MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Avey - Respice ft. Minette - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Avey - Respice ft. Minette (/temat-other-avey-respice-ft-minette)



Avey - Respice ft. Minette - Avey - 20.01.2017

Witam Serdecznie :)
Z nudów udało mi się skleić dość prosty kawałek. Domyślam się że miks i mastering bardzo słabo. Nie posiadam zbyt dobrego sprzętu do odsłuchu i szczerze mówiąc tak szybko nie załapie tego miksu. Ciekawi mnie wasza opinia oraz krytyka jeszcze jestem na niskim szczeblu i dobrze wiedzieć co trzeba poprawić :) Pozdrawiam...



RE: Avey - Respice ft. Minette - XTH - 20.01.2017

Prosty i bardzo fajna, ładny wokal, spokojny utwór, fajny kick i chyba nie mam się do czego przyczepić ;)


RE: Avey - Respice ft. Minette - Mocade - 21.01.2017

O, jest już znacznie lepiej w porównaniu do poprzedniego utworu. Udało ci się dopasować i utrzymać tempo bez większych komplikacji. Aranżacyjnie skromnie, jednak dobrze dobrałeś dźwięki do wokalu przez co pustka jest bardziej artystyczna niż rażąca. Mogłeś pomyśleć jeszcze nad dodaniem lekkiego basu w sekcjach z perkusją aby ją lepiej podkreślić, jednak ogółem całkiem nieźle ci to wyszło. Pozdrawiam.


RE: Avey - Respice ft. Minette - unum_ignis - 24.01.2017

Bardzo przyjemna gitarka, całości przyjemnie się słucha ale @up imo właśnie perkusja za mocno wyeksponowana. Choć może to kwestia moich odsłuchów. :P


RE: Avey - Respice ft. Minette - addy94 - 30.01.2017

Jak dla mnie za dużo pogłosu na wokalu, trochę muli. Fajny masz styl


RE: Avey - Respice ft. Minette - Avey - 30.01.2017

Dzięki wszystkim ;) Z czasem myślę że będzie lepiej :)


RE: Avey - Respice ft. Minette - denial3 - 2.02.2017

bardzo się podoba i do tego świetnie oryginalnie zaśpiewany :)


RE: Avey - Respice ft. Minette - Z3KE - 3.02.2017

Klimat na plus chociaż brzmienie pluck'a w moim odczuciu nie pasuje do reszty przez co reszta w tym momencie traci swój klimat. Vocal przyjemny, dość dobrze wmixowany w całość. Stopa brzmi trochę zbyt pudełkowo - użył bym tutaj czegoś subtelniejszego/mniej agresywnego. Całość jednak jest spójna i przyjemnie się tego słucha ;)


RE: Avey - Respice ft. Minette - Shabboo Harper - 17.02.2017

Absolutnie jest korzystniej niż w "Arise". Przede wszystkim harmonia wokalu Minette (w lekkim pastiszu Celtic Sound) jest finezyjnie podkreślona i (raczej) ładnie współbrzmi z resztą instrumentarium. Warto byłoby "uchwycić" Jej głos odważniej w panoramie; dzieląc np. różne wcielenia (efekty); w różnym układzie (kanały). Aranż ascetyczny; dobór dźwięków poprawny, choć zgodzę się z Czarkiem (Z3KE) odnośnie suchego w swym kolorycie Kick'u. Brakuje trochę "góry", niekoniecznie na całości tematu, co względem którejś ze ścieżek (Hi Hat'y?). Po prostu, w przewodnim motywie gitary czy też zbyt stentorowego Pluck'a czuję "deficyt" tonu o wyrazistej, "chwilowej" ekspresji. Background trochę truistyczny; "niezauważalny". Outro, po pełnym odsłuchu, nie do końca spełniające (moje) oczekiwanie. Adrianie, keeep goin'... :D


RE: Avey - Respice ft. Minette - dejfdj - 17.02.2017

dla mnie :
- Ne komfortowy dobór dźwięków. Budujesz scenerię w której 'chłopiec sięga po kwiatuszka.. '
- Bębny cichutko jak w papierowym domku
- ..

PS. hę tnie bym poczytał historię Mi.. Lady ;-) co znaczy - "dzieląc (NA) np. różne wcielenia (efekty)"