MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Master122 - Nanna - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Master122 - Nanna (/temat-ambient-master122-nanna)



Master122 - Nanna - Niflheim - 17.01.2017

Witam

Przez ostatnie 2 tygodnie pracowałem nad kilkoma projektami, dzisiaj skończyłem jeden z nich



Nadal to są dopiero początki, i nie są to arcydzieła ; ale widzę już znaczna poprawę względem poprzednich moich tworów



Tytułowa Nanna to skandynawska bogini piękna , dobra oraz wiosny

Klimat miał być stosunkowo spokojny
Melodia jest Spokojna ale i dość oszczędna, kilka dźwięków powtarzających się w kółko
Maja one wprowadzić w hmmm.... trans, pomóc oderwać się na chwilę od rzeczywistości, zatrzymać w bezkresnym czasie i przestrzeni

Miłego słuchania


Liczę jak zawszę na jakieś dobre słowo i opinie



RE: Master122 - Nanna - PureInstinct - 17.01.2017

Nooo! Ruszyłeś do przodu, słyszę to. Nie jest doskonale, ale jest już progress! Zacząłeś logicznie układać melodię, harmonicznie o wiele lepiej wszystko współgra. Kompozycja może trochę kuleje jeszcze, ale to ambient i jak piszesz - chciałeś wszystko zapętlić, by wprowadzić ludzi w trans. Nie będę się w tym spierał, to twoja wizja - może i nawet to dobrze działa.
Nad mixem na razie się nie pochylę, bo powinieneś skupić się teraz maksymalnie, jak się da nad aranżacją, kompozycją i emocjami.

Jest coraz lepiej! : )


RE: Master122 - Nanna - Mocade - 21.01.2017

Jedyny fragment który wytknąłbym palcem to 1:58 - 2:12. Zabrakło tu spójności, te dwie melodie trochę się rozbiegają, każda próbuje odegrać swoje nie patrząc na drugie. Myślę że puszczenie ich jedna po drugiej ze stopniowym podgłośnieniem i przyciszeniem dałoby lepszy rezultat. W każdym bądź razie utwór uważam za udany, jest w nim złapana pewnego rodzaju chwila która pomimo prostych, niemalże stock'owych dźwięków potrafi uspokoić i wyciszyć. Ponadto nabiera on mocy po kilkukrotnym przesłuchaniu. Dobra robota, pozdrawiam.


RE: Master122 - Nanna - unum_ignis - 24.01.2017

Faktycznie klimat przywodzi na myśl jakąś tajemniczą wiosenną noc. Podoba mi się, choć jak wspomniał kolega wyżej, momentami coś jest nie tak z tą melodią. Powiem tak, gdyby tak wyglądały moje początki to dziś byłbym topowym producentem. :P Keep going


RE: Master122 - Nanna - Shabboo Harper - 26.01.2017

Owszem, przychylę się do Twych odczuć. Jest progres. :) Jeśli chodzi o moje wrażenie dot. tegoż tematu: istnieje parę stylów, w których lubię tzw. Loop'y; szczególnie gdy są aliażem wyrafinowanych, atmosferycznych brzmień. Przykładem takich klimatów jest Experimental Ambient. Jednakże wtedy to o sile wyrazistości takiego utworu świadczy Background, który jest nasyceniem iluzorycznej monotonii. W przypadku "Nanny" jest zbyt "asekuracyjnie"/"okrężnie"; powściągliwie. Wszelako godnym byłoby wykreować "gdzieś" w tle odmienne tony (Textures); obecne Noise'owe Pad'y spróbuj bardziej "osadzić w dole" (dołóż również Chorus'a; osiągniesz przestrzenny efekt) i minimalnie podgłośnij owe.

Cytat:"Melodia jest Spokojna ale i dość oszczędna, kilka dźwięków powtarzających się w kółko
Maja one wprowadzić w hmmm.... trans."

Koncept zacny; aczkolwiek melodia w swym brzmieniu jest zbyt repetytywnie donośna; chwilami lekko zagubiona, "niepewna" swego przesłania... Utwór do 1:20, według mnie, brzmi obiecująco; ciąg dalszy potrzebuje większej finezji, miękkości; przejrzystości w ekspresji przewodniej myśli. XMaster122X... ... Beer