MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP DJ Imanis - Reblu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP DJ Imanis - Reblu (/temat-dubstep-dj-imanis-reblu)



DJ Imanis - Reblu - ZOOn'r - 8.05.2012

Tytuł: Reblu
Autor: DJ Imanis
Jakość: 256kb/s (aa szpan xD)
Czas: 2:09
Link: [zs]http://www2.zippyshare.com/v/59171169/file.html[/zs]
No niestety, fani długich nutek się na mnie zawiodą, ale co poradzę. Od pierwszych sekund starałem się dowalić czego się tylko dało. Dałem z siebie niemal wszystko :). Oceńcie i skomentujcie mój kawałek ;P.


RE: DJ Imanis - Reblu - 9lives - 8.05.2012

Słychać fascynacje Skrillexem... bardzo dobry dubstep jak zresztą większość od Ciebie ;-) Kiedyś coś skleimy razem ;)


RE: DJ Imanis - Reblu - djhaxim - 8.05.2012

Zaje**ste !!! :D tak trzymaj :)


RE: DJ Imanis - Reblu - kubek12 - 8.05.2012

słychać fascynację skrillexem to troszkę mało powiedziane, co nie zmienia faktu, że śmiga to całkiem fajnie ;) tylko czy jest sens kserować coś aż tak bardzo ? :)


RE: DJ Imanis - Reblu - xplasm - 9.05.2012

słychać brak pomysłu, środek fajnie zamiata, ale poprzedni kawałek cały czas mam we łbie



RE: DJ Imanis - Reblu - Yes I Am - 9.05.2012

Daj już sobie spokój z voxowym brzmieniem ;P...
Ogólnie co można powiedzieć o kawałku, który ma ledwo 2 minuty? Dla mnie w tym stylu powinno to być demo.
Wiem już w czym tkwi twój problem... Masz pomysł na main part ale nie masz pomysłu na zwrotki.
Ogromny minus za aranżację, bo dobrze wiesz, że można wycisnąć z tego przynajmniej 3:30... bez odczuwania monotonii...
I mówię tutaj o monotonii nie o nudzie... którą można wyczuć w pierwszych sekundach.

Powiem więcej... Musisz koniecznie popracować nad kompozycją... Otóż nie wystarczy mieć fajnego motywu, bo trzeba go umieć wyeksponować. Musisz nauczyć się głupiej ale przydatnej czynności - tworzenie zwrotek.
A weź nawet powtórz pewien element (schludnie) i już będziesz miał coś na kształt o czym mówię...

Po za tym... Nie wierzę w coś takiego, jak monotonia w utworze... Pokażcie mi utwór, który nie jest monotonny aby zaprzeczyć mym słowom.


RE: DJ Imanis - Reblu - ZOOn'r - 9.05.2012

Tommy, do zwrotek nawet w dubstepie, zwykle potrzebny jest wokal. To co mówisz o mnie nie jest prawdą. Udowodnię Ci to, że potrafię tworzyć zwrotki. Monotonnia w utworach... bardzo często się z tym spotykam.

Dam na to przykład, coś co udowodniłem sam sobie:
Wpierw włączyłem nute Excision & Downlink - Headbanga - monotonni brak. Nie potrzebowałem zmieniać tej nuty przez 20 minut chodzenia po necie.
Po tych 20 minutach mógłbym dalej jej słuchać, ale postanowiłem zmienić brzmienie na coś bardziej lajtowego. Włączyłem Avicii - Levels, który jest sponio kawałkiem. Zmieniłem jednak ten utwór na inny po 2 minutach. Czemu? Motyw się powtarza drugi raz niemal identycznie, nie wspominam o zwrotce. Tommy, może to po prostu wina gustów albo przyzwyczajeń muzycznych? Ty bardziej obstawiasz za dance/house/electro, ja za dubstep'em, choć dobrym housem nie pogardzę.

Kay powiedział mi słuszną rzecz w komentarzu do mojego kawałka - lepiej zrobić krótko a na jakość a nie przepychać kawałek ile się da. Następny kawałek będzie dłuższy, ten jest taki bo zabrakło mi już po prostu pomysłu. Fakt, w dubstepie zwrotki nie wychodzą mi doskonale, ale od następnego kawałka wprowadzę je w życie. Tyle ode mnie, dzięki wszystkim za komentarze :).


RE: DJ Imanis - Reblu - sowa - 9.05.2012

nooo w reszcie jest to co miało być :D konkret :) aczkolwiek fakt skrillexowe hehehe... do czego się przyczepię... jest toćke za krótko.. może inaczej rozplanować aranżację... może po 1:30 np. kiedy kończy się motyw dubstepowy ten typowy... dać taki break, który uspokoi przez chwilę jakimś lżejszym motywem... z pluckami, może i pianinkiem i po breaku znowu dać ten motyw dubstepowy z 0:55 i później już finito... na pewno wydłużyłoby kawałek i uatrakcyjniło aranżacyjnie.. ale to taka moja sugestia bo uwielbiam breaki czy to w trance czy innych gatunkach... jest to dla mnie taka esencja kawałka... to co najlepsze :P ale noo sam motyw dubstepowy fajny bardzo :)


RE: DJ Imanis - Reblu - BrandonRanders - 9.05.2012

dobre masz te kawalki
wszystko jest
intro srodek
przekaz mocny intensywny Basior !
jest klimat stary
podoba mi sie to co robisz
bo robisz to zajebiście .
kropka


RE: DJ Imanis - Reblu - Yes I Am - 9.05.2012

A i patrz wkurzyłeś mnie. Przykład, który dałeś jest dosyć słabym dowodem. Otóż panowie ciągną dwa motywy przez ~4min.
Z tym, że sukcesywnie rozbudowywują go, dodając nowe dźwięki. Jest tam też sporo fx'ów co też nie jest bez sensu. No i drop... U nich jest ok. 10s. i to też już coś dodaje...

I to leci tak:
zwrotka>main part>zwrotka o dziwo bardzo podobna do tej z początku utworu, może jakieś elementy dodane> znów main part.

Nie da się zrobić utworu, w którym nie powtórzysz main partu tak, aby zachować poprawną konstrukcję... Nawet zasrane popowe gnioty, które cisną na wokalach lecą na jednej linii melodycznej.

I tutaj nie chodzi już o gatunek, bo co mają powiedzieć DnB, czy też Ambient? Tam muszą się naharować....

Nie chodzi mi tutaj o kłócenie się i wykrzykiwanie swoich opinii na temat durnego pojęcia ,,monotonia".
Po prostu sądzę, że robisz dość ciekawą muzykę, którą bez przeszkód można byłoby pobierać(gdyby 320kbps :P).

Ogólnie siedzę teraz przy progressivie i zapewne usłyszę słowa, że czuć monotonię mimo iż gatunek jest ociężały pod tym względem... Zobaczymy czy moja teoria się sprawdzi...
Czas pokaże...

p.s. Co mają powiedzieć wytwórnie, do których będą przychodziły 2min. kawałki... Moim zdaniem nie wezmą ich./



RE: DJ Imanis - Reblu - ZOOn'r - 10.05.2012

<notbad> Tommy. Spróbuje zrobić dubstep ze zwrotkami, tylko potem nie narzekaj na nudności ;P.


RE: DJ Imanis - Reblu - Yes I Am - 10.05.2012

Ja narzekam na monotonię jak słyszę, że 3minuty jest zapętlona partia 15 sekundowa :) Po prostu nie chcę żebyś tworzył
super demka jak to miało miejsce na poprzednim forum przez ziomka jednego ;)


RE: DJ Imanis - Reblu - ZOOn'r - 12.05.2012

Sponio, następny kawałek dubstep i TRANCE będzie dłuższy :).


RE: DJ Imanis - Reblu - piral - 13.05.2012

No i ok. Znów agresywne jak cholera, ale mniej Skrillexowe.


RE: DJ Imanis - Reblu - ZOOn'r - 13.05.2012

Shy, co Ci nie pasuje w agresywności xD? Przywykłem do tworzenia takiego dubstepu, głównie przez Skrillexa, Excisiona, Downlinka, Xilenta. Nie nawidzę dubstepu, w którym trzeba czekać minutowe wejście by coś się rozpoczęło, a jak się to coś rozpoczyna to są takie smolne wobble, niby ambientowe dźwięki, taki leniwy dubstep xD. Ja chce rozruszać ludzi, by im to zadzwoniło w słuchawkach i pobudziło ich do roboty ;P. Dzięki all za komentarze :).


RE: DJ Imanis - Reblu - RDZK - 13.05.2012

No i kolejna bomba od Imana... Ehhh, pare dni mnie nie bylo, a tu juz sie takie rzeczy dzieja :D Jednak zdecydowanie za krotki ten kawalek, jak wiekszosc Twoich, niestety. Czlowiek sie ledwo dobrze rozbuja, a juz track sie konczy i trza od nowa wlaczac.

Podoba mi sie intro, trzyma taki lekki klimat reggae. Do tego ta gitarra, czy co to tam jest, dodaje troszke mrocznego klimatu, co mi osobiscie pasuje. Jak dochodzi do dropu, to lekkie zdziwko.. eee, znow to samo. Twoje klasyczne YOI YOI :D, eh no trudno. Ale mimo to, niutka i tak mocna. Zabieram ze soba, jak wiekszosc (:


RE: DJ Imanis - Reblu - piral - 14.05.2012

@Imanis, właściwie to nie mam nic. Tylko nie przesadzaj z ostrymi dźwiękami - taka rada. ;) Skrillex np. już używa coraz mniej chorych dźwięków. Np. "First Of The Year" i "Ruffneck (Full Flex)" - przykłady przesady ;)


RE: DJ Imanis - Reblu - RDZK - 14.05.2012

(14.05.2012, 15:32)shyidea napisał(a): @Imanis, właściwie to nie mam nic. Tylko nie przesadzaj z ostrymi dźwiękami - taka rada. ;) Skrillex np. już używa coraz mniej chorych dźwięków. Np. "First Of The Year" i "Ruffneck (Full Flex)" - przykłady przesady ;)

O gustach sie nie podobno dyskutuje :P
Imanisowi widocznie pasuje 'na ostro' i niech tego sie trzyma, skoro w tym sie dobrze czuje (:



RE: DJ Imanis - Reblu - piral - 15.05.2012

(14.05.2012, 22:21)RDZK napisał(a): O gustach sie nie podobno dyskutuje :P

Tak, tak, polska język trudna. Dziwny stereotyp, że o gustach się nie dyskutuje. O wszystkim można dyskutować. To forum do tego m.in. służy.