MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige (/temat-ambient-master122-glory-goddess-hel-d%C3%B8d-er-evige)



Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Niflheim - 4.02.2017

Witam

Przez ostatnie 18 dni pracowałem nad kilkoma projektami(Skończyłem z 4) udostępniłem 2
Tutaj daje ten lepszy moim zdaniem

"Glory Goddess Hel - Død er evige"



Dopiero teraz odkryłem co chcę tworzyć a mianowicie spokojne klimatyczne i dość oszczędne w swojej formie ambienty
Ich prostota jest zamierzanym celem

Glory Goddess Hel - Død er evige( po polsku "Chwała bogini Hel - śmierć jest wieczna")
Hel jest nordycką boginią śmierci naturalnej zasiada ona na tronie w "Sleetcold" gdzie rządzi duszami
Szum w tle to właśnie dusze próbujące uciec z piekła

Oczywiście jak zawszę czekam na jakieś rady opinie itp


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Mocade - 7.02.2017

Widzę że lubisz gdy utwór ma jakieś konkretne znaczenie. Subtelne tony, spokojny klimat z nutą mroku potrafiący działać na wyobraźnie, prosto stworzone otoczenie.. Yep, to przechodzi. Przywodzi na myśl jakieś opustoszałe pole (pole bitwy?) gdzie przeraźliwie dmi wiatr. Może to siła sugestii tego obrazka, nie wiem. Jedyne co, to basowe brzmienie trochę ucieka na prawą stronę, jakby ci się udało je wyśrodkować to byłoby super. W każdym bądź razie masz like'a i followa, będę śledzić kawałki bo brzmi to ciekawie. Pozdrawiam.


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Zirds - 8.02.2017

Nie przepadam za Dark Ambientami, są zbyt proste w produkcji - ale jeżeli to jest jeden z Twoich pierwszych utworów w tej dziedzinie to nie jest źle :)
Mam nadzieję, że kiedyś dojdziesz do takiej wprawy i zrobisz porządny Drone w stylu Nest'a jak na przykładzie utworu, który jest jednym z moich ulubionych:



Co do oceny utworu to pozostawiam Ci 3/5, bo uważam, że możesz dać od siebie więcej :)


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Niflheim - 8.02.2017

Wczoraj akurat stworzyłem coś bardziej złożonego i jestem zadowolony z końcowego efektu





(8.02.2017, 13:23)Zirds napisał(a): Nie przepadam za Dark Ambientami, są zbyt proste w produkcji - ale jeżeli to jest jeden z Twoich pierwszych utworów w tej dziedzinie to nie jest źle :)
Mam nadzieję, że kiedyś dojdziesz do takiej wprawy i zrobisz porządny Drone w stylu Nest'a jak na przykładzie utworu, który jest jednym z moich ulubionych:



Co do oceny utworu to pozostawiam Ci 3/5, bo uważam, że możesz dać od siebie więcej :)



RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Zirds - 8.02.2017

Stwórz sobie nowy temat z tym utworem, bo ocena nadal pozostaje ta sama skierowana do tamtego utworu.


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - patorecydywa - 11.02.2017

Bardzo mi się podoba ten nieśpieszny, cmentarny klimat. "Wiatr" robi robotę


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - denial3 - 11.02.2017

śmierć czuć

jest bardzo ponuro

jedna rzecz którą bym zmienił to po jakimś czasie bym dał dzwonom oktawę niższe brzmienie.

ale tak być miało jak jest i jest wspaniale


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Shabboo Harper - 25.02.2017

Niflheim, koncept "Glory Goddess Hel - Dod er evige" świetny... Wszelako wykreowany klimat (chłód/alienacja/groza) w finalnej impresji jest zbyt monotonny; Sound Design, pomimo "zamierzonej prostoty" nader minimalistyczny. Takowy aranż nuży; takowa przewlekłość niebezpiecznie... zobojętnia. Tak czuję.^^ Technicznie: miks zbyt cichy; przewodni motyw (Bells'y) "ginie" w mroczności Pad'ów; według mnie niepotrzebnie tak mocno. Tego typu "odcień" winien stopniowo "kryć się"/niknąć w automatyzacji. W obecnym kształcie Twego tematu faktycznie od początku melodia jest w trzecim planie; nostalgiczność owej po pewnym czasie przeobraża się w "coś" zbyt pospolitego; a "to", szczególnie w Dark Ambient'ach, w moim skromnym odczuciu, nie jest afirmatywne. Piękno ascezy bowiem nie musi być aż tak uderzająco jednorodne... ;)

W przypadku "Ní?höggr"; technicznie: ponownie jest zbyt cicho. Sugeruję byś masterował o kilka dB głośniej (Maximizer). Brakuje krztyny separacji dźwięków (drobny "szlif" w EQ wydobędzie esencję z Twej "opowieści"). Rzeczywiście track "bardziej złożony"; i choć "ułożony" jest li tylko z ponuro tajemnych Pad'ów, jak też przeciągłego Bassline'u poprzez swe "przypływy i odpływy" przykuwa uwagę. Lekko foniczne tło ("skażone" szorstkimi Fx'ami) jest niezgorszym akcentem projektu. Utwór powoli przeobraża się w swym natężeniu, wciąż w osobliwie skromnym aranżu. Niechże okrucieństwo "bestii" będzie intensywniej wyczuwalne; bardziej ilustracyjne.
Keeeep doin'... :)


RE: Master122 - Glory Goddess Hel - Død er evige - Niflheim - 26.02.2017

Shabboo Harper

Jeśli chodzi o głośność to jest to problem raczej mojego sprzętu. Jakiś czas temu zepsułem sobie wejście na słuchawki w laptopie , kupiłem sobie kartę dźwiękową na USB. Niestety ta karta przekłamuje nieco poziom głośności

Obecnie pracuje nad nazwijmy to "Albumem" , skoncentrowany jest on na mitologi skandynawskiej , skończę go najprawdopodobniej w środku przyszłego miesiąc albo pod koniec (może coś tu jeszcze wyśle przed opublikowaniem całości)
Wszystkie wcześniej zrobione utwory już zostały pogłośnione a w nowszych już uwzględniałem "przekłamanie" tej karty
Zastanawiam się nadal nad skróceniem niektórych utworów

Dziękuje za opinie i rady :)