MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PSY ID - Goa Trance 06 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PSY ID - Goa Trance 06 (/temat-psychedelic-id-goa-trance-06)



ID - Goa Trance 06 - OProject - 4.01.2017

Link Prywatny:
https://soundcloud.com/grze91/spirit-of-past-rise-of-spirit-4/s-Ewlhe

Pierwszy Goa Trance który jakoś tam brzmi... więc zamierzam go skończyć xd
Mam w planie zrobić coś w rodzaju albumu w 8 różnych gatunkach, w tym właśnie Goa Trance ;)

Powiedzcie mi co tutaj mogę zrobić lepiej, co poprawić? :E
Nie wiem czy nie za długie to wyszło? paru rzeczy nie jestem pewny, np. tych bębenków, czy nie urozmaicić melodii, czy wydłużyć pady, zmienić snare? itp xd
No i oczywiście jakiś wokal do tego... :E
Pozdro


RE: ID - Goa Trance 06 - In-Tegral - 4.01.2017

Wszystkie talerzowce moim zdaniem są za głośno, mógłbyś się bardziej postarać o lepszą separację dźwięków na EQ i reverbie (może kompresji jak lubisz), chociaż dla mnie największym minusem jest ginący kick w okolicach 3 minut, tam już on nie ma siły przebicia. Co do długości się nie wypowiem bo nie wiem jak jest standardowo w takich gatunkach. Tak czy inaczej klimat i aranżacja bardzo dobra, tylko trzeba to doszlifować. Ahh zapomniałem dodać, że fazowo też wszystko gra cacy. Aktualnie to takie 4.5/5, ale dam 4 żeby Cie zmotywować do poprawek :E.


RE: ID - Goa Trance 06 - OProject - 4.01.2017

Goa trance trwa tak między 6.5-11 minut xd
Zapomniałem dać referencyjne kawałki xd
https://www.youtube.com/watch?v=fHhfAbwnHxs
https://www.youtube.com/watch?v=Wt0MfysnszU
Co do kicka to uciąłem mu tego wysokiego środka, bo coś za mocno się przebijał xd i właśnie się też nad tym zastanawiam :)
Dzięki


RE: ID - Goa Trance 06 - Mat.Mor.Raw - 4.01.2017

+ aranżacja, melodia, tonacja, brzmienia lead, pady wokalne... wszystko ładnie utrzymane w stylistyce goa
+ kwaśne brzmienia bardzo soczyste, z dobrym distem
+ nieźle wkręca w trans

- troche niezdecydowane to intro, po klasycznym padzie nagle ten chrumczący bas, coś mi tu nie pasuje
- kick trochę przymulony, ja bym go rozjaśnił, teraz brzmi 'tu tu tu tu', a powinien być bardziej 'ka ka ka ka'
- breaki są zbyt radykalne i trochę wytrącają z dobrze zbudowanego transu, jakbyś zostawił w breakach bas to powinno być lepiej
- outro bym zrobił jako break'a gdzieś w środku, bo fajnie buduje klimat


RE: ID - Goa Trance 06 - Mocade - 5.01.2017

Nie wiem wiele na temat Goa Trance ale od 3 minuty to faktycznie jakby koza się darła :-)
Jak na moje uszy to jedynie perkusja brzmi trochę sucho, rzuciłbym na nią jakiś lekko-średni reverb. A tak to fajny dynamiczny kawałek w lekko psychodelicznym klimacie, kojarzy mi się z drugim mass effectem, tam też leciało coś na ten styl. :-) https://youtu.be/ZJb3i4cdHtk?t=77


RE: ID - Goa Trance 06 - KBK - 5.01.2017

Moim zdaniem kick gra za wysoko przez co nie ma mocy a shake gra za głośno.
Ogólnie kwasiwo zaj..iscie mi sie podoba :D Tylko mógłbyś ten kwas bardziej wyeksponować, albo np zrobić tak aby w jednym parcie grał bez Organa a potem zrobić part z Organem.
Po 3 minucie kick troche ginie. Poza tym fajny goa, czuć Indie :) Nie byłoby zle gdyby utwór konczyl sie w parcie przed 6 minutą.


RE: ID - Goa Trance 06 - Shabboo Harper - 8.01.2017

Hey Oldie. Jeszcze „coś” od Lady: ułożenie instrumentów nader przedziwne jeśli chodzi o ten konkretny gatunek (Goa Trance/Psy)... Hi Hat'y (o trochę „apatycznym” kolorycie) godnym jest z L kanału przesunąć "w środek". Tak statyczne w miksie brzmią (w tej chwili) kiepsko; i „tu”, wówczas, sugeruję „dołożyć” owym szerokości (jak też użyć wtyczki Chorus); niechże „przechodzą” płynnie po kanałach. Bassline; to „nerw”/”tętno” tego Genre; musi być wyczuwalny (choćby przy multum ścieżek/wariacji wszelkiej maści dźwięków). Bass to rdzeń; w tym kształcie Twego utworu takowy „konkret”, w moim odczuciu, nie istnieje. ^^ Proszę, zważ tenże jest niemalże niesłyszalny gdy gra „solo” z Kick'iem...
To ogromnie trudny gatunek (de facto jeden z moich faworytów). Niby schemat Beat'u jest czytelny plus wyrafinowane skrzywienia/”wkręty”; wszelako, żeby stopa i bas przebijały się przez, np. ekspresję niebosiężnych Synth'ów czy też Fx'ów o „orientalnej” naturze, sporo wysiłku trzeba włożyć w miks: kluczowanie zależne częstotliwościowo, EQ w Mid-Side (konieczne); Chorus'y (tak charakterystyczne w tym stylu); nadto kompresja osobna na Mid i osobna na Side. [Ufff... ;)]
Według mnie miks Twego Demo jest dość mocno „zamulony”; potrzebuje czystości/klarowności poszczególnych nut; solidnego „kopa” w brzmieniu skromnie „mięsistych” (obecnych) dźwięków (Kick/Clap'y). Godnym jest „dopieścić” separację. Aranż chwytliwy; motyw przewodni cechuje słuszny psychodeliczny „rys” (jest zbyt cichy); pierwszy Breakdown... frapujący; podobnie jak Intro/Outro. Sample wokalu znośny acz godny finezyjnej „obróbki” w swej barwie/wydźwięku...
Trzymam kciuki za (satysfakcjonujący) Ciebie finał projektu. Ten bowiem brzmi obiecująco. Beer


RE: ID - Goa Trance 06 - Rafau - 13.01.2017

Nie do końca odnajduję się w goa, ale postaram się coś napisać. Nie rozumiem za bardzo tego intro na początku. Nie widzę punktu zaczepnego między nim, a tym co jest po nim. Open haty mi się nie podobają. Z lewej grają chyba głośniej niż w prawym. Stopa nie wiem czy taka być powinna, ale chyba zbyt stłumiona. Bass gra też jakoś tak dziwnie. Fajnie, że rozrzuciłeś po panoramie wszystko. Czuć dobrze efekt przestrzenny. Brakuje mi fx'ów w postaci sweepów np. Całość jest taka trochę przymulona, brakuje jakby powietrza i pędu w tym wszystkim.

Poza tym mam mieszane odczucia. :V

Takie 3/5 póki co. :)


RE: ID - Goa Trance 06 - KAMERDYNER DRUGI - 16.01.2017

opinia słuchacza jest taka .wedlug mnie kawalek skrocic ,wstep zrobić bardziej mocniejszy i te wstawki refrenu zrobić rzadziej a ba rdziej wyraziscie


RE: ID - Goa Trance 06 - OProject - 20.01.2017

Dzięki wszystkim za komentarze, przydały się bardzo :D

Poprawiona wersja nr. 27 xd trochę przekompresowałem w majsteringu ;)
https://soundcloud.com/grze91/spirit-of-past-rise-of-spirit-mastering-27-3/s-Nfq72

Zmieniłem intro, poprawiłem breaki, dodałem layery basu, syntha, szumy, haty itp. xd
Dzięki Shabbo za rady były pomocne, użyłem chorusów i Eq mid-side (pierwszy raz chyba xd)

Powiem wam że już te 2 synthy mnie denerwują, strasznie ciężko je zmiksować i trochę taka papka wychodzi, nie wiem już jak to poprawić, miksować nie mogę bo wygląda to tak... xd https://www.youtube.com/watch?v=NkjDGoXYCNc za słaby komputer xd dosyć mam tego :E


RE: ID - Goa Trance 06 - Amer - 20.01.2017

ja bym spróbował na twoim miejscu obniżył tonacje żeby ten bass-synth skrzypiał lepiej mocniej z chrupaniem , bo to chodzi w tym sound design ,kick na pewno by się przydał dłuższy z lepszymi atakiem w drugiej fazie uderzenia przez co clap nie dostaje clapsa razem z kickiem, a na hihacie bym dał fade out żeby by był dynamiczniejszy ten krzyczący synth bardziej bym go do środka dał a bass-synth rozprawił trochę w stereo i mida mu jeszcze podrasował.


RE: ID - Goa Trance 06 - Martin - 25.01.2017

Dobór brzmień, motoryka utworu bez zarzutu. Klimat goa zachowany. Natomiast przyczepiłbym się do linii syntezatora który wypuszczasz w 1:33, jakiś ten riff taki poszarpany, strasznie mnie razi i robi burdel rytmiczny. To samo powtarza sie w 2:46 i dalej. Momentami zdaje mi się że gra strasznie nierówno. oprócz tego zwróciłbym uwagę na dosyć ciemne brzmienie całości, ale to jest do przełknięcia. Jest klimat, słucha się przyjemnie bez krwawienia z uszu;) do stopy się nie odnosze bo nie jest dla mnie wyznacznikiem jakości, robi co trzeba i git:)

Ogólnie za całość bardzo mocne 4-4.5


RE: ID - Goa Trance 06 - OProject - 25.01.2017

Ten synth jak i drugi grałem z palca, jakoś nie mogłem tego rytmu dopasować, żeby brzmiało jakoś, więc zostawiłem jak jest xd
Drugi też sporo odstaje od siatki ale za to ma dłuższy attack xd
Z miksem ma pewien problem bo z jednej strony jest bassu dużo, ale z drugiej wydaje mi się że ciągle mało... na dniach wrzucę lepszą wersje, może już ostateczną :P bo zrobilem majstering i brzmi troche jasniej xd
Dzięki


RE: ID - Goa Trance 06 - Shabboo Harper - 26.01.2017

Cytat:"Dzięki Shabbo za rady były pomocne..."

Proszę; cieszę się... ^^

Oldie, tytułem "Updates"; jeszcze poniższy post. Jeśli pozwolisz, "powiem" wprost: wyrzuć ten Kick (w moim przeświadczeniu "nie stroi" do stylu Psy/Goa); nadto wciąż "coś jest nie tak" z Bass'em. Powtórzę, w tym gatunku właśnie ten instrument musi przewodzić; przeto, proponuję, wymień stopę i "wkręć" Bass "przeplatany" Kick'iem (rytm: kbbbkbbb... itd.). Bass winien być bardzo mocno "osadzony w dole" i... niesamowicie selektywny; odklejony od stopy. Kick zaś nie musi "grzmocić" intensywnie, może być jedynie klarownie zaznaczony. Spójrz, jak to jest "tu":

https://soundcloud.com/earthling

Faktycznie tenże powyższy temat [SC] cechują różnego typu Kick'i, lecz to zawsze Bass "dzierży prym". W przypadku Twego utworu, według mnie, całości brakuje "dołu i góry"; track jest "zamulony". Godnym byłoby wrócić do miksu; chociaż...

Cytat:"... na dniach wrzucę lepszą wersje, może już ostateczną :P bo zrobilem majstering i brzmi troche jasniej xD".

Podoba mi się w tej "przeróbce" Acid Bass (który przydałoby się "podgłośnić"). Generalnie jest korzystniej. ;D Aranż prima; sporo wysiłku włożyłeś w ten projekt; lecz czyż nie jest tak, iż...

"Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy."


RE: ID - Goa Trance 06 - KBK - 28.01.2017

Zajrzałem do twojego update i wersji nr 2383438 xD

Ogólnie jest git, ładnie słychać poszczególne dźwięki, ale spróbowałbym wąskim Q wyciąć częstotliwości rezonujące basu, które słychać np na samym wstępie. Po 5:30 troche ginie kwas, moze warto byłoby go choć delikatnie podbić, aby w tym parcie wyszedł na wierzch? Wkońcu to Goła :D

Zostawiam pione na tym etapie :)