MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Keyboard a FL Studio - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Keyboard a FL Studio (/temat-keyboard-a-fl-studio)



Keyboard a FL Studio - milord - 24.01.2017

Witam Producentów!

Chciałbym kupić sobie nowy keyboard, ale nie mam kompletnie pojęcia o sprzęcie. Patrzyłem ostatnio sprzęt na allegro, ale nie wiem co wybrać mój budżet to 2000 tysiące, chciałbym, żeby można było podłączyć keyboard do komputera. Ile musi mieć klawiszy? Proszę o jakieś linki i doradzenie mi w zakupie takiego sprzętu.


RE: Keyboard a FL Studio - OProject - 24.01.2017

Sprecyzuj czy potrzebujesz keyboard czy klawiature midi?
Klawiszy jak dla mnie 49 to minimum, no chyba ze nie zamierzasz grać bardziej skomplikowanych utworów ;)
Jednak za taką cenę to i nawet syntezator wychaczysz :E


RE: Keyboard a FL Studio - milord - 24.01.2017

(24.01.2017, 14:34)OProject napisał(a): Sprecyzuj czy potrzebujesz keyboard czy klawiature midi?
Klawiszy jak dla mnie 49 to minimum, no chyba ze nie zamierzasz grać bardziej skomplikowanych utworów ;)
Jednak za taką cenę to i nawet syntezator wychaczysz :E

Potrzebuję keyboard nie klawiaturę midi. Chciałbym, żeby można produkować na nim muzykę typu POP. Czym się różni syntezator od zwykłego keyboarda?


RE: Keyboard a FL Studio - tomaszp - 24.01.2017

Co do ilości klawiszy to w zależności ile masz miejsca :) im więcej tym lepiej.

Tylko musiałbyś się określić czy chcesz syntezator czy klawiaturę MIDI. Jeśli samą klawiaturę MIDI to spokojnie za tą kasę znajdziesz coś dla siebie, jeśli syntezator - to może być różnie.

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Keyboard a FL Studio - milord - 24.01.2017

Jakiej marki najlepiej jest kupić keyboard? Yamaha, Casio? Chciałbym, żeby można było podłączyć go do komputera i tworzyć muzykę na FL Studio.


RE: Keyboard a FL Studio - OProject - 24.01.2017

Na syntezatorze możesz kreować brzmienia na keyboardzie masz gotowe brzmienia, których nie możesz znacznie edytować lub wcale.

Wydaje mi się że większość elektronicznych utworów POP produkuje się raczej w DAW czyli programie komputerowym, jednak wielu producentów posiada zewnętrzne syntezatory, keyboardy.
Można używać także syntezatorów, romplerów vst (wirtualych) które są coraz bardziej popularne :)

Wydaje mi się że na keyboardzie będzie trudniej zrobić utwór niż na komputerze ;)

Według mnie keyboardy bardziej nadają się do grania utworów albo do występów scenicznych.
Syntezatory z kolei też są dobre do grania i występów, jednak potrzebujesz dodatkowo perkusistów albo maszyn perkusyjnych, komputera z DAW :P
Klawiatura midi służy głównie do sterowania wirtualnymi instrumentami, przez co ma bardzo duże możliwości ale bez komputera do niczego się nie przyda ;)

Oczywiście keyboard i syntezator także podłączysz do komputera jeżeli ma złącze midi (teraz chyba wszystkie mają)
Są też tak jakby połączenia keyboardów, syntezatorów i dawów czyli workstation xd


Ja sie na keyboardach nie znam, ale może poszukaj czegos z Casio, Yamahy albo Rolanda ;) ważne żebyś sprawdził jak one brzmią i jakie opcje mają, na Youtube znajdziesz mase filmów demonstracyjnych wystarczy wpisać model ;)


RE: Keyboard a FL Studio - tomaszp - 24.01.2017

Hm ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Przypuszczam, że każdy keyboardów, które będzie oglądał - brzmią inaczej. Wszystko zależy od tego jaki gatunek planujesz robić. Do tego musisz mieć świadomość, że musisz mieć interfejs wyposażony w wejście audio, do którego podłączysz dany instrument (przez USB nie prześlesz dźwięku).

Pozdrawiam,

Tomek


RE: Keyboard a FL Studio - Recoil83 - 24.01.2017

Witam do Popu to sobie poszukaj keyboardu Yamaha, tam będziesz mieć gotowe brzmienia razem z perkusją, syntezator jest do zadań specjalnych bo możesz uzyskać niesamowite brzmienia których nie usłyszysz nigdzie indziej przykład: Novation Ultranova do 2k , są jeszcze stacje robocze typu DAW to są maszyny zawierające sampler i syntezator w jednym, wszystko zależy od budżetu a z tego co wiem to nie ma górnej granicy.