MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Kilka par monitorów - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Kilka par monitorów (/temat-kilka-par-monitorow)



Kilka par monitorów - neurojin - 14.01.2017

Hejka, jak oglądam zdjęcia ze studia różnych producentów, to wielu ma dwie pary monitorów, na ogół 8ki i jakies 4ki albo 5ki. Pytanie, jaki jest sens? Ma ktoś z was taki setup, czy jedna para główna plus ewentualnie jakieś konsumenckie logitechy do sprawdzenia na innym sprzęcie wam wystarczają?


RE: Kilka par monitorów - Jeykop - 14.01.2017

Na pewno lepiej mieć dwa profesjonalne odsłuchy niż jeden profesjonalny i konsumencki. A najlepiej to mieć dwa profesjonalne i konsumenckie. Bo kto z naszych potencjalnych słuchaczy ma KRK RP'ki czy Beyerdinamic DT 770. Dobry miks brzmi wszędzie dobrze i najlepiej to sprawdzać właśnie na sprzętach typu słuchawki douszne, samochód, czy kino domowe :D


RE: Kilka par monitorów - Zirds - 14.01.2017

Ogólnie to masz podział na Monitory Bliskiego Pola, Średniego Pola, Monitory Aktywne (te które mają wewnętrzne wzmocnienie i zasilanie) oraz Monitory Pasywne (te które nie mają zewnętrznego zasilania i wzmocnienia i przez to potrzebują osobne zasilanie oraz wzmacniacz).
Nie ma idealnych monitorów, każdy jest dobry w różnych pasmach, dlatego trzeba owe pasma wyrównywać abosorberami akustycznymi oraz innymi monitorami...


RE: Kilka par monitorów - Kael - 18.01.2017

Dobre mieć przynajmniej dwa punkty odniesienia do miksu, jeśli przy obu brzmi OK, jest wielka szansa że zabrzmi dobrze wszędzie ;)


RE: Kilka par monitorów - Maciek - 18.01.2017

Zasadniczo dobrze jest mieć monitory bliskiego pola, monitory o zawężonym paśmie oraz głośniki konsumenckie - z takim zestawem jesteś w stanie ustawić swój miks tak by zabrzmiał jak chcesz niemalże wszędzie. Najlepiej byś mógł w miarę szybko przełączać się pomiędzy nimi. Ja osobiście posiadam zestaw: Focal CMS65, jeden monofoniczny Avantone (dobrze też sprawdzać swój miks w mono), konsumenckie Monitor Audio Bronze i słuchawki audio technica ath-m40fs (jednak na nie nie za bardzo liczę). Na jednych monitorach nie jesteś w stanie w stu procentach odzwierciedlić swego brzmienia bo nie wszyscy będą słuchali na tym modelu ;)


RE: Kilka par monitorów - neurojin - 18.01.2017

Aktualnie mam behringer nekkst k8, ogólnie całkiem spoko ja na tą cenę, myślę czy w przyszlości nie dokupić jakiś 4 calowych, żeby mieć jednak wgląd jak wszystko brzmi na mniejszym sprzęcie. Mam niby jakieś koncumenckie głośniczki modecomu, ale stoją niepodłączone, w sumie ciężko je nazwać monitorami, dwa małe glośniczki i sub. Teraz i tak bardziej się zastanawiam nad interface, po poprzednia karta dźwiękowa przestała mi działać i to będzie najważniejszy wydatek i tak. Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)


RE: Kilka par monitorów - Maciek - 18.01.2017

Konsumenckie głośniczki nie będą monitorami gdyż są tak zaprojektowane aby na nich brzmiało dobrze, czyli mają podbite pewne pasma. Wiesz - odsłuchów nigdy za wiele - zawsze to masz jakiś wgląd na to jak miks się zachowuje tu i ówdzie. Jeśli myślisz ciut poważniej o zagadnieniu robienia muzyki, to kup interfejs