MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Test nowego miksu gitary (Metalcore) (/temat-other-test-nowego-miksu-gitary-metalcore--21294)



Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Shattered - 5.01.2017




RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - qnebra - 6.01.2017

Powiedz mi tak, czemu tak zawzięcie próbujesz robić solówki na cyfrowej gitarze? Wychodzi to sztuczne, wymuszone i niepotrzebne.


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Shattered - 6.01.2017

(6.01.2017, 0:07)qnebra napisał(a): Powiedz mi tak, czemu tak zawzięcie próbujesz robić solówki na cyfrowej gitarze? Wychodzi to sztuczne, wymuszone i niepotrzebne.

Bo lubię ;) Być może za jakiś czas uda się osiągnąć realistyczny dźwięk solówek. Próbujemy dalej. Pozdrawiam ;)


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - qnebra - 6.01.2017

Czasem wolałbym byś po prostu zrobił utwór oparty na dobrym, konkretnym, mięsistym riffie bez sztuczek, popisówek i tym podobnych. Czysta moc brzmienia gitar elektrycznych, choć to może tak piszę dlatego że jestem miłośnikiem twórczości R+, a tam robią naprawdę mało solówek gitarowych.


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - OProject - 6.01.2017

Mnie natomiast nie przypada do gustu intro: za brudne, niezdecydowane, chaotyczne xd
Dalej jest już lepiej :P
Jak nie ma realnej gitary to jak ma robić solówki jak nie na vst? xd
Pogłosił bym trochę werbel, dał mu więcej wysokich ;)
Mam pytanie czy robisz humanizację na midi i velocity? (tzn. przesuwanie nut, ciszej/głośniej tak jakby to grał człowiek)


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Shattered - 6.01.2017

(6.01.2017, 12:41)OProject napisał(a): Mnie natomiast nie przypada do gustu intro: za brudne, niezdecydowane, chaotyczne xd
Dalej jest już lepiej :P
Jak nie ma realnej gitary to jak ma robić solówki jak nie na vst? xd
Pogłosił bym trochę werbel, dał mu więcej wysokich ;)
Mam pytanie czy robisz humanizację na midi i velocity? (tzn. przesuwanie nut, ciszej/głośniej tak jakby to grał człowiek)

Pytasz o humanizację bo jej nie słychać ?


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - A-lone - 8.01.2017

nauka czyni mistrza, jest trochę do poprawy.. polecam wtyczki waves do mixu i brzmienia ;) powodzenia !!!!


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Zirds - 8.01.2017

O! Kolejny nabijacz postów.. Jesteście coraz lepsi! Ciekawe czy pobijesz rekord headlike'a, nabijając 10 postów w ciągu 3 godzin...


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Mocade - 8.01.2017

Tworzenie solówek na wirtualnej gitarze to świetna i pożyteczna sprawa, bo można jednocześnie potraktować to jako zabawę układając różne wariacje a także zorganizować sobie lepiej czas przy poważniejszym tworzeniu, ale trzeba wiedzieć że prawdziwa gitara wymaga o wiele więcej czasu i energii by móc zagrać na niej cokolwiek. To nieco złożony proces więc w przypadku jeśli ktoś nie posiada instrumentu a ma zamiar go zdobyć i robić to samo co na pluginie, musi wiedzieć że czeka go masa pracy, co często wiąże się z rozczarowaniem.

W każdym bądź razie, utwór sam w sobie brzmi całkiem nieźle, bo w końcu jakość tego wynalazku jest o wiele wyższa przez co może zwieźć wielu słuchaczy, jednak mimo wszystko polecałbym potraktować ten program jedynie jako support dla prawdziwej gitary, no bo co zrobisz gdy któryś z twych znajomych pewnego dnia da ci ją w ręce i powie "świetny kawałek, musisz mi pokazać jak grasz to na żywo" ? :-)

Pozdrawiam.


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Shattered - 8.01.2017

(8.01.2017, 19:34)Zirds napisał(a): O! Kolejny nabijacz postów.. Jesteście coraz lepsi! Ciekawe czy pobijesz rekord headlike'a, nabijając 10 postów w ciągu 3 godzin...

N1 xD


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Shutara - 8.01.2017

(6.01.2017, 12:41)OProject napisał(a): Mnie natomiast nie przypada do gustu intro: za brudne, niezdecydowane, chaotyczne xd
Za mało pan słuchasz koru xd

(8.01.2017, 19:34)Zirds napisał(a): O! Kolejny nabijacz postów.. Jesteście coraz lepsi! Ciekawe czy pobijesz rekord headlike'a, nabijając 10 postów w ciągu 3 godzin...
Zalatuje hipokryzją ;)

@topic Brzmienie mięsiste, diggin' it!
Solówka nieco sztuczna, ale i tak jak na VST jest przyzwoicie :)


RE: Test nowego miksu gitary (Metalcore) - Shabboo Harper - 11.01.2017

Heeey Mike, ode mnie przekornie, w telegraficznym skrócie: E.E.E.: Engrossing, Enchanting, Exuberant... Beer