnoszę wrażenie że motyw dotyczy jakby szkoły, wampiryzmu i przygód związanych z tymi dwoma rzeczami. Krwiopijcze intrygi na lekcji geografii etc. Z całości wyszedł taki trochę cukierkowy mrok, ale za to znalazłby on idealne zastosowanie np. do chińskich bajek typu "vampire knight", i innych pochodnych. Dzieciaki je uwielbiają. Pod względem technicznym produkcja na poziomie, jak zresztą zawsze. Dobre pożegnanie 2016 roku. 5/5, pozdrawiam.


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Recoil83 - 31.12.2016

Maciek dzięki za odsłuch ponad tydzień dłubania w miksie, te przejścia to już robię automatycznie nawet nie zwracam na to uwagi :)

qnebra dzięki za odsłuch, ale musisz przyznać że trochę mroczne to jest, jak bym chciał zrobić horror to by tam nie było żadnej melodii, tylko mroczne efekty, technikalia tutaj to temat rzeka, żeby mi instrumenty grały tak jak ja chcę to musiałem stawać na głowie :3

Mocade nie początek to stary zegar, tak kiedyś brzmiały, interpretacje pozostawiam wam, każdy ma swoją wyobraźnię i słyszy to na swój sposób, ja to mam nawet bardzo bujną skoro robię soundtracki do filmu który nie istniej ;) dzięki ci za odsłuch Beer


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Voel - 31.12.2016

Fajne intro, chodzi mi o ten cały 'misz masz' do~0:40. Rzeczywiście po opisie spodziewałem się ciężkich klimatów, dostałem co innego, ale moje wrażenia są dalekie od zawodu. Jest to utwór lekki raczej z nutką mroku, a nie zdominowany przezeń, ale podoba mi się. Jeśli chodzi o moje odczucia podczas słuchania twego dzieła Recoil, to wyłania mi się scena animistycznych rytuałów ludowych, w której mamy oglądać jakiś obrzęd odpędzania złych duchów, albo coś podobnego. Tę interpretację zawdzięczam wokalom, które wchodzą po 2:40 i 5:20, które swoją drogą są bardzo dobrze dobrane. Ten utwór, ma dla mnie klimat zdecydowanie 'filmowy', jakoś nie bardzo bym to widział w jakiejś grze, ale w filmie jak najbardziej. Perka bardzo fajnie 'pracuje'.
Świetna jest ta melodia, która wchodzi w 2:15 i 3:45, jakoś mi się spodobała, bo jest dla mnie przyjemna i miła, aż chce się słuchać. Miks, jak i dobór instrumentów, mega, jak zawsze. Dałem 5, pozdrawiam


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Zirds - 31.12.2016

Spodziewałem się jakiegoś Industrialu, a tu takie sympatyczne zaskoczenie.. Klimat, mimo wszystko ma w sobie trochę ciężaru, niepokoju, niczym z muzyki Badalamentiego, zaś żeński wokal niczym głos Julie Cruise - ta co śpiewała piosenkę do Twin Peaks... Fajnie to wszystko płynie... :)

5/5


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - devil's infection - 1.01.2017

W moim odczuciu utwór nie oddaje tu klimatu terroru czy horroru nawet takiego cukierkowego.
Momentami tak jest, ale jako całości tego nie odczuwam.
Dziwnie tu przechodzi jedno w drugie.
Według mnie zdało by się na przykład na taka gitarkę jakieś efekty narastające nałożyć jakiś distortion np.
a tak jest za bardzo ''skocznie'' jak dla mnie.
Oczywiście to tylko moje odczucia, technicznie bez zarzutu.


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Recoil83 - 2.01.2017

Przede wszystkim chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku. :)

Candyblood ja też myślałem że to będzie cięższe, ale w trakcie tworzenia mi przeszło, na ciężkie brzmienia będzie jeszcze czas, dzięki za odsłuch. Beer

Zirds dzięki ci za odsłuch mam płytę z Twin Peaks pewnie miałeś na myśli "The Nightingale" głos Julee Cruise jest rzeczywiście wyjątkowy, niestety tego sampler nie odtworzy, no chyba że by mi nagrała próbki Beer

devil's infection to miało być tak w przenośni, na prawdziwe horrory i thrillery jeszcze będzie czas, wtedy dam ostro czadu, z tą gitarą musiałbym popróbować chwilowo jest na niej delay, może spróbuję z reverbem, distortion już jest, efekty narastające raczej nie bardzo, bo momentami gra dość szybko i mogło by to nie działać, dzięki za odsłuch Beer


RE: Recoil83 - #53Symphony Of Terror - Shabboo Harper - 2.02.2017

Cytat:„Utwór powstał moją fascynacją "nosferatu" czyli wampirami i takim starym filmem...”.

Całkiem kunsztownie i... „przewrotnie”. Czemuż to? Albowiem oryginał, jeśli chodzi o tytuł filmu Friedrich'a Wilhelm'a Murnau z 1922 r., to „A Symphony Of Horror”. Co się tyczy aranżu, owy „terror” jest enigmatycznie wręcz mgliście uchwycony w przesłaniu tego utworu.; lecz takowy jest Twój koncept ;). Paleta Fx'ów „grozy”, z początkowym (charakterystycznym) „zegarem truposzem”, głosem a'la Max Schreck jest bezsprzecznie oczywista acz skromnie obecna. Odnoszę wrażenie dwoistości wplecionej w kolejne nuty nader melodyjnego projektu. Jest to przyjemny Minimal, z czystymi dźwiękami" dotkniętymi staranną obróbką”. Całość ładnie „płynie” w czytelnej separacji i przyzwoicie (choć w moim odczuciu nieco monotonnie) ujętej panoramie. ;D

PS. A'propos X Muzy (szczególnie „staroci”, które darzę ogromnym respektem); również lubię tematykę „wampiryzmu”, wszelako przybliżoną w niepospolitej estetyce. ;D Recoil, szczerze rekomenduję Ci utrzymany w „narkotycznej” czarno-białej stylistyce film Abla FerraryThe Addiction” lub też fenomenalny „The Hunger” (z Dawid'em Bowie). Nade wszystko zauroczona jestem „wysmakowanym” [:*] projektem Francis'a Ford'a Coppoli „Bram Stoker's Dracula”, do którego przepiękny soundtrack stworzył Wojciech Kilar (z moim ukochanym tematem „Love Remembered”)... ^^