MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ABLETON Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: ABLETON Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite (/temat-ableton-live-roznica-miedzy-ableton-live-9-a-ableton-live-9-lite)



Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - kamilos2012 - 7.02.2017

Witam!

Tak jak jest napisane w temacie,jaka różnica jest pomiędzy tymi dwoma programami?

Bo ostatnio zakupiłem klawiaturę MIDI M-AUDIO KeystationMini32, gdzie miałem z przesyłką dołączony kod Abletona Live 9 Lite do zdobycia ze strony Abletona i porbania go.
Obecnie już mam go pobranego i trochę w nim się "bawiłem".

Swoją drogą chciałbym zacząć się uczyć w tym DAWie,a obecnie używam LMMS.


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - Shutara - 7.02.2017

Lite - "odchudzona" wersja Live. Pełny zakres możliwości masz rozpisany tutaj.
Porównanie wersji intro/standard/suite masz natomiast w tym odnośniku.

Nikt Ci tego lepiej nie wyjaśni raczej. Ze swojej zaś strony polecam gorąco Ableton Live (aczkolwiek dobrze byłoby wypróbować też inne DAW, a nuż któryś bardziej Ci się spodoba?


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - Zirds - 7.02.2017

Albo Bitwiga.


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - Shutara - 7.02.2017

(7.02.2017, 18:29)Zirds napisał(a): Albo Bitwiga.

Zapomniałeś o Studio One 3, SONAR, FL Studio, Reason, Digital Performer, Cubase, Reaper, Logic Pro X, Pro Tools, Mixcraft Pro Studio, MuLab, Nuendo, Samplitude Pro X, Renoise, Ardour, GarageBand, Tracktion, Magix Acid ;)


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - Zirds - 7.02.2017

Nie chciałem ich dodawać do mojej wypowiedzi. Tylko Bitwig :)


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - DMNSound - 7.02.2017

Na stronie abletona będziesz miał na pewno rozpisane różnice między wersjami. W każdym bądź razie zathura ma rację pisząc "Lite - "odchudzona" wersja Live"
Ode mnie zaś porada: jeśli używasz obecnie LMMS, to najlepszą dla Ciebie opcją będzie przejście na FL Studio, ponieważ oba te programy mają zbliżony interface


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - kamilos2012 - 13.02.2017

(7.02.2017, 23:40)DMNSound napisał(a): Na stronie abletona będziesz miał na pewno rozpisane różnice między wersjami. W każdym bądź razie zathura ma rację pisząc "Lite - "odchudzona" wersja Live"
Ode mnie zaś porada: jeśli używasz obecnie LMMS, to najlepszą dla Ciebie opcją będzie przejście na FL Studio, ponieważ oba te programy mają zbliżony interface

Własnie zamówiłem program FL Studio 12 Fruity Edtion BOX ^D


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - kamilos2012 - 22.02.2017

A mam jeszcze jedno pytanie odnosnie FL STUDIO.
Jaka jest roznica pomiedzy FL Studio 12 Fruity Edtion a Producer Edition?

Jak wersja fruity edition jest ograniczona?


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - Shutara - 22.02.2017

(22.02.2017, 21:55)kamilos2012 napisał(a): A mam jeszcze jedno pytanie odnosnie FL STUDIO.
Jaka jest roznica pomiedzy FL Studio 12 Fruity Edtion a Producer Edition?

Jak wersja fruity edition jest ograniczona?

http://www.imageline.com/flstudio-feature-comparison/

3 sekundy od otwarcia nowej karty :)


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - dejfdj - 23.02.2017

W wersji Lite A b l e t o n a nie uświadczysz:
- wielu podstawowych urządzeń(wtyczek)
- brak modelu Pitch-S hi ft i n gu opartego o algorytm C o m p lex
- Max 8 ścieżek na projekt (+2 returny)


RE: Rożnica między Ableton Live 9 a Ableton Live 9 Lite - N3kt4r - 23.02.2017

Tak jak koledzy wyżej, Suite jest wypasiona, a Lite odchudzona. Co do innego DAW'u to ktoś wymienił całkiem świeży program, którym jest Bitwig. Sam ostatnio go zainstalowałem dla sprawdzenia i tak został na dysku :D, jeżeli robiłeś w abletonie to tutaj będziesz się poruszał intuicyjnie, no może za paroma rzeczami, ale naprawdę zapowiada się ciekawie.