MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Freaky - Extraterrestrial - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Freaky - Extraterrestrial (/temat-electronica-freaky-extraterrestrial)



Freaky - Extraterrestrial - Tech.Nixa - 4.02.2017

Witam.
Dawno mnie tu nie było. Przychodzę więc do Was z jednym z moich nowych kawałków, który oczywiście ze względu na moją amatorszczyznę jest zapewne do poprawienia więc moje pytanie brzmi "co?" Miał być gatunek Spacesynth ale ostatecznie nie wiem jak to określić. Chciałam osiągnąć trochę archaiczny klimat, lata 80, inspirowane Laserdance, Koto, Kraftwerkiem itp.
Proszę oczywiście o rady itp. i z góry dzięki.
Program LMMS ale coraz bardziej zastanawiam się nad przesiadką nad ZyneWave.




RE: Freaky - Extraterrestrial - Shabboo Harper - 5.02.2017

Tak więc do meritum ;): według mnie „miotełka do podcięcia w górze”, jest zbyt „agresywna”; podobnie jak Hi Hat'y również niepotrzebnie tak mocno podkreślone w miksie. Track wówczas byłby „cieplejszy” w swym wydźwięku; bardziej plastyczny... Reszta technicznie ogromnie przystępna; jest „czysto, ze zgrabną separacją. Poszczególne tony, mimo iż w silnym odcieniu syntetycznym, klarowne i dość „tłuste” (choć Bass'owi godnym byłoby „dołożyć” ha ha)... Nie przekonuje mnie, w pełnym stopniu, aranż; brakuje urozmaiceń, „tego czegoś”, by utwór nabrał rumieńców, był nośny w swej specyficznie chłodnej „witalności”. Niewykluczone, iż jakiś rozległy Pad w Background'zie, byłby słuszny; nie musi być donośny, tak by nie zakłócić minimalizmu Twych nut, a jedynie lekko i szeroko ułożony w panoramie, by nadać „Extratrrestrial” jakiejś bogatszej faktury w tle... Keeep goin', Lady Beer


RE: Freaky - Extraterrestrial - Wasp - 5.02.2017

Oglądasz może "starożytnych kosmitów " na h2? tam często pada słowo Extraterrestrial :)
Brzmienia trochę suche.


RE: Freaky - Extraterrestrial - CJ Peternity - 5.02.2017

Utwór przyjemnie się słucha. Taki w stylu Retrowave/Synthwave. Podciąłbym trochę wysokie tony i dodał jakiegoś ciepłego pada w tle :)


RE: Freaky - Extraterrestrial - denial3 - 5.02.2017

(4.02.2017, 2:50)GetFreaky napisał(a): Chciałam osiągnąć trochę archaiczny klimat

udało się :D

utworek faktycznie kojarzy mi się z kraftwerkiem,
bardzo mi się podoba wysoki basik z gaterem.

ja bym coś takiego robił zupełnie inaczej, zastowowałbym inne brzmienia, ale tak czy inaczej naprawde fajne i ma coś co bardzo cenię

prostotęe

plusik :)


RE: Freaky - Extraterrestrial - Tech.Nixa - 5.02.2017

(5.02.2017, 11:39)WaspXT napisał(a): Oglądasz może "starożytnych kosmitów " na h2? tam często pada słowo Extraterrestrial :)
Brzmienia trochę suche.

Nie, pierwszy raz słyszę ten tytuł :P
Co do brzmienia, wyszło jak zwykle xD


RE: Freaky - Extraterrestrial - Tech.Nixa - 5.02.2017

(5.02.2017, 2:45)Shabboo Harper napisał(a): Tak więc do meritum ;): według mnie „miotełka do podcięcia w górze”, jest zbyt „agresywna”; podobnie jak Hi Hat'y również niepotrzebnie tak mocno podkreślone w miksie. Track wówczas byłby „cieplejszy” w swym wydźwięku; bardziej plastyczny... Reszta technicznie ogromnie przystępna; jest „czysto, ze zgrabną separacją. Poszczególne tony, mimo iż w silnym odcieniu syntetycznym, klarowne i dość „tłuste” (choć Bass'owi godnym byłoby „dołożyć” ha ha)... Nie przekonuje mnie, w pełnym stopniu, aranż; brakuje urozmaiceń, „tego czegoś”, by utwór nabrał rumieńców, był nośny w swej specyficznie chłodnej „witalności”. Niewykluczone, iż jakiś rozległy Pad w Background'zie, byłby słuszny; nie musi być donośny, tak by nie zakłócić minimalizmu Twych nut, a jedynie lekko i szeroko ułożony w panoramie, by nadać „Extratrrestrial” jakiejś bogatszej faktury w tle... Keeep goin', Lady Beer

Ponownie dziękuję za konkretne rady i postaram się je jakoś wykorzystać :)


RE: Freaky - Extraterrestrial - Tech.Nixa - 5.02.2017

(5.02.2017, 14:39)eror napisał(a):
(4.02.2017, 2:50)GetFreaky napisał(a): Chciałam osiągnąć trochę archaiczny klimat

udało się :D

utworek faktycznie kojarzy mi się z kraftwerkiem,
bardzo mi się podoba wysoki basik z gaterem.

ja bym coś takiego robił zupełnie inaczej, zastowowałbym inne brzmienia, ale tak czy inaczej naprawde fajne i ma coś co bardzo cenię

prostotęe

plusik :)

Dzięki i to już dla mnie coś skoro się udało mi się osiągnąć pierwotne założenia :)
Tworząc nigdy nie kieruję się właściwie specyfiką danego gatunku na zasadzie korzystania z jakiejś określonej palety dźwięków czy ogólnie zasad że utwór danego gatunku powinien mieć to i to itp. raz dlatego, że jestem leniwa i nie chcę mi się aż tak uczyć tego wszystkiego, a kawałki powstają bardzo spontanicznie i bez większego planu czym właściwie będą, a dwa nie lubię się ograniczać i tworzyć coś nowego co prawdopodobnie ciężko będzie jakoś jednoznacznie określić :P Czy mi wychodzi? To już pozostawiam ocenie publiczności :D
Również doceniam prostotę utworów i nie lubie kiedy są za bardzo "efekciarskie" :)


RE: Freaky - Extraterrestrial - Zirds - 5.02.2017

(5.02.2017, 11:39)WaspXT napisał(a): Oglądasz może "starożytnych kosmitów " na h2? tam często pada słowo Extraterrestrial :)
Brzmienia trochę suche.

Extraterrestial to w skrócie: E.T. :) Jak nazwa filmu Spielberga o sympatycznym kosmicie :)

Freaky, utwór ciekawy, muszę się jednak zgodzić z Shabboo, że jest trochę zbyt jasno w miejscach gdzie już jest dość jasno - hihaty i brushesy powinnaś nieco ściszyć. Trochę jest suchow brzmieniach instrumentów, barwy są dość vintage'owe, ale taki chyba był Twój zamysł twórczy.
Polecam zapoznać się z instrumentem Roland Jupiter-8, a zwłaszcza jego wtyczkowym odpowiednikom. Znajdziesz w nich te dźwięki jakich oczekujesz w muzyce z lat 80tych. :)

4/5


RE: Freaky - Extraterrestrial - abyssMB - 6.02.2017

Bardzo przyjemny klimat lat 80 wysłuchalem z przyjemnością 4/5


RE: Freaky - Extraterrestrial - Dav3m - 6.02.2017

No według mnie też jakis padzik by tam sie przydał :D


RE: Freaky - Extraterrestrial - Mocade - 7.02.2017

Co zmienić, hm.. w sumie tylko dwie rzeczy bym zmodyfikował, pierwszą jest ta melodia basowa (brzmi zbyt fabrycznie, prosto, przydałoby się rzucić na nią jakieś efekty) a drugą to dodanie jakiegoś fikuśnego i dynamicznego tła co by się spoił z całą resztą kontentu i wypełnił pustkę. Myślę że tyle by wystarczyło aby usprawnić ścieżkę bo dźwięki mimo wszystko zostały dobrze dobrane. Pozdrawiam.


RE: Freaky - Extraterrestrial - PureInstinct - 9.02.2017

Brzmienia bardzo zalatują suchością. Czuć to najlepiej już od 0:09 sec, za mało ciepłych, niskich częstotliwości, które dałyby więcej energii, troszkę więcej pogłosu również poprawiłoby sprawę. Najlepiej przydałaby się progresja akordów w tym miejscu, nie sucha melodia, która składa się z pojedynczych dźwięków - daje to poczucie wielkiego pustostanu i nie wnosi nic dla odbiorcy. W późniejszym czasie stopa również zbyt sucha, a click wybija się ponad wszystko i gra, jakby było totalnie z innej bajki. Warto kompresję nałożyć na perkusjonalia, żeby to troszkę 'ujednolicić'. Sprawdź w ogóle, czy twoja stopa i clap są w ogóle w tonacji z utworem ;D To duuuuuużo daje.
Idąc dalej - podoba mi się rozkład stereo, to ci wyszło ekstra - aranżacja również dobra! Można się wczuć, chociaż brakuje mi takiego cieplutkiego sub-bassu, który prowadziłby cały rytm i bujał w tle.


RE: Freaky - Extraterrestrial - Koberise - 28.03.2017

trzeba czytać jak ocieplać :D czytaj czytaj :D utworek oki :D ale technicznie jeszcze walcz o swoje :)
zapraszam do mnie :*


RE: Freaky - Extraterrestrial - ak47soundsystem - 28.03.2017

Chyba troche za bardzo dominuje rytm, za mało elementu free i całość brzmi bardzo równo, marszowo wręcz. Wszystko tak dokładnie w na kratkach poustawiane. Dużo rzeczy gra jednocześnie - nie ma synkop. Ale może takie miało być....
Basu głębszego trochę brak.
Intro słabe (ta perka b. niezdecydowana). Dopiero od basu jakoś zatrybia.
Reverb ładny - ładna przestrzeń wyszła. Ciekawe i ładnie dobrane warstwy i dużo się dzieje. Widać że masz wyczucie bo fajnie wchodzą/ wychodzą poszczególne instrumenty w kolejnych partiach.
Perkusja ogólnie słaba. Przydałyby się jakieś urozmaicenia perki co 4 takty / przy przejściach. Może użyj drum loopów, to napewno urozmaici.