MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) (/temat-jeykop-feat-farisha-rewind-it-original-mix)



Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - Jeykop - 8.01.2017

Siemanko! :D No także tego.. Nowy rok, czas na nową muzykę :D Obiecałem sobie że ostatni raz posiłkuje się wokalem z internetu (nie mówię o remiksach xd), mimo to, myślę że nie wyszło najgorzej. Chciałbym poznać wasze zdanie, myślę że na pewno zrobię reupload właśnie z tymi poprawkami, sugestiami, na które czekam :D Miłego słuchania :D I z góry dzięki za każdą radę!



REUPLOAD: Zrobiłem outro, dodałem kilka poprawek.. I cóż, nadal czekam na rady :D


RE: Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - HunchBread - 8.01.2017

Siema ;)

Clap od 0:15 (który zresztą przewija się potem w innych częściach) zmienił bym całkowicie na inny... Wogóle tutaj nie siedzi.
Na vocal nałożyłbym reverb plus poszerzyłbym go by był bardziej wyrazisty. Od 0:53 coooś mi tutaj nie gra z vocalem... tak jakby painino i śpiew nie zgrywały się razem.
W przejściu w 1:35 wyciszyłbym fragment i dałbym np tomy by zrobić napięcie tuż przed Dropem. A on sam wogóle nie ma energii. To samo dotyczy się 2 fragmentu. Utwór z muzycznego poziomu jest całkiem ok, tylko potrzeba mu szlifu technicznego. Pracuj dalej!


RE: Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - ProCkers - 9.01.2017

Jak wyżej, clap od 0:15 jest kiepski. Jest źle wmiksowany i zbyt suchy. Później wokal fałszuje okropnie, źle dobrałeś tonacje bassu i pianina w niektórych miejscach. Poza tym również zbyt mocno wystaje, jest zbyt suchy i może jakaś kompresja by się przydała. Później, ten build up w ogóle nie ma mocy, słabo wprowadza do dropu, nie czuć że coś zaraz ebnie :D
W dropie, również zbyt sucho, bass nieco za głośny moim zdaniem. No i ten nieszczęsny clap. Aranażacyjnie, jest średnio. Melodia nie porywa, jakoś mało różnorodności jest.
Później zaraz na wejściu drugiego breaka, dwa bassy się kłócą. Ogólnie do drugiej części mam te same zastrzeżenia co do pierwszej :)

Pozdrawiam i pracuj dalej! :)


RE: Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - Fly - 11.01.2017

Stopa jest zdecydowanie za słaba, a bass ma za dużo dołu i zamula miks :/

Jest trochę fałszów, melo jest również średnie.

Całość nie zachwyca,ale nie od razu Rzym zbudowano...Powodzenia w dalszej pracy i nauce ! ;)


RE: Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - Nyklas - 12.01.2017

Początek fajny , później trochę gorzej jakoś bass nie zgrywa się z vokalem który fałszuje . W dropie też ten bass jakoś mi nie pasuje psuje wszystko brak mu mocy.... druga cześć utworu podoba mi sie bardziej... ale dalej dół kiepski i zasłania wszystko ... Aranż nie taki zły jak dla mnie , trochę do poprawy ale brzmi to jakoś :) pozdrawiam


RE: Jeykop feat. Farisha - Rewind It (Original Mix) - tomaszp - 13.01.2017

No jak koledzy piszą, Clap jakiś taki wysoko ułożony, krótki, bez mocy. Vocal fałszuje, chyba nie trafiłeś w skalę muzyczną wokalu z resztą instrumentów.

Plucki całkiem fajne, tylko za ciche. Lead dosyć energetyczny, na oba nałożyłbym trochę saturacji. W rozwinięciu lead wg mnie za duży release ma.

Vocal zdecydowanie potrzebuje efektów. Przynajmniej pogłos, może jakiś chorus, flanger, doubler - wyboru jest mega dużo.

Stopa bardzo słaba jak na ten gatunek. Musi być uderzenie a tu bass zdecydowanie głośniej gra niż stopa, nie mówiąc już o lead'dzie, który w drugim dropie już zdecydowanie za głośno gra.

Jeśli chodzi o perkusję to też musiałbyś wyciągnąć ją wyżej, bo na teraz to jest skryta za całą resztą plucków/leadów z vocalem włącznie.

Cały koncept nie jest zły, problem leży w miksie. Spróbuj od nowa to zmiksować, dopasuj vocal do instrtumentalu (albo odwrotnie) i zobaczysz jak Ci to wyjdzie.

Pozdrawiam i powodzenia,

Tomek