MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Pomoc z wytwórnią - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Pomoc z wytwórnią (/temat-pomoc-z-wytwornia)



Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 1.02.2017

mam panowie pytanko otóż zgłosiła się do mnie pewna wytwórnia muzyczna i chcą się ze mną dogadać na release mojego utworu. I mianowicie do rzeczy chodzi o to ze dostałem od nich e-mail z tym jak mam postępować i tu się zaczyna problem bo angielski znam dość słabo i nie za bardzo wiem o co im chodzi wiadomości brzmi :
If you interested in release, then please send your mastered Wav file/s+ Mixdown file/s to mastering and release (-6db / -10db Wav, 16 bit, 44,1 KHz...NO VST PLUGINS ON MASTER FX CHANNEL. MUST BE EMPTY!) We'll choose the best version for publishing (your or our version) + please attach remix pack/s for your own remix competition/s (midi, used samples...No Project file!)
wav file + mixdown file ??? nie bardzo ich rozumiem czy oni chcą mój utwór czy tylko nuty i sample packi a oni sami przerobią go na swój sposób Bardzo proszę o pomoc w wytłumaczeniu jeśli ktoś może jeśli pisze nie tu wybaczcie mi za głupotę ale zależy mi na czasie. Z góry dziękuję za pomoc.[/u]


RE: Pomoc z wytwórnią - DMNSound - 1.02.2017

Chcą od Ciebie:
1. Zmasterowany utwór w formacie wave
2. Utwór niezmasterowany ze spaceroomem -6db / -10db, napisane masz w jakim formacie.
Jak im to prześlesz, to wybiorą, która wersja lepsza, tzn. Twój mastering albo ich.
3. Paczka do remiksów, czyli sample, pliki midi itp. Nie chcą zaś samego pliku z projektem


RE: Pomoc z wytwórnią - neurojin - 1.02.2017

Jeśli jesteś zainteresowany wydaniem, prosze wyślij nam zmasterowany wave( czyli to jak ty widzisz master) + mixdown( czyli niezmasterowany plik wave ściszony do -6 dB) w rozdzielczości 16bit, 44 KHz oba. Na mixdownie nie dajesz żadnych wtyczek sam wave( mozesz im odesłać wiadomość czy to ma być jeden wave czy np. kilka waveów poszczególnych grup np. perka, bass etc)
Dodatkowo dołącz pliki do konkursu na remix twojego kawałka( midi, sample etc. nie pliki projektu takie jak flp)


RE: Pomoc z wytwórnią - OProject - 1.02.2017

Wyrenderuj w dawie do wave 16bit,
najgłośniejszy szczyt całego utworu musi być niższy niż -6dB
Na kanał master nie dawaj żadnej wtyczki xd
Dodaj remix pack czyli sample, wokal, midi (zapis nutowy midi)
Tyle ;)


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

dziękuję wam bardzo panowie super forum Pozdrówki


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

a jeszcze jedno pytanko zadam w tym samym dziale jesli mozna bo utwor sklada sie z trzech parti i w kazdym melodia jest troszke inna czy mam zrobic 3 rozne pliki midi z melodia czy jak ? Z góry dzięki


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

czy linia basy tez ma byc w pliku midi kazda melodia oddzielnie czy tylko jedna melodie midi glowna a dalej niech kazdy przerabia jak chce sory ze truje ale nigdy jeszcze nie przygotowywalem remix temsow.
Z góry dzieki


RE: Pomoc z wytwórnią - DMNSound - 2.02.2017

To już od Ciebie zależy, co udostępnisz do remixu.
Tu masz stronkę, z której możesz pobrać takie paczki remixowe. Sprawdź sobie co inni udostępniają.
http://remixpacks.ru


RE: Pomoc z wytwórnią - Zirds - 2.02.2017

Najważniejsze jest to, że jak ktoś chce coś od Ciebie to tylko na Twoją niekorzyść. Jeżeli odzywa się do Ciebie wytwórnia, bo podoba Im się Twoja muzyka, to tylko dlatego by móc albo zarobić na Twojej niewiedzy, bo mało jest wytwórni, które odzywają się do muzyka.. Chyba, że masz mega talent, ale w takim wypadku to by się do Ciebie odezwał konkretniejszy label ;) To Ty musisz walczyć o swoje miejsce.


RE: Pomoc z wytwórnią - In-Tegral - 2.02.2017

(2.02.2017, 12:53)Zirds napisał(a): Najważniejsze jest to, że jak ktoś chce coś od Ciebie to tylko na Twoją niekorzyść. Jeżeli odzywa się do Ciebie wytwórnia, bo podoba Im się Twoja muzyka, to tylko dlatego by móc albo zarobić na Twojej niewiedzy, bo mało jest wytwórni, które odzywają się do muzyka.. Chyba, że masz mega talent, ale w takim wypadku to by się do Ciebie odezwał konkretniejszy label ;) To Ty musisz walczyć o swoje miejsce.

Za prawdę powiadam Wam, Zordon rację mówi... Jedyne opłacalne release'y to tylko w dużych wytwórniach "znaczących" coś na rynku. Tak czy inaczej, duże wytwórnie i tak będą chciały Cię "skroić".

Co do tematu, wszystko zostało już wyjaśnione.


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

okej czyli to juz wiem a jeszcze jedno bo ja mixowalem swoj utwor tak by dla mnie mastering byl jak najlepszy wytwornia chce abym przeslal swoj utwor zmasterowany przeze mnie i oni chcieli by takze go zmasterowac po swojemy ale Utwór niezmasterowany ze spaceroomem -6db / -10db i teraz pytanie czy ja mam przemiksowywac caly utwor takby najwyzszy szczyt mial te -6 czy -10 czy mozna czego uzyc na masterze i go czyms wyciszyc jesli tak mozna to czym najlepiej to zrobic choc wytwornia pisala ze na masterze ma nie byc nic compresorow limiterow i zadnych rzeczy. Z góry dzięki

gdyby cos wytwórnia nazywa sie SemiTrance Records moze ktos cos o niej slyszal ?


RE: Pomoc z wytwórnią - OProject - 2.02.2017

Celem każdej wytwórni jest zarobienie na twojej muzyce, jeżeli poświecił byś czas to lepiej byś się wypromował niż label xd A kasy i tak pewno ci nie dadzą xd


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

czyli panowie tak ogolnie radzicie mi abym sobie odpuscil ten release czy moze jednak sprubowac moze to zawsze jakies promo juz hu. z hajsem moze no nie wiem jestescie bardziej doświadczenie Doradźcie co wy na moim miejscy byście zrobili brniemy czy odpust.
Dzięki
Gdyby ktos chcial usłyszeć kawałek po ktory ta wytwornia się odezwała na soundclou...
https://soundcloud.com/user-93821034/dj-bubble-edm-shockGdybyscie mogli tez ocenic spoko by było :)
Peace ,||,,


RE: Pomoc z wytwórnią - OProject - 2.02.2017

A wydaj sobie i tak nic nie tracisz xd no ale też nie oczekuj nie wiadomo czegoxd


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

NOI JESZCZE TYLKO TE OSTATNIE PYTANKO DAJCIE ODPOWIEDZ I SPADAM :)
Utwór niezmasterowany ze spaceroomem -6db / -10db i teraz pytanie czy ja mam przemiksowywac caly utwor takby najwyzszy szczyt mial te -6 czy -10 czy mozna czego uzyc na masterze i go czyms wyciszyc jesli tak mozna to czym najlepiej to zrobic choc wytwornia pisala ze na masterze ma nie byc nic compresorow limiterow i zadnych rzeczy. Z góry dzięki


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

sory za tamten link on chyba nie dziala daje nowy

https://soundcloud.com/user-93821034/dj-bubble-edm-shock


RE: Pomoc z wytwórnią - Abigail Noises - 2.02.2017

Wytwórnia jest dobra. Ostatnio miała zwłokę z wydawaniem przyjętych tracków (zresztą cała grupa CMG), z powodu fuzji i przeniesienia siedziby. Możliwe, że na wydanie trochę poczekasz (dzień publikacji). Co do wydawania to sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz być bardziej dostępny (iTunes, Spotyfi itd.) czy nie i wystarczą Ci opinie kolegów i przyjaciół – jednym słowem w drugim przypadku nic nie zyskujesz ale i nic nie tracisz. W pierwszym możesz zyskać ale na pewno nie stracisz... Przemyśl to :) Jeśli interesuje Cię rozgłos (nawet mały, nawet ten najmniejszy) to wydawaj gdzie się da – wszelakie Labele a nawet Bandcamp. Powstrzymywanie się z wydawaniem z pobudek zbyt wielkiego mniemania o sobie jest bez sensu. Kierowcą F1 nie zostaniesz jeśli będziesz myślał, że ominie Cię ''drabinka'' awansu w poszczególnych dużo słabszych wyścigach. Wybrzydzanie odnośnie kraju danej wytwórni czy ilości wydanych tracków też nie powinna mieć dla Ciebie znaczenia – na to przyjdzie czas. Teraz skup się aby zrozumieć dobrze umowę, z której i tak pewnie nic nie dostaniesz (większość Labeli ma klauzulę, że nie wypłaca do jakiegoś tam progu – przecież nikt Ci nie będzie przelewał kilku euro), a także na dobrej promocji. Nie myśl o kasie – to podstawowy błąd. Jak będziesz miał dobrą sprzedaż (Biggest Selling) to już będzie to pewien sukces. Drugim Garrixem nie zostaniesz z automatu, a jeśliby nawet to i tak nic nie osiągniesz bo już jeden Garrix jest :)

Co do Mixdowna, to nie ściszaj gaina na masterze potencjometrem GAIN, a na pewno nie wrzucaj tam limiterów i kompresorów. Wystarczy tylko analizator i chwila uwagi. Pilnujesz aby nic nie wyskakiwało ponad -6db i tyle. Jeśli miks jest za głośny to profesjonalnie jest wrócić do projektu i tak wyeksportować aby było dobrze – czyli będziesz w tym wypadku zmuszony do ściszenia wszystkich ścieżek. Oczywiście ściszasz RÓWNO – przykładowo jeśli ściszysz jedną ścieżkę o 5db, to oczywiste jest aby resztę także ściszyć, każdą z osobna o tyle samo ! W rezultacie wyeksportujesz Mixdown, który będzie cichy (RMS) i odpowiedni do ''obróbki'' dla masteringowca.

Kawałek całkiem fajny – na pewno nadaje się do tego labelu. Jednak nie ma w nim nic czego już by nie było – nie jest charakterystyczny... i raczej ''rozmyje'' się w wielu innych kawałkach tego gatunku w tej wytwórni.


RE: Pomoc z wytwórnią - rataj1990 - 2.02.2017

Ok Dzieki za wypowiedz wiem juz wszystko co potrzeba
Temat uważam za zamkniety bardzo wszystkim dziękuję za pomoc ")